Založ si blog

Konečne už môžem poslancov v parlamente aj pochváliť

Idú totiž sprísniť pravidlá na vyplácanie peňazí pre rodičov a chcú aby tí, ktorí nepracujú,  aby dostávali len polovicu rodičovského príspevku a aj pri narodení ďalšieho dieťaťa by nedostávali žiadny príplatok. Škoda len, že k tým zmenám by mohlo dôjsť až od septembra, lebo také niečo už tu na Slovensku malo platiť najmenej 15 rokov. Pochopiteľne, že „rožky“ začínajú vystrkávať niektoré mimovládky a hovoria o protirómskych postojoch.
Poslanci Národnej rady chcú, aby sa vyplácanie dávok sprísnilo, a to najmä pre tých rodičov, z ktorých aspoň jeden za ostatné 4 roky neplatil nemocenské poistenie minimálne 270 dní. Takto chcú motivovať ľudí, aby pracovali a zároveň aby aj mali chuť pracovať. (No treba otvorene priznať, že v dnešnej dobe  máme mnoho ľudí, ktorým sa ani neoplatí pracovať).

K tejto téme sa vyjadril poslanec (SaS) pán Krnáč, že „cieľom je vychovať rodičov, aby svoje finančné problémy neriešili rozširovaním svojich rodín“ – a mne sa tento jeho výrok skutočne veľmi páči lebo, či sa to našej rómskej menšine páči alebo nie, tak treba otvorene povedať, že práve ich sa to najviac dotkne a to hlavne tých veľmi početných rodín. Lenže samozrejme, kým štát Rómom stále iba prispieval a prispieval, tak oni sa tým viac plodili a vtedy podľa nich bolo všetko v poriadku, no teraz budú hromžiť a vyhovárať sa, že ich jednoducho diskriminujeme. No skutočnosť je taká, že už by bol najvyšší čas aby si Rómovia konečne uvedomili, že zákon platí pre všetkých ľudí rovnako a že toto nie je žiadna diskriminácia voči nim. Určite budú kikiríkať tí, ktorí práve na biede Rómov najviac participujú a budú tento návrh kritizovať, že diskriminuje Rómov. Ešte tento zákon ani nie je schválený a už sa pán Mako zo Združenia mladých Rómov na Slovensku vyjadril, že „zákon bude trestať občanov Slovenska za to, že v regióne nemajú príležitosť zamestnať sa.“ Pochopiteľne, že s tým jeho tvrdením by sa do určitej miery aj dalo súhlasiť, len je otázne, či mnohým Rómom, ktorých sa tento zákon najviac dotkne: Či sa im skutočne aj chce robiť?

Treba však otvorene povedať, že ak naša vláda a parlament povedia „A“, tak sa musia postarať aj o „B“ a to je to aby mysleli na to, že hlavne na Východ republiky je potrebné prilákať investorov aby stavali nejaké závody, či fabriky, aby sa mali kde nezamestnaní ľudia zamestnať.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Tibor Gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34, aktualizované: 13:12

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627405x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy