Založ si blog

Tak, a teraz si nás začipujte!

Tak, ako ste to spravili s psami. Psy protestovať nemohli, rozhodli to za nich niektorí ľudia, ale my by sme si nemali nechať diktovať čomu sa máme podriadiť a čomu nie…

Kompetentné orgány chcú mať všetko pod kontrolou, čo by sa vo všeobecnosti dalo chápať, že bezpečnosť občanov je na prvom mieste. Otázne však je či každá sprostosť, ktorá vyjde z múdrych hláv musí byť aj prospešná?

Už pred pár rokmi som čítal varovanie jedného politika, že príde čas, že nám ľuďom dajú do tela čipy ako to presadili zákonom na psoch.

Pred dvadsiatimi rokmi, by sme si ani nepomysleli na to, že príde čas, kedy bude zvrátenosť chránená zákonom. Že sa budú brať ľudia rovnakého pohlavia, že dokonca si títo ľudia budú môcť adoptovať deti…

Dnes prišla doba, kedy je prirodzený zákon popieraný, prekrytý ohavnosťou a zvrátenosťou.
Zvrátení ľudia, konajú všetko preto, aby boli ustanovené zvrátené zákony a aby svet žil podľa nich. Nastáva doba, že ľudia ktorí šíria zvrátenosť, sú chránení zákonmi tohto sveta. – Sú v spoločnosti vyzdvihovaní, dostávajú slovo, sú podporovaní finančne, majú veľký priestor v médiách, veľký vplyv, sú nestíhateľní modernými zákonmi a preto môžu vyriecť a vykonať čokoľvek sa im zachce, a hlavne čo sa im hodí do ich plánu.
Štáty tieto zákony zvrátenosti, prijímajú ako domino – jeden za druhým.
Humanizmus sa tvári ako niečo sväté, zasahuje city ľudí, ktorí bojujú za práva zvierat, za ochranu rastlín, bojuje sa za ochranu stebiel trávy – ale ľudský život sa stáva, podradnejší ako život zvierat. Podľa tohto zvráteného učenia, je človek len číslo, kus, tovar.

Očipovali sa už psy a prichádza čas, že čipovať budú aj nás – ľudí.
Ľudia vo falošnom domnení vidia výhody, ktoré sa neustále omieľajú, pritom nevidia to, čo za tým skutočne je. – V dnešnej počítačovej dobe takýmto znamením, môže byť čip, ktorým bude každý človek na tejto planéte kontrolovaný.

Ak sa pozrieme na dnešný svet elektroniky skrze siete wifi a napojenie sa na ňu cez počítač či smartfón, veľmi ľahko sa dokáže zisťovať naša poloha, kde sme čo platili, čo sme kde napísali, dajú sa ukladať naše heslá, kontrolovať emailovú poštu, ukladať naše fotografie, ktoré sme niekde zverejnili. Dokonca sa to robí systémom – nie nátlaku – ale našej dobrovoľnosti, kde sa sami prihlásime na servery, ktoré si všetky naše dáta ukladajú.

Mnohí ľudia sa tomu bránia a vyhýbajú sa týmto veciam, ale nová generácia to berie ako samozrejmosť, dokonca v tom vidí výhody. Preto je svet už dnes pripravený prijať znamenie na ruku alebo čelo s tým, že tu predsa ide o výhodnú vec, veď stačí prejsť rukou pred snímačom v obchode a mám zaplatené, neustále môžem pozorovať svoje deti online, kde sa nachádzajú, neskôr môžu prísť výkonnejšie čipy, ktoré budú mať napr. odposluch…
A tá doba ako vidieť je už tu, rodné číslo sa má zrušiť, nahradí ho bezvýznamový identifikátor a ďalšie kódy.

„Ministerstvo vnútra SR chce zrušiť rodné čísla a nahradiť ich identifikačnými kódmi, z ktorých sa nebudú dať získať ďalšie údaje. Dobre známe rodné čísla má nahradiť viacero rôznych kódov.“

Predkladatelia zákona navrhujú, aby sa namiesto rodného čísla používal systém viacerých kódov. Vznikol by „bezvýznamový identifikátor fyzických osôb (BIFO)“, ktorý by na dokladoch nahradil rodné číslo.

„Predkladatelia návrhu zákona o základných identifikátoroch fyzickej osoby vidia v súčasnom systéme rodných čísel problém. Spočíva práve  v tom, že z rodného čísla sa dajú zistiť ďalšie údaje ako sú dátum narodenia vek a pohlavie osoby.“

„Zmena by mala nastať od roku 2020, zároveň by začalo plynúť prechodné desaťročné obdobie, počas ktorého by sa používal systém nových kódov a aj pôvodné rodné čísla. Na občianske preukazy by sa mal nový údaj dostať od apríla budúceho roka.“
Kritici považujú nový systém za príliš zložitý: jedna osoba sa bude identifikovať rôznymi kódmi. „Problém môžu mať napríklad zdravotné poisťovne, ktoré identifikujú fyzické osoby vo rôznych situáciách. Zdravotné poisťovne totiž komunikujú s orgánmi verejnej moci, s poistencami, s platiteľmi poistného, aj s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.“

„Rezort dopravy upozornil na to, že rodné číslo sa ako identifikátor používa v mnohých právnych predpisoch. Zavedenie nových identifikátorov teda vyvoláva potrebu zmeny a doplnenia ďalších právnych predpisov. Návrh zmeny však o týchto úpravách nehovorí.“ Zdroj: Open in new window

Rozmýšľam nad tým, či by to čipovanie ľudí malo aj nejaký kladný význam? Napadlo ma, že ak by tie čipi fungovali na takom princípe, že človek, ktorý by spáchal nejaký zločin, tak prostredníctvom satelitu a jeho čipu by ten jeho skutok bol zaznamenaný a bol by neoddeliteľným dôkazom toho, že ten trestný čin spáchal naozaj on a nikto iný. V takom prípade by nemuseli byť zbytočné a dlhé súdne procesy, ktoré v mnohých prípadoch zločincom iba nahrávajú v tom, že ich nie je možné jednoznačne odsúdiť lebo na ich zločin je nedostatok dôkazov. Takto by sme napr. videli aj menej uhynutých zvierat pri našich cestách lebo vodič, ktorý by také zviera zrazil a usmrtil, tak by si bol veľmi dobre vedomý toho, že ho nemôže nechať iba tak nepovšimnuté ležať vedľa cesty a že musí to oznámiť kompetentnému orgánu. Takmer denne vydávam také uhynuté zvieratá pri našich cestách, napr. len nedávno som uprostred cesty videl ležať usmrtenú kunu alebo tchora – ťažko tie dve zvieratá rozoznať, najmä ak ich vidíte na ceste v takom stave -,

 Nedokázal som to, aby som to uhynuté zviera nechal nepovšimnute ležať na ceste ďalej lebo o pár minút by ho tam ďalšie auta rozštvrtili a ten veľký krvavý fľak by mohol byť veľmi nebezpečný najmä pre motorkárov.

Nedokázal som to, aby som to uhynuté zviera nechal nepovšimnute ležať na ceste ďalej lebo o pár minút by ho tam ďalšie auta rozštvrtili a ten veľký krvavý fľak by mohol byť veľmi nebezpečný najmä pre motorkárov.

ale dnes cestou do Ďurkova som videl usmrtenú líšku pohodenú na okraji cesty.  (Silno pochybujem o tom, že vodič, ktorý ju zrazil, že to aj oznámil…)

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438373x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy