Zastavte šialenstvo Richtera!

Štatisti v auguste 2018 uviedli, že na Slovensku miera nezamestnanosti klesla na 6,6 %. Nejdem zisťovať, aké percentá nezamestnanosti sú na Richterovom ministerstve teraz? (Nepredpokladám, že momentálne sú pod 5 %). Pozastavujem sa skôr nad tým, či sa – kompetentní ľudia – zamýšľali nad príčinami, ktoré spôsobili nedostatok pracovníkov v našich fabrikách a zariadeniach ako sú napr. nemocnice a pod.?!

Je všeobecne známe, že Slováci už desiatky rokov robia za podstatne nižšie mzdy, aké za tú istú prácu poberajú v iných krajinách EÚ – akými sú napr. Rakúsko alebo Nemecko. Tisícky Slovákov, ktorí odchádzali pracovať do zahraničia – práve kvôli nízkym mzdám, ktoré tú dostávali – tak vtedy Richter ani prstom nepohol, aby sa ich mzdy zvýšili, aby tu pracovali aj naďalej!! (Hlavne, že sa poslanci NR SR, ale aj europoslanci postarali o zvýšenie svojich platov). Teraz, keď zamestnávatelia bijú na poplach, že majú nedostatok pracovných síl, tak populista Richter varuje opozíciu pred populizmom lebo kritizuje zjednodušenie zamestnávania cudzincov z tretích krajín.

Nebolo by rozumnejšie miesto tej kritiky zabezpečiť rekvalifikáciu nezamestnaných? Veď už ich môžeme počítať na stovky tisíc, vláda vychádza v ústrety zamestnávateľom – najmä zahraničným – a dovoľuje im prijímať cudzincov, ktorým však platia ešte menej, ako občanom SR!! Asi sa nikto nepozastavuje nad tým, že za takýmito cudzími zamestnancami – po nejakom čase – za nimi budú prichádzať aj ich rodinní príslušníci lebo nato budú mať právo… potom dopadneme ako Nemci… najprv zamestnávali tisícky Turkov a teraz sú tam milióny Turkov!!!

Ak to pôjde ďalej týmto smerom, tak prílevom cudzincov sa Slovákom platy na Slovensku nikdy nezvýšia.

Dôvod kvôli, ktorému sa Richter rozhodol takto konať spočíva skôr v tom, že zahraniční pracovníci len v tomto roku prinesú do štátnej pokladnice až 175 miliónov eur (lebo štát z ich platov inkasuje odvody).

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale výsledok takého postupu je iba ten, že Vláde v tomto prípade ide len o to, aby fabriky, ktoré od nej dostali dotácie, aby mali naďalej dostatok lacnej pracovnej sily.

Pri dnešných cenách už Slováci nemôžu pracovať za smiešne mzdy. Ľudí, ktorí chcú pracovať – je na Slovensku dosť, ale stúpajúca drahota ich núti rodiny opúšťať a pracovať v zahraničí.

Takže sme na tom rovnako resp. podobne ako Srbi alebo Ukrajinci, len s tým rozdielom, že naši vládni činitelia pred týmto problémom zatvárajú dvere a tvária sa, že situácia nie je taká vážna ako sa ju snaží prezentovať opozícia.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Slovenská technická univerzita / STU /

STU v Bratislave sa zaradila medzi najlepších tisíc univerzít na svete

18.06.2026 08:50

STU sa v rámci Slovenska umiestnila najlepšie v hodnotení reputácie medzi akademikmi.

poľsko, USA, americkí vojaci armáda

Trumpove vojenské šachy v Európe: Poľsko túži po stálej základni, Nemecko o vojakov prichádza

18.06.2026 08:23

Spojené štáty prejavili záujem o možné zriadenie stálej americkej vojenskej základne v Poľsku.

Lešť Strong Lineage Španieli brigáda, vojaci, OS SR, NATO

Návrat vojakov na Javorinu naráža na odpor. Nový šéf armády povedal, čo sa má v bývalom obvode diať

18.06.2026 08:00

Armáda podľa ministra nemá na výber, potrebuje priestory na výcvik aj ochranné prostriedky.

deti, UNICEF

Keď štát zlyháva na plnej čiare: Rok 2025 bol pre deti v konfliktoch historicky najhorší

18.06.2026 07:51

Rok 2025 bol bezpochyby jednou z najtemnejších kapitol v oblasti ochrany detí od začiatku monitorovania.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 8291311x
Priemerná čítanosť článkov: 5629x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy