Založ si blog

„Jedenáste“ Božie prikázanie

V časoch, keď som bol malý a usoplený chlapček, tak keď sa mi dostala do uši riekanka: Jména hlóupych na všech slóvpcich… , nevyvolávala vo mne žiadne pocity a táto veta nebola pre mňa ničím mimoriadnym a ani mi nedávala žiadny význam, ale to iba dovtedy kým som nebol o niečo starší a približoval sa ďalší termín volieb. Vtedy som si už aj ja sám začal všímať spoločenský život o niečo vážnejšie, hlavne tie veci v spoločenskom zriadení, ktoré sa viazali k politike KSČ.

Bol to práve môj otec, ktorý počas čítania novín nahlas vyslovil už spomenutú riekanku. Nedalo mi a spýtal som sa otca, čo a s čím je spájaná  táto vetá a aký má význam??

Otec mi to začal vysvetľovať, že takto sa hovorilo v Čechách, kde som sa narodil a že bolo to vtedy keď si kandidáti pred voľbami vylepovali na všetky stĺpy a ploty svoje fotografie so svojimi sľubmi, že čo všetko budú robiť ak ich občania zvolia za svojich zástupcov v dôležitých úradoch. No nezabudol mi k tomu dodať, že ak by som chcel niekedy v živote skúsiť niečo podobné, tak aby som mal stále na pamäti túto riekanku. A ja ju skutočne odvtedy nosím vo svojom srdci a je pre mňa akoby 11tým Božím prikázaním.

Teraz, keď sa blížia voľby (a aj napriek výslovnému zákazu vylepenému na mojej poštovej schránke, že si neprajem letáky) moja schránka dennodenne praská vo švíkoch letákmi kandidujúcich ľudí. Priznám sa, že ani ich nečítam, ale aspoň žiaci so základnej školy budú mať väčšie potešenie, lebo tento rok keď prídu, (tak ako každoročne ku mne pre papier do zberu), tak im ho odovzdám o nejaké to kilo navyše, lebo ani nestíham zberať a odkladať ešte aj tie letáky, ktoré vlastníci z môjho bloku poodhadzujú, či už po vestibule alebo vo výťahoch. (A keby ich aspoň nechali v celku, ale ešte mnohí ich najprv roztrhajú na malé kúsky a tak ich odhodia na zem). A to už ani nehovorím o tých porozhadzovaných na uliciach, či parkoviskách. No hreje ma dobrý pocit, že medzi tými letákmi nefiguruje moja fotografia s nejakým z mojich predvolebných sľubov.

S pánom Bohom, idem od vás, neublížil som žiadnemu z vás

30.10.2019

Vladko - pomerne rýchlo zabudol na to ako sa s nami všetkými lúčil slovami: S Pánom Bohom, idem od vás, idem od vás, neublížil som, neublížil som žiadnemu z vás. – Bol taký dojatý, že viac »

Rozhovor Trnku s Kočnerom ma urazil

15.10.2019

Rozhovor bývalého generálneho prokurátora Trnku s Kočnerom musí uraziť každého slušného občana v krajine. [caption id="attachment_4966" align="alignleft" width="630"] Gašparec, 15.10.2019[/caption] viac »

Matovič mal dopravnú nehodu

18.09.2019

Dnes ráno mal Igor Matovič dopravnú nehodu na D1 smerom do Bratislavy. Podľa jeho slov: „do neho zozadu narazil vodič, ktorý nestihol zabrzdiť. Následkom čoho jeho auto narazilo do vodiča pred viac »

Saudská Arábia

Saudská Arábia zaradila feminizmus medzi extrémistické ideológie

12.11.2019 09:33

Podpora skupín, ktoré sú klasifikované ako extrémistické organizácie, sa v Saudskej Arábii trestá väzením.

Severná Kórea / podmorská balistická strela / Pukguksong-3

KĽDR obvinila Južnú Kóreu a USA z brzdenia mierového procesu

12.11.2019 09:27

Severokórejský veľvyslanec pri OSN zdôraznil, že Pchjongjang už vyše 20 mesiacov neuskutočnil testy jadrových zbraní.

jadrová elektráreň, belgicko,

Po silnom zemetrasení vo Francúzsku preventívne odstavili tri jadrové reaktory

12.11.2019 09:15

Francúzska energetická spoločnosť EDF pristúpila k tomuto kroku, aj keď prvé kontroly neodhalili žiadne poškodenia na reaktoroch alebo zariadení elektrárne.

Rudňany

Pre alkohol prišiel o prácu učiteľa

12.11.2019 09:00

Bývalého riaditeľa vlani prichytili policajti za volantom a namerali mu v dychu dve promile, obvinený bol z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 867
Celková čítanosť: 2633308x
Priemerná čítanosť článkov: 3037x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy