Založ si blog

No netrafil by vás z toho šľak?

Dá sa tu vôbec hovoriť o nejakej spravodlivosti? Tak na Luníku IX búrajú špeciálnym bagrom bloky za naše peniaze, lebo ich neprispôsobiví Rómovia zdevastovali a rozkradli z nich ešte aj to, čo sa v úvodzovkách nedalo a za to im ešte mesto na oplátku postaví znovu nove byty a samozrejme takisto za naše peniaze. Hlavná vec, že ak si bežný majoritný a mladý manželský pár chce postaviť svoj vlastný dom alebo kúpiť nejaký starý rodinný dom, tak si musí zobrať stavebný úver, (ktorý mimochodom bude splácať 30 rokov) len preto aby si v dnešných nenormálnych časoch mohol niečo také dovoliť. A pokiaľ chce žiť skutočne vo svojom, a aspoň trochu slušne, tak je ešte nútený k tomu aby z toho úveru dal nemalú čiastku na rekonštrukciu tej stariny aby mu časom nespadla celá na hlavu. A aby toho skutočne nebolo málo, tak sa tomu manželskému páru môže postaviť do cesty zákon schválnosti ako v nasledujúcom prípade.

Iba pred tromi dňami som tu uviedol v jednom článku, že už tretí týždeň kopem odvodňovací kanál popri kamenných základoch starého rodinného domu mojej dcéry, (ktorý si kúpila so svojim manželom presne takým spôsobom aký som uviedol hore), lebo tie základy sa nachádzajú vo veľmi vlhkej pôde a sú veľmi slabé a z tohto dôvodu dochádza k zatekaniu stien a podláh vo vnútri domu. A akoby toho nebolo dosť, tak výkop kanálu sme ešte ani nestačili ukončiť a už nastal veľmi vážny problém. Včera počas nedeľného obeda volala manželke jedna z našich švagrín aby sme sa išli pozrieť na dcérin dom, lebo jej volali susedia, ktorí bývajú  vedľa domu našej dcéry, že na dcérinom dome spadol múr.

V prvej chvíli som si pomyslel, že možno švagriná ich informáciu zle pochopila a že možno došlo iba k závalu zeminy v tom výkope popri základoch domu. No presvedčil som sa o opaku. Keď som uháňal cestou do obce kde je postavený dcérin dom, tak medzi tým mi volal môj zať a potvrdil mi, že na dome skutočne spadol múr. (Totiž medzi tým ako som sa chystal na cestu, tak už aj jemu volali susedia). Hneď som si pomyslel na to, že ak by k tomu došlo počas mojich vykonávacích prác na tom odvodňovacom kanály, tak už by som tu na tomto blogu určite nefiguroval. Ale nepochybujem o tom, že sa (medzi čitateľmi, ktorí si tento článok prečítajú) nájdu aj takí, ktorí si v duchu povedia, že škoda, že sa to tak nestalo.

Keď sa tak zamyslím nad tým, že k tejto udalosti nemuselo dôjsť, keby sme nebrali ohľad na dedinčanov a boli by sme pri výkopových prácach pokračovali aj počas nedieľ, tak by sme nemali ďalšiu úplne zbytočnú prácu a k tomu ešte aj ďalšie zbytočné (a nie malé) náklady. No ako sa hovorí chudobnému aj z hrnca vykypí! Ale je to skutočne paradox, lebo keď robíte  rekonštrukciu svojho bytu v paneláku, tak pochopiteľne musíte rešpektovať susedov a aspoň v nedeľu ich musíte ušetriť od hluku vŕtačiek, zbíjačiek a pod., ale keď na dedine sa musíte prispôsobiť tomu, že je cirkevný sviatok a preto sa nepatrí, respektíve nesmiete robiť, tak to už je na pováženie. Totiž takýto prípad by sa dal porovnať napr. so žatvou, tá sa tiež nemôže odkladať a musí sa čím skôr ukončiť, či je sviatok a či piatok!

A, čo z toho vyplynulo na záver? No iba to, že nakoniec nám pri prácach na spadnutom múre pomáhali aj susedia a to aj napriek tomu, že bola nedeľa. A boli to tí istí susedia, ktorí v jednu nedeľu zaťovi vytýkali, že by nemal pri dome pracovať lebo je cirkevný sviatok.

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,251
Celková čítanosť: 6121930x
Priemerná čítanosť článkov: 4894x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy