Založ si blog

Ficove referendum skončilo fiaskom

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo zbytočne o život vyše 21 000 Slovákov.

Fico už 7. 1. 2023 začínal priznávať, že referendum nebude úspešné, preto si dovolím tvrdiť, že štát z našich daní za včerajšie referendum zaplatí úplne zbytočne takmer 8,8 milióna eur.

Nepochybujem o tom, že Ficove preferencie by boli oveľa vyššie, ak by strana Smer- SD uvoľnila zopár miliónov eur zo svojej pokladne a podporila by nimi napr. slovenské zdravotníctvo alebo by tými miliónmi prispeli žiakom na stravovanie v školských jedálňach.

Pokiaľ by sa niekto zamýšľal nad tým prečo takto reagujem priamo na predsedu strany Smer SD tak môj názor je, že ak by vo svojom treťom volebnom období vládol Fico tak ako to od neho väčšina voličov očakávala, tak Matovičova strana by sa ku korytu nikdy nedostala. (Iba pripomínam, že referendum inicioval Smer-SD s ďalšími opozičnými stranami).

Karikatúra: Gašparec
K uvedenému textu už len dodávam, že pán Fico to s tým referendom úprimne naozaj nemyslel.

Milí Slováci, je najvyšší čas požiadať slovenských politikov aby vyhlásili referendum, ktorým by sme my slovenskí občania (nadpolovičnou väčšinou oprávnených voličov) rozhodli o tom, že politik alebo jeho polit. strana, ak pripravia štát o milióny eur – vďaka ich zlým opatreniam a rozhodnutiam, tak tieto milióny budú musieť uhradiť z ich vlastných pokladní.

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Rapídny pokles OĽaNO má na svedomí hlavne Matovičov vulgárny slovník!

12.11.2022

Najnovší prieskum volebných preferencií agentúry Median SK uviedol, že voľby by vyhrala strana Hlas a OĽaNO by skončilo pred bránami parlamentu hlboko pod 5 % hlasov. Zasmial som sa nad nasledovnou vetou v tomto zdroji spravy.pravda.sk „Rapídny pokles hnutia Igora Matoviča je obrovským prekvapením.“ Pripadá mi to tak, že autor článku na Slovensku už dlho nežil lebo nevidel [...]

Európsky parlament, europarlament, Brusel, Belgicko, europoslanci, európski poslanci

Katargate: Europarlament zrušil imunitu dvom poslancom podozrivým z korupcie

02.02.2023 12:18

V korupčnom škandále známom ako Katargate sú zapojení viacerí súčasní či bývalí poslanci Európskeho parlamentu.

strong cohesion

Na Slovensku budú môcť pôsobiť aj vojaci zo Švédska a z Fínska

02.02.2023 11:57

Ako sa uvádza v materiáli Ministerstva obrany, spôsobilosti zahraničných ozbrojených síl dopĺňajú schopnosti a kapacity Ozbrojených síl SR.

Lavrov

Lavrov opäť obvinil Západ za podporu Kyjeva a kriesenie nacizmu

02.02.2023 11:55

Ruský minister zahraničia naopak ocenil gruzínsku vládu, ktorá sa podľa neho riadi národnými záujmami bez ohľadu na údajné výzvy Západu.

Markéta Pekarová Adamová

Čína vyzýva predsedníčku českej snemovne, aby zrušila cestu na Taiwan

02.02.2023 11:06, aktualizované: 11:32

"Naše hodnoty meniť nebudeme. Na cestu sa teším," reagovala Pekarová Adamová.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7358326x
Priemerná čítanosť článkov: 4995x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy