Založ si blog

Od pani prezidentky očakávam

Prezident Slovenskej republiky má byť obhajcom jej záujmov navonok a záujmov občanov SR do vnútra. Aby to mohol robiť, musí mať skúsenosti nielen z politiky, ale musí mať schopnosť odolávať stresu, stáť si za slovom a hlavne nesmie byť hovorcom cudzích, či partikulárnych záujmov. A to dokáže len taký človek, ktorému nikto neplatil volebnú kampaň. (Ak niekto prijal peniaze na kampaň, je mu zaviazaný).

Ústava nám zaručuje slobodu slova, no prax hovorí o niečom inom: Máme zákon o extrémizme, ktorý umožňuje stíhať za výroky, a nemusia byť ani nenávistné, stačí ak ich niekto za také považuje, a NAKA okamžite nabehne. Avšak zarážajúce je, na koho je ten výrok namierený: „Ak niekto kritizuje napr. cigánsku menšinu, je považovaný za extrémistu, ak rovnaký výrok namieri proti Slovákom, nič sa nedeje.“ – Kde je potom tá sloboda slova?

Problémy, nevyriešime tým, že zakážeme o nich hovoriť. Tie problémy budú ešte viac narastať.

Mimovládky sú financované zo zahraničia. Nikto s tým nevie urobiť poriadok! A, čo je ešte horšie – peniaze na svoju rozkladnú činnosť dostávajú aj od vlády. Peniazmi z našich daní je financovaný rozklad štátu!  

Udalosti, ktoré nasledovali po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice hovoria zreteľnou rečou: Bol to pokus o prevrat. Pokus uchvátiť moc nedemokratickým spôsobom, teda bez vyhratia volieb. Za tou vraždou stoja tí, čo mali záujem uchvátiť moc pučom.

O pani Čaputovej som nenašiel žiadne materiály, ktoré by poukazovali, že má nejaké politické skúsenosti. Okrem reklamy, pekných rečí a úsmevu vôbec nič! Je to iba médiami vyrobená hviezda.

Vstupom do EÚ sme veľa stratili zásluhou zapredaných politikov, napr. podmienky v našom poľnohospodárstve v porovnaní hoci s českými či poľskýmirozpredali strategické podniky za facku, aby sa zapáčili. – Stali sme sa kolóniou, a ani nevieme koho. Vláda upláca (korumpuje) zahraničných investorov formou stimulov, aby prišli k nám…Vláda i poslanci sa predbiehajú v návrhoch na ochranu poľnohospodárskej pôdy, majiteľovi -súkromníkovi nedovolia postaviť na vlastnom pozemku ani latrínu – a aby ten svoj pozemok ešte niekomu predal – komu chce on – tak na to musí okamžite zabudnúť, a pritom najviac poľnohospodárskej pôdy zašantročili práve vlády. Len pre Jaguar-landrover to bolo cca 6OO ha. A to už nehovorím o PSA, Samsung, Kia a mnohých ďalších. A potom najväčšiu vinu, že nie sme potravinovo sebestační zvaľujú na poľnohospodárov.

Nástup euroskeptických  a antieurópskych strán ukazuje nový smer európskej politiky do budúcnosti. Ak sa Európa nedokáže zbaviť amerických jadrových zbraní, tak je tretia možnosť, že vôbec nebudeme. Živí budú závidieť mŕtvym! Strašenie Ruskom je úplne mimo reality. Skôr NATO sa tlačí k ruským hraniciam, nie naopak. RF nemá dôvod kohokoľvek napádať. Je však pripravená sa brániť. To „demokratický” Západ má vnútorné problémy, ktoré by rád riešil na úkor RF, to Západ sníva o zdrojoch na území RF.

NATO nie je obranná aliancia ako nám tlačia do hlavy, ale len a len útočná. Totiž, kým by sa zmobilizovali k obrane, tak by už bolo po vojne. Členovia NATO sa dokážu dohovoriť len na útoku. Stačí si spomenúť na Juhosláviu! Zdroj: Open in new window

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7454511x
Priemerná čítanosť článkov: 5061x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy