Založ si blog

Výuka o doprave na cestách je naozaj potrebná od útleho detstva

Dnes predpoludním som sa vybral bicyklom na Bukovec aby som si tam zaplával a oddýchol na čerstvom vzduchu.

Za Myslavou som bol zhruba pol-kilometra, keď v diaľke pred sebou som zaregistroval troch mladíkov vo veku zhruba 15-17 rokov, ktorí si takisto išli na Bukovec zaplávať. No oni išli peši a stopovali auta. Keď som sa k nim priblížil, tak som im povedal, že trochu tréningu by im neuškodilo a že mohli isť na bicykloch. Jeden z nich zareagoval, že bicykle nie sú. Vtedy som sa trochu zamyslel nad tým, že skutočne to v tej našej krajine ide dole vodou, keď poniektoré rodiny si pre svoje deti nemôžu dovoliť zakúpiť ani obyčajný bicykel. (A pri tom som si vždy myslel, že ak už niektoré rodiny majú aj viac áut, tak tí chudobnejší majú určite aspoň bicykle.

Ale aby som príliš neodbočoval od témy na ktorú sa chcem zamerať, tak pokračujem v tom ako títo chlapci zareagovali po mojom oslovení.

Jeden z nich sa ma totiž spýtal: Ujo po ktorej strane cesty vlastne mame isť? Odpovedal som im, že samozrejme po ľavej strane cesty, presne tak ako práve idete lebo ak by ste išli po pravej strane cesty, tak by vás skôr mohol zraziť niektorý nepozorný vodič a takto ak idete po ľavej strane aspoň vidíte vodiča, ktorý sa na vás rúti, takže ešte máte šancu odskočiť do priekopy.

Ilustračné foto

 

Nebudete mi veriť, ale sotva som to dopovedal, tak ma napadla takáto myšlienka, že im navrhnem, aby si posadali do tieňa na okraji lesa a že sa vrátim domov pre auto a potom pôjdeme spolu autom na Bukovec. (Takto totiž by sa skôr dostali k vode a zároveň by mali záruku, že sa vrátia domov vtedy kedy budú chcieť, lebo ja som nič iné na programe nemal. No rozmyslel som si to, lebo takto by tam museli čakať aspoň 20 minút. Totiž ja som už bol od domu vzdialený zhruba asi 2 kilometre a  nie je vylúčené, že medzi tým by ich niekto zobral do svojho auta a ja by som sa zbytočne vracal domov).

Pokračoval som v ceste a zároveň som sa zamyslel nad tým, že tá osveta, ktorú robia policajti v dnešnej dobe už aj v materských škôlkach a na základných školách nie je naozaj zbytočná a že je veľmi prospešná. Len som si nedokázal vysvetliť, žeby pred takými 12-13 rokmi učitelia zanedbali takúto výuku a skôr to asi bolo tak, že tí chalani v tom čase buď neboli v škole alebo už jednoducho zabudli, že po ktorej strane cesty majú ísť peší.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010539x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy