Založ si blog

Mladí ľudia, pozor!

Tiež som bol mladý a keď som si chcel zariadiť byt, tak som si zobral mladomanželskú pôžičku. Lenže vtedajšia doba sa ani zďaleka nedá porovnávať s tou terajšou dobou, hlavne s tým, čo sa odohráva v organizme mladých ľudí a ako si ohrozujú svoje zdravie finančnými problémami a ekonomickou neistotou.

V tejto situácii vám hrozia kardiovaskulárne choroby a v nejednom prípade aj ich úmrtnosť počas nasledujúcich desiatich rokov.

Mladým ľuďom banky ponúkajú lákavé pôžičky s „nízkymi“ úrokmi na rekonštrukciu domu alebo bytu prípadne ich kúpu, ale stres, zlá nálada a sklamanie môžu ovplyvniť ich zdravie a môžu byť až osudové. Keď sa finančné problémy pravidelne opakujú, tak vystavujú človeka nebezpečenstvu, že bude trpieť kardiovaskulárnymi problémami a z najrôznejších príčin môže zomrieť.

Dnes mladí ľudia musia žiť v mnohých prípadoch v ekonomickej neistote a s kolísavými príjmami. V priebehu rokov im klesá príjem. Na svoje bremená si berú viac zamestnaní, aby tie svoje pôžičky mohli splácať, a toto má dopad na ľudské zdravie.

Americkí vedci zistili, že finančná tieseň zvyšuje riziko, že človek v nasledujúcich desiatich rokoch zomrie alebo že bude trpieť kardiovaskulárnymi problémami, ako je infarkt, mŕtvica či srdečná nedostatočnosť takmer až o dvesto percent. Takejto situácii celkom určite napomáhajú aj zlé návyky, akými sú napr. fajčenie alebo alkohol, ktoré finančné problémy ešte viac prehlbujú a prinášajú.

Netreba zabúdať, že pri finančnej tiesni je sťažený aj prístup ku zdravotnej starostlivosti. (Ceny liekov a rôzne poplatky idú neustále hore… A o tom ako sa k týmto veciam stavajú poisťovne už radšej ani nehovorím.)

PS

Keď sa vážne nad tým zamyslím ako to môže dopadnúť v mladej manželskej dvojici, ak niekto z nich vďaka týmto problémom – o ktorých píšem v blogu – zomrie, tak nechcem maľovať čerta na stenu, ale nie je vylúčené, že mladý človek skončí podobne ako tí bezdomovci na fotografiách lebo nebude môcť splácať hypotéku a exekútor mu zoberie strechu nad hlavou.

 Nezisťoval som, čo ich k tomu dohnalo, že takto skončili?

Nezisťoval som, čo ich k tomu dohnalo, že takto skončili?

 Majiteľ tohto príbytku (45) si ho pochvaľoval, žeby ho nevymenil ani za milión. Iba som sa pousmial nad jeho tvrdením, ale na druhej strane som si povedal, že keď takto žije už 15 rokov a nič iné už nepozná, tak tvrdiť niečo iné mu ani neostáva.

Majiteľ tohto príbytku (45) si ho pochvaľoval, žeby ho nevymenil ani za milión. Iba som sa pousmial nad jeho tvrdením, ale na druhej strane som si povedal, že keď takto žije  už 15 rokov a nič iné už nepozná, tak tvrdiť niečo iné mu ani neostáva.

...v popredí je kríž, ktorým si pripomínajú pamiatku jedného z nich, ktorého organizmus tieto podmienky po 15 rokoch takéhoto života v jeho 66tich rokoch už ďalej nezvládal... A takto bohužiaľ môžu dopadnúť ešte mnohí Slováci, ak sa tento politický systém nezlepší k lepšiemu. A to nie iba v prospech oligarchov a miliardárov, ale v prospech všetkých slušných ľudí na Slovensku.

…v popredí je kríž, ktorým si pripomínajú pamiatku jedného z nich, ktorého organizmus tieto podmienky po 15 rokoch takéhoto života v jeho 66tich rokoch už ďalej nezvládal… A takto bohužiaľ môžu dopadnúť ešte mnohí Slováci, ak sa tento politický systém nezlepší k lepšiemu. A to nie iba v prospech oligarchov a miliardárov, ale v prospech všetkých slušných ľudí na Slovensku.

 A týmto symbolickým krížom si uctili pamiatku jedného z nich (30), ktorý zomrel pred 2 rokmi pri vysokých mrazoch.

A týmto symbolickým krížom si uctili pamiatku jedného z nich (30), ktorý zomrel pred 2 rokmi pri vysokých mrazoch.

Dávam sem k zhliadnutiu aj video ako tam žijú traja, ktorí mali to šťastie, že aj v týchto podmienkach to zatiaľ prežili.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=jxTRmZhipZ4&feature=youtu.be

 

 

 

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

paríž

Francúzski poľnohospodári zablokovali v Paríži cesty vedúce k Víťaznému oblúku

01.03.2024 11:07

Deklarovali, že cieľom ich protestu je "záchrana francúzskeho poľnohospodárstva".

deti, dieťa, týranie, smútok, depresia, samovražda

Rakúšanku, ktorá väznila svojho syna v boxe pre psa, súd potrestal 20 rokmi väzenia

01.03.2024 10:57

Svojho teraz 13-ročného syna väznila v prepravke pre psov, týrala ho hladom alebo ho v nevykúrenej izbe pri otvorenom okne polievala studenou vodou.

richard sulík

Kandidátku SaS povedie do eurovolieb Sulík

01.03.2024 10:53

Politické strany postupne zverejňujú mená, ktoré ich budú reprezentovať v eurovoľbách.

Irán politika voľby parlamentné Chameneí

V Iráne sa začali parlamentné voľby, očakáva sa nízka účasť

01.03.2024 10:47

Sú prvými, odkedy Iránom otriasli masové protesty vyvolané smrťou mladej Kurdky Mahsy Amíníovej vo väzbe v septembri 2022.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7631624x
Priemerná čítanosť článkov: 5181x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy