Založ si blog

Trump už nepozná medze!

Moc mu tak zachutila, že si najal hercov a zaplatil im za predvolebnú kampaň. Až príliš si zvykol na vyhlásenia, ktorými hrozil krajinám, ktoré sa nechceli podriadiť jeho príkazom.

Do kampane za svoje znovuzvolenie zaradil aj „autentické“ videá svojich priaznivcov. (Sú to však zaplatení herci).

Jeho podporovatelia vo videách oslavujú jeho opätovnú kandidatúru a vyjadrujú mu podporu: „Prezident Trump odvádza skvelú prácu, nemohli sme si želať lepšieho prezidenta Spojených štátov amerických,“-  hovorí usmievavá blondína vo videoklipe z floridskej pláže. (Video sa objavilo prvýkrát na konci mája na portáli YouTube. Neskôr sa v júni rozšírilo na sociálnych sieťach, najmä na Facebooku, píše BBC). – „Videá majú Američanom i svetu ukázať, že v Spojených štátoch žije mnoho Trumpových podporovateľov, ktorí sú z jeho pracovného nasadenia na čele vlády nadšení.“ Herec vystupujúci ako čašník Thomas z Washingtonu povedal: „Modlíme sa za prezidenta Trumpa a za jeho rodinu. Je silný a múdry.“  Zdroj: https://hnonline.sk/svet/1970264

Ak nejakému človekovi stúpne sláva do hlavy, tak nepozná medze. Aj Donald Trump nie je výnimkou…Pripomeňme si zopár jeho vyhlásení len z tohto roka:  24. marca 2019 to potvrdil napr. tým, že pohrozil clami na autá z EÚ, ak európske automobilky nezvýšia produkciu v USA  https://www.hlavnespravy.sk/1707227 – Americký prezident Donald Trump naznačil, že by mohol uvaliť clá na dovoz áut z produkcie takých európskych firiem, ako sú BMW a Mercedes, ak nevybudujú viac závodov v USA.

Európska únia navrhla zníženie ciel, na základe ktorých by USA a EÚ navzájom znížili clá na automobily na nulu. Šéf Bieleho domu to odmietol. No jeho argument: BMW a Mercedes, majú veľa veľmi dobrých áut, ktoré k nám prichádzajú,  a ja chcem, aby ich vyrábali tu! (Myslím si, že takýto argument už ani ďalší komentár nepotrebuje…Je to jednoducho povedané veľká nafúkanosť – My sme páni sveta a všetci nás musia počúvať, či sa im to páči alebo nie!)

29.03.2019 Trump pohrozil, že uzavrie hranice s Mexikom: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/507240/ – Mexický prezident Trumpovu kritiku odmietol a vyhlásil, že jeho vláda podniká kroky na riešenie celej situácie. „Neželáme si nijakú konfrontáciu so Spojenými štátmi.“ Na záver ešte dodal: „treba prioritne riešiť príčiny migrácie.“

01.05.2019 Americký prezident Donald Trump pohrozil Kube embargom a tvrdými sankciami, ak kubánske vojenské jednotky vo Venezuele neskončia sa zabíjaním ľudí a protiústavnými činmi. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/510626/  – Ale na zrušenie embarga už opakovane vyzývalo Valné zhromaždenie OSN, pretože podľa väčšiny krajín embargo zhoršuje ekonomickú situáciu Kubáncov.

20.5.2019 pohrozil Iránu zničením: https://www.ta3.com/clanok/1155371/ – „Vzťahy medzi Iránom a USA sa výrazne zhoršili v minulom roku, keď Trump odstúpil od jadrovej dohody z roku 2015 a obnovil jednostranné sankcie, ktoré boli zrušené výmenou za to, že Teherán obmedzí svoj jadrový program.“

Amerického prezidenta veľmi výstižne vystihol karikaturista Danglár, 06.07.2019 v dnešnom denníku PRAVDA:

 Možno tak nejako si Sochu slobody predstavuje americký prezident Donald Trump

Možno tak nejako si Sochu slobody predstavuje americký prezident Donald Trump

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

muž, brúska, rezbár, práca, drevo

Česi potrebujú ľudí, lákajú aj Filipíncov, Indov či Kazachov

24.08.2019 21:28

České firmy už dlhší čas zápasia s nedostatkom pracovných síl. Zamestnávateľom v Česku chýba až pol milióna pracovníkov.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438220x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy