Založ si blog

Odborníčka ministerstva zdravotníctva vyzýva občanov, aby sa dali zaočkovať proti chrípke

Seniori by mali zvážiť očkovanie proti pneumokokom a chrípke. Vyzvala ich k tomu hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre všeobecné lekárstvo pre dospelých Adriana Šimková. Vysvetlila, že ako lekárka poskytovala zdravotnú starostlivosť v domove sociálnych služieb v Pezinku počas apríla, keď domov zasiahol nový koronavírus.

„Rada by som oslovila lekárov, ale špeciálne tých, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť v domovoch sociálnych služieb, aby si prekontrolovali, či majú klientov očkovaných proti pneumokokovej infekcii. Je to veľmi efektívne očkovanie, nakoľko zo štatistických údajov vyplýva, že takmer polovica úmrtí na zápal pľúc je spôsobená najmä pneumokokovou infekciou,“  Priblížila, že v spoločenstvách, ako sú domovy sociálnych služieb, sa ľahko môže rozšíriť infekcia. Podľa lekárky aj bežná viróza často môže byť nebezpečná v tom, že sa môže skomplikovať pre bakteriálne ochorenie. Zdôraznila, že práve vďaka spolupráci lekára a seniora sa môže zvýšiť kolektívna imunita. Takýmto krokom nechránia podľa jej slov zaočkovaní len sami seba, ale aj svoje okolie.

Rovnako vyzvala aj príbuzných takýchto osôb, aby im vysvetlili, akým benefitom pre seniorov očkovanie môže byť. – Myslí si, že pacienti z Pezinka, ktorí sa dostali do nemocnice „a priori“ možno ani nepodľahli ochoreniu COVID-19, ale na komplikácie. „Pretože terén vírusovej infekcie ich oslabuje a ľahko nasleduje bakteriálna infekcia,“ odporúča aj očkovanie proti chrípke. Dodala, že ak seniori ešte neboli očkovaní proti pneumokokom, môžu byť súbežne očkovaní aj vakcínou proti chrípke. Očkovanie je plne hradené zo zdravotného poistenia. – zdroj: vyzva-ministerstva-zdra.

Možno mi budú niektorí čitatelia oponovať, ale ak porovnam našich dôchodcov so zahraničnými, tak tí zahraniční ako keby žili na inej planéte. Tak vo vyspelých krajinách si dôchodcovia užívajú dôchodok cestovaním po svete, navštevujú hlavne prírodné atrakcie kde sú nádherné prírodné scenérie, môžu sa tam do sýtosti nadýchať čerstvého vzduchu, opaľovať sa, zaplávať v mori príp. nádherných jazerách… no väčšina slovenských dôchodcov – ktorí celý svoj život dreli poväčšine za nízke mzdy – tých šupli do sociálnych zariadení, čiže do domovou dôchodcov! – Myslí si hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva, že títo seniori v tých našich slovenských sociálnych zariadeniach s početnými zdravotnými problémami sa takýmto štýlom života aspoň čiastočne zbavia tých svojich chorôb?!

Bohužiaľ, keď sú už naši seniori odkázaní takto dožiť svoju jeseň života, čo tak miesto tých vynaložených nákladov na vakcíny proti chrípke – (ktoré aj tak väčšina ľudí odmieta) – umožniť týmto seniorom zúčastniť sa na výletoch do prírody, do takej – o ktorej som písal? Dalo by sa to robiť buď formou zájazdových autobusov, alebo bezplatných poukážok – dotovaných štátom s primeranou sumou takému pobytu, – čiže dovolenke v prírode…zdôrazňujem bezplatné, lebo tí ľudia svoje posledné úspory naškrabali nato, aby ich v tých domovoch umiestnili, resp. rodiny tých seniorov – a už ani nehovorím o výške mesačných poplatkov za služby v nich, ktoré sú podľa mňa dosť vysoké.

 

Myslím si, že keď sa štát stále vyhovára nato, že nemá peniaze na zvýšenie dôchodkov pre ľudí, ktorí si to naozaj zaslúžia, tak by mal uvoľniť peniaze na tie pobyty v prírode o ktorých som hovoril. Samozrejme tým nechcem spochybniť tú skutočnosť, že niektoré – možno všetky – domovy dôchodcov robia výlety pre seniorov, lenže podľa mňa sú to „iba“ zájazdy po Slovensku a k tomu, čo „najlacnejšie“ – no ak sa nemýlim, tak aj tak si ich hradia seniori z vlastného vrecka. 🙁

 

Takže odporúčam takéto očkovanie pre seniorov v domovoch dôchodcov, a nie vakcíny proti chrípke na ktorých sa nakoniec najviac priživia farmaceutické spoločnosti… a zdravotníci, ktorí tie vakcíny seniorom odporúčajú, tak najskôr to robia preto, lebo zato dostali alebo dostanú veľký balík peňazí!!!

 

PS

Ak štát dokáže uživiť „armádu“ – čiže istú skupinu slovenských občanov – takmer za nič, lebo pre spoločnosť doslova nehli prstom (všetci vieme, ktorú mám na mysli), tak nepochybujem o tom, že dokáže nájsť aj finančné prostriedky pre ľudí o ktorých je tento článok a ktorí si to skutočne zaslúžia.

PS 2

Vedel by mi niekto povedať, komu a čo prekážalo na mojom predošlom blogu, ktorý som na blogovisko zavesil dnes o 09:52 hod. Článok mal názov Pán Fico, nezabúdajte: pre každú sviňu sa už voda varí! Bol na titulke pomerne dosť dlho a prečítalo si ho okolo 1500 čitateľov… no zrazu sa článok „vyparil“ a to bez toho, aby mi admin oznámil resp. upozornil ma na to, že je v ňom niečo nevhodné… 🙁

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Fukušima

Vypúšťanie vody z Fukušimy do mora je bezpečné, hovoria experti z Británie a ČR

22.09.2023 17:44

Vypúšťanie 1,34 milióna ton upravenej rádioaktívnej vody do Tichého oceánu sa začalo v auguste, viac ako 12 rokov po jadrovej havárii.

Marine Le Penová

Parížska prokuratúra žiada postaviť Le Penovú pred súd za spreneveru peňazí

22.09.2023 17:16

Hrozí jej desaťročný trest odňatia slobody, pokuta milión eur aj zákaz zastávať verejnú funkciu na desať rokov.

Nemecká šéfka diplomacie Annalena Baerbocková

Pokrytectvo? Zelená ministerka jazdila v USA autobusom. Za ňou letel prázdny tryskáč

22.09.2023 16:45

Vodu káže a víno pije. Nemecká šéfka diplomacie Annalena Baerbocková čelí po návšteve USA kritike.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7539336x
Priemerná čítanosť článkov: 5118x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy