Založ si blog

Aj preto je Slovensko tam kde je!

Dnes v našom štáte platí moratórium o voľbe prezidenta, no presvedčil som sa na vlastné oči, že takému denníku NČ takéto nariadenia môžu byť ukradnuté.

Tak ešte aj administrátor blogu PRAVDA upozornil blogerov, že v čase moratória sa nesmú písať blogy o prezidentských kandidátoch a voľbe prezidenta, (čo mu samozrejme nevyčítam lebo dodržuje zákon), no takí smetiari ako sú redaktori NČ – tí si suverénne píšu o kandidátoch články ešte aj dnes deň pred voľbami. Sám neviem, či teraz tu môžem vložiť dôkaz, ktorý by potvrdil moje slová, ale ak oni majú na to nejakú špeciálnu výnimku, tak hádam ani mne nebude nikto vyčítať, že som sem uviedol nick na ich článok. No pre istotu sem napíšem iba názov článku a aj ten mierne upravím: „Život slovenského prezidenta: O čo bojujú obaja kandidáti? Kráľovský plat, limuzína a doživotný dôchodok“

Neviem, možno im krivdím lebo oni iba chceli voličovi pripomenúť to, aké výhody bude mať nový prezident:

  1. Kráľovský plat

Nový prezident bude podľa zákona zarábať štvornásobok platu poslanca parlamentu. Hlava štátu si tak po minuloročnom rozmrazení platov ústavných činiteľov mesačne príde na viac než 12-tisíc eur plus paušálne náhrady, čo je okolo 1 300 eur.

  1. Ochranka na každom kroku

Prezident je najvyšší ústavný činiteľ, tak sa o jeho bezpečnosť stará ochranka prakticky neustále.

  1. Luxusná limuzína s policajným sprievodom
  2. Lietadlo na služobné cesty
  3. Kancelária v Grasalkovičovom paláci
  4. Dôchodok okolo 1 000 €, ktorý bude hlave štátu po odchode z funkcie doživotne vyplácaný

Rozhodujúce právomoci

Menuje sudcov:

Rozhoduje o menovaní sudcov Ústavného súdu, ktorý sa uznáša o najdôležitejších normách týkajúcich sa ústavného a politického
zriadenia.

Menuje a odvoláva vládu:

Stáva sa kľúčovou postavou pri tvorbe vlády po voľbách do NR SR a pri jej demisii. Prezident vyvíja politickú iniciatívu v čase politickej krízy, keď medzi sebou nedokážu nájsť konsenzus politické strany.

Vplýva na referendum:

V prípade iniciatívy o konaní referenda rozhoduje o jeho súlade s ústavou a ďalšími zákonmi.

Ako voliť ?

Možná pokuta

Ak sa pomýlite, vypýtajte si nový hlasovací lístok, starý dajte do špeciálnej zapečatenej schránky. Ak tak nespravíte, dopustíte sa priestupku, za ktorý je pokuta 33 eur.

Kedy a kde hlasovať??

Volebné miestnosti budú v sobotu 30. marca otvorené od 7.00 do 22.00 hod. Hlasovať môžete v mieste trvalého bydliska alebo na inom mieste s hlasovacím preukazom.

Čo musíte mať pri sebe

Občania s trvalým pobytom v SR sa preukážu občianskym preukazom. Ak volič hlasuje mimo miesta svojho trvalého pobytu, predloží spolu s občianskym preukazom aj hlasovací preukaz. Hlasovací preukaz vybavíte ešte dnes v úradných hodinách obce.

Fotiť či nefotiť?

Odfotiť sa za plentou s hlasovacím lístkom či pred urnou a uverejniť fotku na sociálnych sieťach zákon nezakazuje. Volebná komisia má len dohliadať na poriadok vo volebnej miestnosti, aby nebol narušený pokojný priebeh.

PS

Nedalo mi, aby som redakciu NČ neupozornil, že porušujú moratórium, prihlásil som sa do diskusie  a napísal som príspevok tohto znenia: „Len tak mimochodom: To pre redaktorov Nového času moratórium neplatí?“ (dnes 08:45) – Zhruba po hodine a pol som sa chcel presvedčiť  o tom, aké boli resp. sú reakcie k môjmu príspevku: Dal som si tú námahu – prešiel som všetkých 447 príspevkov, ktoré tam v tej chvíli boli, no na môj príspevok v tom čase ešte nikto nijako nereagoval (myslím tým svojim príspevkom – s mojim príspevkom tam vyjadrili svoj kladný postoj 4 čitatelia, ale 5 mi dali mínus. 🙁

Takže redakcia NČ mi iba potvrdila svoju zbabelosť. Ale ako sa spieva v jednej pesničke: Prachy sú prachy… Takže, keď vidia, že práve na takýto článok prilákajú veľký počet čitateľov, tak prečo by neporušili aj moratórium.  No možno majú dobré skúsenosti, že ak niekto v tejto oblasti moratórium poruší, tak aj tak sa mu nič nestane. 🙁

PS 2

Všetko nasvedčuje, že aj počasie na Slovensku budeme mať priaznivé, min. také, aké máme dnes. Takže touto cestou vyzývam voličov: Nájdite si chvíľu času a choďte voliť, nič vás to nestojí a zároveň si splníte aj svoju občiansku povinnosť. (Dá sa to aj v takom prípade, keď máte na programe nejaký výlet do prírody a pod.)

Pre ilustráciu dávam sem aj fotografie, ktoré som spravil predvčerom:

 Príklad pre mladých rodičov s malými deťmi

Príklad pre mladých rodičov s malými deťmi

 Tento chlapček ešte nemá ani 3 roky...

Tento chlapček ešte nemá ani 3 roky…  Tento chlapček ešte nemá ani 3 roky…

 Jeho tatino mi povedal, že už teraz sa uňho prejavuje chuť venovať sa krosu.

Jeho tatino mi povedal, že už teraz sa uňho prejavuje chuť venovať sa krosu. Jeho tatino mi povedal, že už teraz sa uňho prejavuje chuť venovať sa krosu.

PS 3

Možno sa niektorí z vás pozastavia nad tými textami pod fotografiami, že prečo mám pod dvomi z nich napísaný text dvakrát po sebe. No neviem, aké máte vy skúsenosti s vkladaním textu pod fotografie, ale mne sa takmer vždy počiatočné písmeno textu nezobrazí celé a neviem nato prísť ako tomu predísť?! (Možno pred napísaním prvého písmena si to musím odklinúť viac doprava? Ale už sa s tým nechcem zdržiavať.)

 

 

 

Idioti vo vláde!

18.06.2021

Matovič opäť potvrdil, že si nepamätá čo povedal iba pred pár dňami. Pred týždňom poslal odkaz ľuďom, ktorí majú voucher od cestovných kancelárií, aby si ho minuli a išli niekam na dovolenku. No včera vo svojom statuse na sociálnej sieti „označil za naivných ľudí, ktorí si myslia, že sa dá zabrániť príchodu nebezpečnej mutácie koronavírusu.“ Viac v tomto [...]

Matovič nazval Blahu potkanom či tr*kom.

16.06.2021

Kedy šašo Matovič pochopí, že takýmto spôsobom si voličov naspäť nezíska? To, že si šašo robí dobrý deň zo svojich kolegov v cirkuse je normálna vec lebo toto je jeho úloha a divákom sa to páči, ale ak sa takto správa politik v NR SR, ktorému 25 % voličov dalo svoj hlas v parlamentných voľbách, tak tí určite nečakali, že sa bude prezentovať rovnakým spôsobom, [...]

Pán premiér, okamžite zrušte lety z Británie na Slovensko!

01.06.2021

V Británii sa začína tretia vlna epidémie Covidu-19, prípady stúpajú „Je tu exponenciálny rast počtu nových prípadov a najmenej tri štvrtiny z nich sú nového (indického) variantu,“ uviedol to mikrobiológ a vládny poradca Ravi Gupta. podľa ktorého možno vysledovať náznaky tretej vlny. Je tam vysoký podiel naočkovanej populácie, ľudia nadobudli falošný pocit [...]

Londýn, koronavírus, Covent Garden

ONLINE: Mutácia delta ovládla Britániu, pokračuje do Európy

19.06.2021 06:15, aktualizované: 07:12

Variant koronavírusu delta (indický) dominuje vo Veľkej Británii a postupne sa šíri aj v kontinetálnej Európe.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Kto tancuje na hroboch budúcich obetí covidu? Fico vystriedal Matoviča

19.06.2021 06:00

Pri odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca (OľaNO) muselo hnutie Sme rodina taktizovať. „Boris Kollár nepôjde do konfliktov, ktoré ho oslabia,“ povedal komentátor Marián Repa.

Belgium NATO Summit

Plánovačka z NATO: Nevytvárame novú studenú vojnu s Čínou

19.06.2021 06:00

"Globálna rovnováha moci sa mení,“ povedala Benedetta Bertiová, šéfka pre plánovanie politík v kabinete generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga.

pocasie-19-6-2021

Slovensko čaká žeravý víkend. Príde úľava budúci týždeň?

19.06.2021 00:00

Teploty na Slovensku počas víkendu môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. Je nejaká úľava na obzore?

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,207
Celková čítanosť: 5867831x
Priemerná čítanosť článkov: 4862x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy