Založ si blog

Nečinnosť úradov, policajtov, ale aj súdov núti občanov porušovať zákony!

Čerstvý prípad je z obce Liptovské Kľačiany kde občania obce, ale už aj ich starostka sú odhodlaní chrániť svoju dolinu aj vlastnými telami pred jej devastovaním nebezpečnými kalmi, ktoré tam už od februára vyváža jeden z miestnych podnikateľov. Spísali už aj petíciu, ale nič nezabralo a stále sú bezmocní. Vyskúšali všetke možné inštitúcie a odoslali 36 žiadostí o pomoc. Starostka dokonca požiadala o pomoc aj Brusel, no podnikateľ im aj napriek tomu naďalej dennodenne vyváža do obce šedočierne kaly a sype ich do jám bez povolenia od obecného zastupiteľstva.

Obecné zastupiteľstvo ešte vo februári oznámilo podnikateľovi, že nepovoľuje výrobu rekultivačnej zmesi v katastri obce. Túto zmes podnikateľ používa na zahumusovanie pôdy v jamách, vzniknutých pri budovaní protipožiarnych ciest.

Jeho spoločnosť má stavebné povolenie na výstavbu protipožiarnych lesných ciest, ale on si jednoducho do katastra obce vyváža aj kaly a na tie povolenie nemá. No napriek tomu jeho nákladné auta denne križujú Liptovské Kľačany naložené týmto nebezpečným kalom.

Občania sú nad nečinnosťou všetkých inštitúcií veľmi pobúrení a najviac ich hnevá nevšímavosť polície. „Začiatkom mesiaca som polícii oznámila, že kaly sú vysypané kilometer od obce. Polícia prišla až po dvoch hodinách, keď kaly odviezli preč. Všetko sa mi podarilo odfotografovať,“ povedala starostka.

Teraz sú odhodlaní chrániť dolinu aj vlastnými telami a ak sa budú inštitúcie aj naďalej len nečinne prizerať devastovaniu prírody, tak sú ochotní aj na vlastné náklady cestovať pred úrad vlády a dovolávať sa spravodlivosti tam.

Starostka podala sťažnosť aj na Krajskom úrade životného prostredia, pretože Obvodný úrad životného prostredia v Liptovskom Mikuláši, podľa jej slov, vo veci nekonal ani nekoná.

Pani starostka, dajte odviesť kaly neporiadnemu podnikateľovi do jeho dvora a bude po paráde. Veď, keď jeho netrápi, že on znepríjemňuje život celému osadenstvu obce a k tomu ešte aj porušuje predpisy a znečisťuje životné prostredie, tak, čo iné si taký človek zaslúži?!

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Poľsko interrupcie liberalizácia protest

Odporcovia liberalizácie interrupcií v Poľsku vyšli do ulíc Varšavy

14.04.2024 20:10

Poľský parlament totiž v piatok odhlasoval pokračovanie prác na návrhoch, ktoré by uvoľnili tieto prísne interrupčné pravidlá.

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7658769x
Priemerná čítanosť článkov: 5199x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy