Založ si blog

Fico žiada presun zlata z Anglicka na Slovensko

Zlato uložené v britskej Bank of England, by sa malo vrátiť na Slovensko. Ide o 31,7 tony zlata v hodnote približne 1,3 miliardy eur. Fico s tým vyrukoval na štvrtkovej tlačovej konferencii. – „Dôvodom je podľa Fica hroziaca finančná kríza, ale aj nestabilita vyplývajúca z brexitu.“ (Fico to argumentuje aj históriou a zradou Československa v Mníchove v roku 1938).

Samozrejme najistejšie je mať svoje zlato doma v slovenskej banke, veď aj Poľsko už stiahlo z Británie časť svojho zlata. (Z Londýna odviezlo 100 ton zlata). – Avšak nedá mi, aby som sa takto verejne nespýtal: Z čoho pramení tá veľká iniciatíva predsedu Smeru, že s tým vyrukoval práve teraz „týždeň“ pred voľbami? Nebude to skôr tým, že parlamentné voľby sú pred dverami a on sa potrebuje čo najviac zviditeľniť, aby percenta jeho strany ešte viac stúpali? Kladiem si otázku prečo s tým neprišiel už oveľa skôr? Veď o brexite sa už hovorí 3 roky. (Referendum o brexite v Anglicku sa konalo 23. júna 2016). Podozrivé je aj to prečo s tým neprišiel premiér Pelegrini?

ANKETA: „Čo by malo urobiť Slovensko so zlatom, ktoré má uložené v Británii v Bank of England?“

Moje stanovisko: uložiť ho doma na Slovensku

Fico chce zatlačiť aj na NBS. – „Sme pripravení predložiť návrh uznesenia cez 30 poslancov, cez mimoriadnu schôdzu, ale chceme ten bod programu dostať na rokovanie, a to je najrýchlejší spôsob.“ Uznesením chcú požiadať NBS, aby urobila všetko pre návrat zlata naspäť na Slovensko.

Vyjadrenie NBS: „Národná banka počká na žiadosť parlamentu a bude sa ňou zaoberať. S uloženým zlatom v Bank of England Národná banka aktívne obchoduje.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/534310-fico-ziada-presun-zlata-z-bank-na-slovensko-a-spochybnuje-spojencov/?

Už dávnejšie som povedal: Fico sa takto zviditeľňuje hlavne preto, aby ukázal, že Pelegrini je jeho bábkou na špagátikoch, a on ich ťahá tak, ako sa mu v danej chvíli hodí, a zároveň dáva na zreteľ, že v skutočnosti tým premiérom je on a nie Pelegrini.

Rómsky prezident naložil Ficovi

12.12.2019

Jozef Konti neskrýva pobúrenie nad výrokmi Róberta Fica, ktorými obhajoval Mazureka a jeho názory o neprispôsobivých Rómoch na Slovensku. Ostro ich odsudzuje a tvrdí, že sú rasistické a ubližujú viac »

Najväčší problém som mala s Ficom

11.12.2019

Kalavská podala demisiu hlavne pre exponované vyjadrenia predsedu Smeru na jej osobu. Mala aj inú možnosť? - Iste, malá aj inú možnosť, ale ako vidieť s predsedom Smeru sa nehodno škriepiť, viac »

Francúzom sa zakazuje umierať v soboty, nedele a cez sviatky!

10.12.2019

Francúzska starostka zakázala 850 obyvateľom svojej dediny La Gresle umierať v sobotu, v nedeľu a počas sviatkov doma. Keď tam 1. decembra zomrel jeden z obyvateľov tamojšieho domova dôchodcov, viac »

04-volby-majer

O voľbu poštou požiadalo doposiaľ zhruba 750 Slovákov žijúcich v zahraničí

14.12.2019 10:05

Žiadosť o voľbu poštou musí byť doručená najneskôr do 10. januára 2020.

Kyberútok / počítač /

V New Orleanse vyhlásili po kybernetickom útoku stav ohrozenia

14.12.2019 09:18

Boli zaznamenané pokusy o tzv. phishing a iné podozrivé aktivity, čo si vyžiadalo preventívne odstavenie serverov a všetkých počítačov patriacich samospráve.

počasie, vietor, zima

Dnes ešte sneh, na budúci týždeň +10 stupňov

14.12.2019 09:00

Počasie sa začalo meniť už vo štvrtok popoludní. V druhej polovici víkendu sa však bude meniť opäť.

OSN, summit, klimatický, trump

OSN predĺžila mandát úradu na pomoc palestínskym utečencom

14.12.2019 08:29

Pokračovanie činnosti tohto úradu podporilo v hlasovaní 169 členov Valného zhromaždenia OSN.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 893
Celková čítanosť: 2782248x
Priemerná čítanosť článkov: 3116x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy