Založ si blog

Pán Matovič, koledovali ste si o to . . .

… a teraz sa Slováci mobilizujú na pohreb Lučanského!

Po zverejnení informácie o úmrtí pána Lučanského sa mnoho Slovákov pýtalo na miesto a čas jeho poslednej rozlúčky, a niet pochýb o tom, že obrovské množstvo ľudí by chcelo dať posledné zbohom 51-ročnému bývalému príslušníkovi policajného zboru.

Podľa dostupných informácií jeho pohreb bude v obci Štrba v okrese Poprad v piatok (8. januára) o 14.00 hod. Avšak nastávajúci pohreb komplikuje vážna pandemická situácia, lebo hlavný hygienik Ján Mikas obmedzil účasť na pohrebe maximálne na šesť osôb.

Lenže s policajným exprezidentom sa mieni rozlúčiť nielen jeho rodina, priatelia, kolegovia, ale aj samotní občania. Dokonca aj bývalá ministerka vnútra Denisa Saková mu chce dať posledné zbohom, (dlhé roky s nim spolupracovala) a podľa jej slov by mal Mikas vydať výnimku tak, ako to spravil v prípade nakazených poslancov v parlamente.

Zdroj: fb
Nepochybujem o tom, že aj takéto obrázky dokázali vyvolať u mnohých Slovákov pobúrenie a hnev voči vládnym opatreniam súvisiacich s Covidom -19.

Pochopiteľne záujem verejnosti si všimlo aj ministerstvo vnútra, ktoré zaujalo jasné stanovisko: „Evidujeme tieto iniciatívy na sociálnych sieťach. Chceli by sme však rodinu p. Lučanského, no najmä verejnosť poprosiť, aby nezabúdali na aktuálne platné opatrenia (zákaz vychádzania, zákaz pohybu medzi okresmi a pod.) v súvislosti so zhoršujúcou sa epidemickou situáciou. Veríme, že každý, kto si chce uctiť pamiatku generála Lučanského, si nájde spôsob, ako to urobiť dôstojne aj bez toho, aby dochádzalo k porušovaniu opatrení,” – takto to okomentovala hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová pre denník Plus.

Viac v tomto zdroji: slovaci-sa-mobilizuju-na-pohreb-lucanskeho

Avšak na facebooku kolujú aj „pozitívne“ informácie – akou je napríklad tento obrázok:

Zdroj: fb
Takže vážení čitatelia, záleží len na vás ku komu sa pričleníte …

Oznam šíriaci sa sociálnou sieťou:

Oznam šíriaci sa sociálnou sieťou, zdroj: fb

Stane sa iba to, o čo si Matovičovci koledovali!!!

 

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,250
Celková čítanosť: 6120956x
Priemerná čítanosť článkov: 4897x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy