Založ si blog

„Jedenáste“ Božie prikázanie

V časoch, keď som bol malý a usoplený chlapček, tak keď sa mi dostala do uši riekanka: Jména hlóupych na všech slóvpcich… , nevyvolávala vo mne žiadne pocity a táto veta nebola pre mňa ničím mimoriadnym a ani mi nedávala žiadny význam, ale to iba dovtedy kým som nebol o niečo starší a približoval sa ďalší termín volieb. Vtedy som si už aj ja sám začal všímať spoločenský život o niečo vážnejšie, hlavne tie veci v spoločenskom zriadení, ktoré sa viazali k politike KSČ.

Bol to práve môj otec, ktorý počas čítania novín nahlas vyslovil už spomenutú riekanku. Nedalo mi a spýtal som sa otca, čo a s čím je spájaná  táto vetá a aký má význam??

Otec mi to začal vysvetľovať, že takto sa hovorilo v Čechách, kde som sa narodil a že bolo to vtedy keď si kandidáti pred voľbami vylepovali na všetky stĺpy a ploty svoje fotografie so svojimi sľubmi, že čo všetko budú robiť ak ich občania zvolia za svojich zástupcov v dôležitých úradoch. No nezabudol mi k tomu dodať, že ak by som chcel niekedy v živote skúsiť niečo podobné, tak aby som mal stále na pamäti túto riekanku. A ja ju skutočne odvtedy nosím vo svojom srdci a je pre mňa akoby 11tým Božím prikázaním.

Teraz, keď sa blížia voľby (a aj napriek výslovnému zákazu vylepenému na mojej poštovej schránke, že si neprajem letáky) moja schránka dennodenne praská vo švíkoch letákmi kandidujúcich ľudí. Priznám sa, že ani ich nečítam, ale aspoň žiaci so základnej školy budú mať väčšie potešenie, lebo tento rok keď prídu, (tak ako každoročne ku mne pre papier do zberu), tak im ho odovzdám o nejaké to kilo navyše, lebo ani nestíham zberať a odkladať ešte aj tie letáky, ktoré vlastníci z môjho bloku poodhadzujú, či už po vestibule alebo vo výťahoch. (A keby ich aspoň nechali v celku, ale ešte mnohí ich najprv roztrhajú na malé kúsky a tak ich odhodia na zem). A to už ani nehovorím o tých porozhadzovaných na uliciach, či parkoviskách. No hreje ma dobrý pocit, že medzi tými letákmi nefiguruje moja fotografia s nejakým z mojich predvolebných sľubov.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010471x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy