Založ si blog

S pánom Bohom, idem od vás, neublížil som žiadnemu z vás

Vladko – pomerne rýchlo zabudol na to ako sa s nami všetkými lúčil slovami: S Pánom Bohom, idem od vás, idem od vás, neublížil som, neublížil som žiadnemu z vás. – Bol taký dojatý, že sa mu objavili aj slzy v očiach.

Včera oznámil svoje rozhodnutie vstúpiť do aktívnej politiky a chce sa zapojiť do politického súboja. – Po 21 rokoch sa rozhodol vrátiť do politiky späť.

Značka HZDS je už minulosť – a tak bývalý premiér chce osloviť voličov iným zoskupením. Volá sa hnutie Slovenská liga. „Urobíme všetko pre to, aby sme zabránili rozvratu spoločnosti a vrátili do jej života dôstojnosť,“ – takto sa vyjadril Vladko v krátkom vyhlásení.

 

V jeho novom zoskupení sa objavuje aj meno Tibor Cabaj (bol bývalým spolustraníkom HZDS).

Tibor Cabaj definitívne nepotvrdil medializované informácie, podľa ktorých pôjde expremiér Vladimír Mečiar do budúcoročných parlamentných volieb práve na čele Slovenskej ligy, ale povedal, že Slovenská liga vznikla premenovaním subjektu s názvom Nový parlament, ktorý už roky pôsobí na Slovensku.

Je tu zápas o štát?

Bývalá poslankyňa (tiež za HZDS) Eva Zelenayová, hovorí o  tom, že dochádza k hanobeniu ľudí. „Obdobie vzniku štátu bolo obdobím vlastenectva, terajšie sa vyznačuje jeho hanobením. Hanobením ľudí, ktorí viedli zápas o štát, ale zreteľný je aj pokus o vymazanie historickej väzby k jeho základom a úcty k hodnotám, na ktorých tento štát vznikol.“ 

Mečiar už v auguste uviedol, že jeho nová politická strana: „bude iná ako ostatné strany. Chýba tu strana, ktorá by vedela povedať, že Slovensko je pre ňu na prvom mieste,“ Zdroj:  https://www.topky.sk/cl/100535/1834525/

Okrem iného aj denník PRAVDA uviedol bližšie vyjadrenie Mečiara k vzniku jeho nového politického hnutia: „Obdobie vzniku štátu bolo obdobím vlastenectva, terajšie sa vyznačuje jeho hanobením. Hanobením ľudí, ktorí viedli zápas o štát, ale zreteľný je aj pokus o vymazanie historickej väzby k jeho základom a úcty k hodnotám, na ktorých tento štát vznikol,“ – (takže prakticky slová, ktoré povedala poslankyňa Zelenayová boli iba pretlmočením Mečiara). – Mečiar ďalej uviedol, že mu tento systém nie je ľahostajný a preto sa rozhodol vstúpiť do politiky s hnutím Slovenská liga: „Urobíme všetko preto, aby sme zabránili rozvratu spoločnosti a vrátili do jej života dôstojnosť.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/volby-2020/clanok/530756

 

Môj názor:

Zdieľam rovnaký názor ako pán Mečiar, že terajšie obdobie je hanobením štátu, ale zamyslel som sa nad tým, prečo sa Vladko až teraz po 21 rokoch rozhodol takto konať?! Prečo s tým neprišiel oveľa skôr?! Mne to skôr pripadá tak, že čakal kým uplynie premlčiaca doba – teraz, keď vidí tie politické spektrá, aké sa tlačia do politiky, tak to skúša, čo ak motyka vystrelí a jeho hnutie v parlamentných voľbách získa päť – prípadne aj viac percent. V takom prípade, ak by sa niekto chcel vŕtať v jeho politickej minulosti, tak by bol kryty poslaneckou imunitou. Vieme, že amnestie a porušovanie resp. prekrúcanie ústavy boli veci, ktoré si Mečiar vytváral tak, ako mu v danej chvíli vyhovovali. (Takže ako vidieť, poistiť sa treba hoc aj takýmto  spôsobom).

Rómsky prezident naložil Ficovi

12.12.2019

Jozef Konti neskrýva pobúrenie nad výrokmi Róberta Fica, ktorými obhajoval Mazureka a jeho názory o neprispôsobivých Rómoch na Slovensku. Ostro ich odsudzuje a tvrdí, že sú rasistické a ubližujú viac »

Najväčší problém som mala s Ficom

11.12.2019

Kalavská podala demisiu hlavne pre exponované vyjadrenia predsedu Smeru na jej osobu. Mala aj inú možnosť? - Iste, malá aj inú možnosť, ale ako vidieť s predsedom Smeru sa nehodno škriepiť, viac »

Francúzom sa zakazuje umierať v soboty, nedele a cez sviatky!

10.12.2019

Francúzska starostka zakázala 850 obyvateľom svojej dediny La Gresle umierať v sobotu, v nedeľu a počas sviatkov doma. Keď tam 1. decembra zomrel jeden z obyvateľov tamojšieho domova dôchodcov, viac »

04-volby-majer

O voľbu poštou požiadalo doposiaľ zhruba 750 Slovákov žijúcich v zahraničí

14.12.2019 10:05

Žiadosť o voľbu poštou musí byť doručená najneskôr do 10. januára 2020.

Kyberútok / počítač /

V New Orleanse vyhlásili po kybernetickom útoku stav ohrozenia

14.12.2019 09:18

Boli zaznamenané pokusy o tzv. phishing a iné podozrivé aktivity, čo si vyžiadalo preventívne odstavenie serverov a všetkých počítačov patriacich samospráve.

počasie, vietor, zima

Dnes ešte sneh, na budúci týždeň +10 stupňov

14.12.2019 09:00

Počasie sa začalo meniť už vo štvrtok popoludní. V druhej polovici víkendu sa však bude meniť opäť.

OSN, summit, klimatický, trump

OSN predĺžila mandát úradu na pomoc palestínskym utečencom

14.12.2019 08:29

Pokračovanie činnosti tohto úradu podporilo v hlasovaní 169 členov Valného zhromaždenia OSN.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 893
Celková čítanosť: 2782267x
Priemerná čítanosť článkov: 3116x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy