Založ si blog

No netrafil by vás z toho šľak?

Dá sa tu vôbec hovoriť o nejakej spravodlivosti? Tak na Luníku IX búrajú špeciálnym bagrom bloky za naše peniaze, lebo ich neprispôsobiví Rómovia zdevastovali a rozkradli z nich ešte aj to, čo sa v úvodzovkách nedalo a za to im ešte mesto na oplátku postaví znovu nove byty a samozrejme takisto za naše peniaze. Hlavná vec, že ak si bežný majoritný a mladý manželský pár chce postaviť svoj vlastný dom alebo kúpiť nejaký starý rodinný dom, tak si musí zobrať stavebný úver, (ktorý mimochodom bude splácať 30 rokov) len preto aby si v dnešných nenormálnych časoch mohol niečo také dovoliť. A pokiaľ chce žiť skutočne vo svojom, a aspoň trochu slušne, tak je ešte nútený k tomu aby z toho úveru dal nemalú čiastku na rekonštrukciu tej stariny aby mu časom nespadla celá na hlavu. A aby toho skutočne nebolo málo, tak sa tomu manželskému páru môže postaviť do cesty zákon schválnosti ako v nasledujúcom prípade.

Iba pred tromi dňami som tu uviedol v jednom článku, že už tretí týždeň kopem odvodňovací kanál popri kamenných základoch starého rodinného domu mojej dcéry, (ktorý si kúpila so svojim manželom presne takým spôsobom aký som uviedol hore), lebo tie základy sa nachádzajú vo veľmi vlhkej pôde a sú veľmi slabé a z tohto dôvodu dochádza k zatekaniu stien a podláh vo vnútri domu. A akoby toho nebolo dosť, tak výkop kanálu sme ešte ani nestačili ukončiť a už nastal veľmi vážny problém. Včera počas nedeľného obeda volala manželke jedna z našich švagrín aby sme sa išli pozrieť na dcérin dom, lebo jej volali susedia, ktorí bývajú  vedľa domu našej dcéry, že na dcérinom dome spadol múr.

V prvej chvíli som si pomyslel, že možno švagriná ich informáciu zle pochopila a že možno došlo iba k závalu zeminy v tom výkope popri základoch domu. No presvedčil som sa o opaku. Keď som uháňal cestou do obce kde je postavený dcérin dom, tak medzi tým mi volal môj zať a potvrdil mi, že na dome skutočne spadol múr. (Totiž medzi tým ako som sa chystal na cestu, tak už aj jemu volali susedia). Hneď som si pomyslel na to, že ak by k tomu došlo počas mojich vykonávacích prác na tom odvodňovacom kanály, tak už by som tu na tomto blogu určite nefiguroval. Ale nepochybujem o tom, že sa (medzi čitateľmi, ktorí si tento článok prečítajú) nájdu aj takí, ktorí si v duchu povedia, že škoda, že sa to tak nestalo.

Keď sa tak zamyslím nad tým, že k tejto udalosti nemuselo dôjsť, keby sme nebrali ohľad na dedinčanov a boli by sme pri výkopových prácach pokračovali aj počas nedieľ, tak by sme nemali ďalšiu úplne zbytočnú prácu a k tomu ešte aj ďalšie zbytočné (a nie malé) náklady. No ako sa hovorí chudobnému aj z hrnca vykypí! Ale je to skutočne paradox, lebo keď robíte  rekonštrukciu svojho bytu v paneláku, tak pochopiteľne musíte rešpektovať susedov a aspoň v nedeľu ich musíte ušetriť od hluku vŕtačiek, zbíjačiek a pod., ale keď na dedine sa musíte prispôsobiť tomu, že je cirkevný sviatok a preto sa nepatrí, respektíve nesmiete robiť, tak to už je na pováženie. Totiž takýto prípad by sa dal porovnať napr. so žatvou, tá sa tiež nemôže odkladať a musí sa čím skôr ukončiť, či je sviatok a či piatok!

A, čo z toho vyplynulo na záver? No iba to, že nakoniec nám pri prácach na spadnutom múre pomáhali aj susedia a to aj napriek tomu, že bola nedeľa. A boli to tí istí susedia, ktorí v jednu nedeľu zaťovi vytýkali, že by nemal pri dome pracovať lebo je cirkevný sviatok.

S pánom Bohom, idem od vás, neublížil som žiadnemu z vás

30.10.2019

Vladko - pomerne rýchlo zabudol na to ako sa s nami všetkými lúčil slovami: S Pánom Bohom, idem od vás, idem od vás, neublížil som, neublížil som žiadnemu z vás. – Bol taký dojatý, že viac »

Rozhovor Trnku s Kočnerom ma urazil

15.10.2019

Rozhovor bývalého generálneho prokurátora Trnku s Kočnerom musí uraziť každého slušného občana v krajine. [caption id="attachment_4966" align="alignleft" width="630"] Gašparec, 15.10.2019[/caption] viac »

Matovič mal dopravnú nehodu

18.09.2019

Dnes ráno mal Igor Matovič dopravnú nehodu na D1 smerom do Bratislavy. Podľa jeho slov: „do neho zozadu narazil vodič, ktorý nestihol zabrzdiť. Následkom čoho jeho auto narazilo do vodiča pred viac »

jadrová elektráreň, belgicko,

Po silnom zemetrasení vo Francúzsku preventívne odstavili tri jadrové reaktory

12.11.2019 09:15

Francúzska energetická spoločnosť EDF pristúpila k tomuto kroku, aj keď prvé kontroly neodhalili žiadne poškodenia na reaktoroch alebo zariadení elektrárne.

Rudňany

Pre alkohol prišiel o prácu učiteľa

12.11.2019 09:00

Bývalého riaditeľa vlani prichytili policajti za volantom a namerali mu v dychu dve promile, obvinený bol z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Bangladéš vlaky zrážka

Pri čelnej zrážke vlakov v Bangladéši prišlo o život najmenej 15 ľudí

12.11.2019 07:47

K zrážke došlo v okrese Brahmánbaríja, približne 80 kilometrov od metropoly Dháka.

Jimmy Carter

Exprezidenta Cartera hospitalizovali, aby mu zmiernili tlak na mozog

12.11.2019 06:35

Carter utrpel 21. októbra pri páde zlomeninu panvovej kosti, v dôsledku ktorej ho aj krátko hospitalizovali a neskôr prepustili do domáceho ošetrenia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 867
Celková čítanosť: 2633281x
Priemerná čítanosť článkov: 3037x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy