Založ si blog

Kiska – do Marrákeša nechoď!

Pellegrini sa nechal počuť tvrdým odkazom prezidentovi, že napriek racionálnej úvahe by nemal vyhrocovať napätú situáciu. Takisto aj zahraničnopolitický analytik Pavol Demeš sa vyjadril, že prezident Kiska by mal starostlivo posúdiť všetky aspekty svojho angažovania sa v tejto otázke a očakáva, že nebude konať na vlastnú päsť. (Mal by vraj počkať na stanovisko vlády a poradiť sa s ministrom.)

Ako sa Kiska rozhodne, zatiaľ to vie iba on sám, ale viem si živo predstaviť, aký cirkus sa rozprúdi okolo toho, ak sa predsa len rozhodne do Marrákešu odcestovať – hlavne ak tam poletí vládnym špeciálom. Tlač bude opäť zasýtená titulkami – podobne ako to bolo v prípade jeho súkromných letov do Popradu…, že všetky náklady by mal uhradiť z vlastného vrecka…!

Myslím si, že ak Kiska do Marrákešu predsa len odcestuje, tak iba preto, aby mu stúpli preferencie lebo aj tie jeho doterajšie činnosti, ktoré sa týkali podpisov dôležitých listín – nestali za nič – listiny sú platné aj napriek tomu, že ich on nepodpísal. (Takže pán prezident by mal pochopiť, že jeho funkcia na Slovensku spočíva jedine v tom, že kladie vence k pamätníkom a privítava vysokých štátnych zahraničných činiteľov… a všetko ostatné, o čom by mal rozhodovať podľa Ústavy, bohužiaľ v jeho prípade je iba fraška, a ako prezident – jeho funkcia je práca gašparka visiaceho na špagátikoch – s ktorými si tak Vláda ako aj poslanci NR SR pohrávajú ako detičky v materskej škôlke. 🙁   

 

SNS si kúpila hlasy dôchodcov

17.09.2019

Dôchodcovia už od 1. januára 2020 nebudú musieť platiť koncesionárske poplatky. Danko sa pochválil, že plní svoje sľuby zo začiatku funkčného obdobia. Teda klobúk dole pred kapitánom, že viac »

Danko sa správa ako keby iba včera nastúpil do vlády

16.09.2019

Pán kapitán a čo ste robili takmer 4 roky, keď až teraz poukazujete na správu, podľa ktorej má Slovensko najslabší výber DPH?! Tvrdíte, že „máme nekoncepčné odmeňovanie v štátnej správe. viac »

Fico rafinovaný plán nepotrebuje

15.09.2019

Média kalkulujú, že Fico má plán na to, ako vládnuť ďalej. Veď nato netreba žiadneho politológa, aby to voliči nevideli, že 7-koalícia zostavená z opozičných strán a nových subjektov viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 864
Celková čítanosť: 2558598x
Priemerná čítanosť článkov: 2961x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy