Založ si blog

Máte vyhrané ak máte (ne)úprimnú priateľku, či dokonca kolegyňu?

Zákernosti sa skutočne medze nekladú a pokiaľ vám chce niekto uškodiť ako len najlepšie dokáže, tak tomu naozaj neostáva nič iné ako „pogratulovať“, že sa mu to podarilo.

V duchu som si hovorieval, že je dobré, že moja polovička sa nezaujíma o môj blog, ale akonáhle som v niektorom detailne a pravdivo opísal udalosti, ktoré ma viedli k napísaniu niektorého blogu, ktorý sa týkal hlavne nášho spoločného života, tak už som mohol očakávať, že o týchto veciach bude moja polovička „špeciálne“ informovaná.

Osobe, ktorá ju na tieto moje články upozornila išlo jednoznačne o to aby narušila harmóniu nášho spoločného vzťahu, lebo inak si to jednoducho nedokážem vysvetliť. (Možno nám závidí a ona nemá pokoj vo svojej rodine a preto sa nedokáže zmieriť s tým, že my ten pokoj v rodine máme.)

Už som sa o tom párkrát zmienil, že moja polovička je učiteľkou na základnej škole a akonáhle som venoval pozornosť školskej tématike a ešte som tam uviedol príklad zo školy na ktorej ona učí, tak pár dni nato mi moja polovička so zlosťou oznámila, že v živote mi už o svojej práci nič nepovie lebo hneď všetko zverejním na svojom blogu. Vôbec ju nezaujímalo to, že práve týmito článkami som chcel upozorniť na to ako by sa dalo predchádzať nedostatkom a nešťastiam ku ktorým hlavne na školách často dochádza. Samozrejme, že jej kolegyniam sa to nepáčilo (hoci okrem nich nik iný ani nemohol tušiť o ktorú konkrétnu školu išlo), ale ich zámer poškodiť mi ako sa len najviac dá, tak ten im zakaždým perfektne vyšiel lebo moja manželka nato vždy reagovala presne tak ako to oni očakávali).

Posledne som sa v jednom mojom článku zmienil o tom, že som takmer zabil cyklistu lebo som sa autom ponáhľal na stretnutie do Popradu.

Kým moja polovička ani netušila, že kde som bol v tom čase v skutočnosti, tak všetko bolo v naprostom poriadku, no akonáhle pre učiteľov už začal školský rok, tak moja polovička už bola o tom informovaná a už bol „oheň na streche“- že som jej klamal a pokiaľ sa za to primerane neospravedlním, tak sa so mnou vôbec nebude rozprávať. – Žila totiž v tom, že v tento spomenutý deň som bol s našou Lunou (fenov) na Bukovci. Aby ste boli v obraze: akonáhle som sa v minulosti zmienil pred mojou polovičkou o akejkoľvek z mojich aktivít, tak ten oheň na streche bol tak, či tak a preto som sa pred ňou už z tohto dôvodu s ničím nezdôveroval. Tým, že som v mojej autobiografii venoval jednu kapitolu aj spomienke na 68 rok, tak predseda zväzu protifašistických bojovníkov ma pozval do Popradu na uctenie si pamiatky obetí 68 roku a pokiaľ by som sa s tým manželke zdôveril, tak by mi to aj tak vyčítala aby som nikam nechodil.

Takže milá/lé priateľka/ky a manželkyna/né kolegyňa/ne buďte také láskavé a starajte sa o seba a ak naozaj chcete mojej polovičke pomôcť, tak najlepšie urobíte ak jej nebudete nič referovať!

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010573x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy