Založ si blog

Aby sa zbavil psa, uviazal ho k oploteniu na malofrekventovanom mieste bez vody a jedla

Také niečo dokáže urobiť iba chorý človek. Chcel by som ho vidieť ako by sa zvíjal a všetko navôkol preklínal ak by jeho takto niekto nechal na po-spas osudu.

Možno si poniektorí povedia, že aká prehnaná ľútosť, veď to bol iba pes a že koľko je len u nás na Slovensku bezdomovcov a žijú v takých podmienkach, že ešte aj mnohé psy sa majú lepšie ako oni.

Lenže ten pes by sa sám o seba možno aj dokázal postarať, tak ako tí bezdomovci, ale jemu ten idiot nedal šancu. (A tým majiteľom mohla byť aj nejaká paní).

Takému človeku by som skutočne doprial to, aby ho niekde napadla svorka túlavých psov a potom by azda pochopil, že ak sa niekto chce zbaviť svojho štvornohého „miláčika“, tak ho má buď niekomu podarovať alebo zaniesť do útulku a nie chladnokrvne a bezcitne priviazať.

Na 3-4 ročnej fenke springeršpaniela boli viditeľné stopy, že trpela. Údajne vedľa nej prešlo viac ľudí, ale nikto z nich pre to stvorenie nič neurobil a až po dlhšom čase sa našiel dobrý človek z neďalekej firmy, ktorý privolal odchytovú službu spoločnosti Veterina. Tá si fenu zobrala a poskytla jej jedlo a aj veterinárne vyšetrenie. Teraz sa pokúsia nájsť jej nového pána, lebo to by bol skutočne zázrak, ak by o ňu prejavil záujem pôvodný majiteľ. (Toto zviera bolo uviazané v Košiciach na málo frekventovanom mieste o oplotenie).

Nechcem si ani predstaviť, čo by bolo ak by takto bezohľadne postupovali všetci majitelia psov.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

Izrael, koronavírus, Pfizer/BioNTech

ONLINE: Európa si za vakcíny priplatí, Pfizeru pomohla zlá povesť AstraZenecy

02.08.2021 05:45

Farmaceutické spoločnosti Pfizer a Moderna si v nových zmluvách s Európskou úniou presadili vyššie ceny za vakcíny.

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010589x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy