Založ si blog

Fico žiada presun zlata z Anglicka na Slovensko

Zlato uložené v britskej Bank of England, by sa malo vrátiť na Slovensko. Ide o 31,7 tony zlata v hodnote približne 1,3 miliardy eur. Fico s tým vyrukoval na štvrtkovej tlačovej konferencii. – „Dôvodom je podľa Fica hroziaca finančná kríza, ale aj nestabilita vyplývajúca z brexitu.“ (Fico to argumentuje aj históriou a zradou Československa v Mníchove v roku 1938).

Samozrejme najistejšie je mať svoje zlato doma v slovenskej banke, veď aj Poľsko už stiahlo z Británie časť svojho zlata. (Z Londýna odviezlo 100 ton zlata). – Avšak nedá mi, aby som sa takto verejne nespýtal: Z čoho pramení tá veľká iniciatíva predsedu Smeru, že s tým vyrukoval práve teraz „týždeň“ pred voľbami? Nebude to skôr tým, že parlamentné voľby sú pred dverami a on sa potrebuje čo najviac zviditeľniť, aby percenta jeho strany ešte viac stúpali? Kladiem si otázku prečo s tým neprišiel už oveľa skôr? Veď o brexite sa už hovorí 3 roky. (Referendum o brexite v Anglicku sa konalo 23. júna 2016). Podozrivé je aj to prečo s tým neprišiel premiér Pelegrini?

ANKETA: „Čo by malo urobiť Slovensko so zlatom, ktoré má uložené v Británii v Bank of England?“

Moje stanovisko: uložiť ho doma na Slovensku

Fico chce zatlačiť aj na NBS. – „Sme pripravení predložiť návrh uznesenia cez 30 poslancov, cez mimoriadnu schôdzu, ale chceme ten bod programu dostať na rokovanie, a to je najrýchlejší spôsob.“ Uznesením chcú požiadať NBS, aby urobila všetko pre návrat zlata naspäť na Slovensko.

Vyjadrenie NBS: „Národná banka počká na žiadosť parlamentu a bude sa ňou zaoberať. S uloženým zlatom v Bank of England Národná banka aktívne obchoduje.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/534310-fico-ziada-presun-zlata-z-bank-na-slovensko-a-spochybnuje-spojencov/?

Už dávnejšie som povedal: Fico sa takto zviditeľňuje hlavne preto, aby ukázal, že Pelegrini je jeho bábkou na špagátikoch, a on ich ťahá tak, ako sa mu v danej chvíli hodí, a zároveň dáva na zreteľ, že v skutočnosti tým premiérom je on a nie Pelegrini.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010336x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy