Založ si blog

Takmer som zabil cyklistu

Za bieleho dňa, (presnejšie na pravé poludnie) a počas nádherného slnečného počasia nechýbalo veľa aby som pripravil o život mladého cyklistu, ktorého som autom predbiehal dole kopcom pred košickým amfiteátrom.

Ponáhľal som sa na stretnutie v Poprade a mal som tam byť o 14:00 hod. Takže som mal, čo robiť aby som to nezmeškal.

Šťastím pre mňa bolo aj to, že ten cyklista sa nechal viesť voľne bez toho aby šliapal do pedálov a bol pritom naklonený (lepšie povedané priam ležal) nad riadidlami.

Kým sa cesta nerozdeľovala do troch jazdných pruhov, tak všetko bolo v pohode, vchádzal som so svojim autom do ľavého prúdu v blízkosti električkového koľajišťa, no zaregistroval som, že pred semaformi je za sebou väčší počet áut než ich bolo v pravom pruhu, (a tých bolo podstatne menej). V spätnom zrkadle som nikoho nevidel, tak som hneď vyhodil pravú smerovku a začal som sa zaradzovať do pravého pruhu.

O pár sekúnd nato som začul hlasný výkrik – Ty kokot veď si ma skoro zabil. Bolo horúco, okná som mal spustené, takže aj preto som všetko zreteľne počul. Až vtedy som si uvedomil, že ja som na tohto cyklistu úplne zabudol. (Pochopiteľne v spätnom zrkadle som ho vidieť nemohol lebo tam rozhodovali sekundy a on bol v tej chvíli, keď som sa ja rozhodol zaradiť do pravého prúdu ešte na krajnici cesty a za dve tri sekundy už bol tiež v tom jazdnom prúde.)

Rýchlo som spomalil a keď cyklista bol pri mojom otvorenom okne tak som sa mu ospravedlnil aby mi to prepáčil, že si uvedomujem svoju chybu a že som na neho úplne zabudol.

Sám som ako cyklista takýchto podobných kolízii počas môjho cestovania bicyklom zažil niekoľko a preto sa veľmi dobre viem vcítiť do kože tohto cyklistu a musím povedať, že aj napriek tomu, že pri tom svojom rýchlom brzdení možno aj spadol, tak bol to charakterný mladík lebo hneď pochopil, že z mojej strany to nebolo úmyselné ohrozenie. (Možno sa niekto nad týmito slovami pozastaví, ale píšem to tak preto, lebo na našich cestách je dosť takých pirátov, ktorí práve takýmto spôsobom cyklistom úmyselne ubližujú.

PS. Aj touto cestou sa ospravedlňujem tomuto mladému cyklistovi a ďakujem mu, že takto pohotovo zareagoval a zabránil nehode.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

koľajnice, zmena

Na poľskej železničnej stanici Dorohusk vysypali sóju z Ukrajiny. Sabotáž, tvrdí Kyjev

25.02.2024 11:10

Polícia incident vyšetruje, pričom znehodnotených bolo asi 5 ton sóje.

Alexandr Lukašenko

Bielorusi hlasujú v prvých voľbách od potlačenia masových protestov. Lukašenko postrašil vojskami NATO

25.02.2024 10:56

Súčasný líder krajiny Alexander Lukašenko opozíciu obvinil, že sa vraj plánuje zmocniť časti krajiny, kam by následne vstúpili vojská Severoatlantickej aliancie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627299x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy