Založ si blog

Takmer som zabil cyklistu

Za bieleho dňa, (presnejšie na pravé poludnie) a počas nádherného slnečného počasia nechýbalo veľa aby som pripravil o život mladého cyklistu, ktorého som autom predbiehal dole kopcom pred košickým amfiteátrom.

Ponáhľal som sa na stretnutie v Poprade a mal som tam byť o 14:00 hod. Takže som mal, čo robiť aby som to nezmeškal.

Šťastím pre mňa bolo aj to, že ten cyklista sa nechal viesť voľne bez toho aby šliapal do pedálov a bol pritom naklonený (lepšie povedané priam ležal) nad riadidlami.

Kým sa cesta nerozdeľovala do troch jazdných pruhov, tak všetko bolo v pohode, vchádzal som so svojim autom do ľavého prúdu v blízkosti električkového koľajišťa, no zaregistroval som, že pred semaformi je za sebou väčší počet áut než ich bolo v pravom pruhu, (a tých bolo podstatne menej). V spätnom zrkadle som nikoho nevidel, tak som hneď vyhodil pravú smerovku a začal som sa zaradzovať do pravého pruhu.

O pár sekúnd nato som začul hlasný výkrik – Ty kokot veď si ma skoro zabil. Bolo horúco, okná som mal spustené, takže aj preto som všetko zreteľne počul. Až vtedy som si uvedomil, že ja som na tohto cyklistu úplne zabudol. (Pochopiteľne v spätnom zrkadle som ho vidieť nemohol lebo tam rozhodovali sekundy a on bol v tej chvíli, keď som sa ja rozhodol zaradiť do pravého prúdu ešte na krajnici cesty a za dve tri sekundy už bol tiež v tom jazdnom prúde.)

Rýchlo som spomalil a keď cyklista bol pri mojom otvorenom okne tak som sa mu ospravedlnil aby mi to prepáčil, že si uvedomujem svoju chybu a že som na neho úplne zabudol.

Sám som ako cyklista takýchto podobných kolízii počas môjho cestovania bicyklom zažil niekoľko a preto sa veľmi dobre viem vcítiť do kože tohto cyklistu a musím povedať, že aj napriek tomu, že pri tom svojom rýchlom brzdení možno aj spadol, tak bol to charakterný mladík lebo hneď pochopil, že z mojej strany to nebolo úmyselné ohrozenie. (Možno sa niekto nad týmito slovami pozastaví, ale píšem to tak preto, lebo na našich cestách je dosť takých pirátov, ktorí práve takýmto spôsobom cyklistom úmyselne ubližujú.

PS. Aj touto cestou sa ospravedlňujem tomuto mladému cyklistovi a ďakujem mu, že takto pohotovo zareagoval a zabránil nehode.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010349x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy