Založ si blog

Nečinnosť úradov, policajtov, ale aj súdov núti občanov porušovať zákony!

Čerstvý prípad je z obce Liptovské Kľačiany kde občania obce, ale už aj ich starostka sú odhodlaní chrániť svoju dolinu aj vlastnými telami pred jej devastovaním nebezpečnými kalmi, ktoré tam už od februára vyváža jeden z miestnych podnikateľov. Spísali už aj petíciu, ale nič nezabralo a stále sú bezmocní. Vyskúšali všetke možné inštitúcie a odoslali 36 žiadostí o pomoc. Starostka dokonca požiadala o pomoc aj Brusel, no podnikateľ im aj napriek tomu naďalej dennodenne vyváža do obce šedočierne kaly a sype ich do jám bez povolenia od obecného zastupiteľstva.

Obecné zastupiteľstvo ešte vo februári oznámilo podnikateľovi, že nepovoľuje výrobu rekultivačnej zmesi v katastri obce. Túto zmes podnikateľ používa na zahumusovanie pôdy v jamách, vzniknutých pri budovaní protipožiarnych ciest.

Jeho spoločnosť má stavebné povolenie na výstavbu protipožiarnych lesných ciest, ale on si jednoducho do katastra obce vyváža aj kaly a na tie povolenie nemá. No napriek tomu jeho nákladné auta denne križujú Liptovské Kľačany naložené týmto nebezpečným kalom.

Občania sú nad nečinnosťou všetkých inštitúcií veľmi pobúrení a najviac ich hnevá nevšímavosť polície. „Začiatkom mesiaca som polícii oznámila, že kaly sú vysypané kilometer od obce. Polícia prišla až po dvoch hodinách, keď kaly odviezli preč. Všetko sa mi podarilo odfotografovať,“ povedala starostka.

Teraz sú odhodlaní chrániť dolinu aj vlastnými telami a ak sa budú inštitúcie aj naďalej len nečinne prizerať devastovaniu prírody, tak sú ochotní aj na vlastné náklady cestovať pred úrad vlády a dovolávať sa spravodlivosti tam.

Starostka podala sťažnosť aj na Krajskom úrade životného prostredia, pretože Obvodný úrad životného prostredia v Liptovskom Mikuláši, podľa jej slov, vo veci nekonal ani nekoná.

Pani starostka, dajte odviesť kaly neporiadnemu podnikateľovi do jeho dvora a bude po paráde. Veď, keď jeho netrápi, že on znepríjemňuje život celému osadenstvu obce a k tomu ešte aj porušuje predpisy a znečisťuje životné prostredie, tak, čo iné si taký človek zaslúži?!

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,251
Celková čítanosť: 6122052x
Priemerná čítanosť článkov: 4894x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy