Založ si blog

Vôbec som nezbadal, žeby sa ľudia na lyžiarskych svahoch trápili nad tým, či im hrozí nejaký covid19

Covid, necovid, no v rekreačnom stredisku Jahodná sa to dnes na lyžiarskych svahoch hemžilo lyžiarmi – hlava na hlave, ako mravce na mravenisku – a nikoho netrápilo, že vláda vydala nejaké proti epidemické nariadenia proti covidu19.

Rekreačné stredisko Jahodná

Dnes by som si tam pri tom veľkom nápore lyžiarov na bežkách príliš nezalyžoval.

Tentoraz by som lyžiarom na ich zjazdových lyžiach zavadzal…

Našťastie dnes som už nebol odkázaný lyžovať sa na bežkách po lyžiarskych svahoch určených predovšetkým k zjazdovému lyžovaniu – ako som to riešil celé dva týždne pred dneškom lebo, keď som si chcel zalyžovať na bežkách, tak inú možnosť som nemal – na turistických trasách v blízkosti Košíc totiž nebolo snehu toľko, aby sa dalo na bežkách lyžovať.

No dnes sa už situácia zmenila a to hlavne vo vyššej nadmorskej výške, konkrétne  na turistickej trase medzi Jahodnou a Prednou Holicou už bolo snehu dostatok pre bežecké lyžovanie.

Stará tzv. Židovská cesta, prvá smerová tabuľa medzi Jahodnou a Prednou Holicou

Druhá smerová tabuľa, zhruba v polovici trate.

Tretia smerová tabuľa – už len 2,5 kilometra do cieľa. 🙂

Štvrtá smerová tabuľa oznamuje, že k chate Lajoška je už iba 1,3 kilometra.

Hore za mnou je chata Lajoška, teraz v rekonštrukcii

Kaplnka pod chatou Lajoška

Pamätník ako spomienka na zosnulých priateľov z turistických oddielov.

Minútou ticha som si uctil mojich 7 bývalých kamarátov a kamarátky (z turistického oddielu), ktorých mená figurujú medzi ostatnými na tabuli a s ktorými som chodieval na túry celých 13 rokov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Keď som sa z Prednej Holice vracal späť na Jahodnú, tak ešte aj o 17:20 hod. sa tam ešte veľa lyžiarov lyžovalo a to napriek tomu, že tam bola taká hustá hmla, že sa „dala krájať nožom“,

Nebolo dobre vidieť na viac ako 10 metrov, kvôli hustej hmle 🙁

no napriek tomu ani tá hustá hmla lyžiarom príliš neprekážala. 😃

 

Školy sa od pondelka otvoria!

Bolo už načase, veď tí školáci sú už načisto zmagorení a vygumovaní (česť výnimkám), ale sa im ani nečuduijem, veď školáci len cez prázdniny spohodlnejú a mnohým to dá zabrať, aby sa po návrate do školy pri zopakovaní učiva dostali opäť do formy, ktorá ich ako tak nakopne.

V pondelok 10. januára sa budú prezenčne vzdelávať materské, základné aj stredné školy. „Od tohto termínu sa zároveň školy budú opäť riadiť takzvaným Školským semaforom.“ Zdroj Je-rozhodnute–Skoly-sa-od-pondelka-otvoria

Vraj epidemiologická situácia sa aktuálne zlepšila, klesli počty pozitívnych prípadov i hospitalizovaných a preto tie opatrenia mierne poľavia. Ale jeden čertisko rohatý predsa len šarapatí, nazvali ho omikron.

Školy by sa už plošne zatvárať nemali, ale v prípade pozitivity žiaka môže príslušnú triedu uzatvoriť riaditeľ. („Výnimku z karantény majú v zmysle vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva plne očkované a prekonané osoby. To platí aj pre žiakov škôl, ktorí sa budú môcť po očkovaní alebo prekonaní aj naďalej prezenčne vzdelávať“).

K tejto téme si neodpustím môj názor: Takže základ, kvôli ktorému tú šaškáreň zaviedli sa kompetentným ľuďom splnil, (mám na mysli tých, ktorí odklepli nariadenia voči pandémii) teraz väčšina školákov, ktorí tak dlho do škôl nechodili, vďaka tomu osprosteli oveľa viac ako oni. Ale, čo už, keď sme im dali do rúk takú moc, že môžu rozhodovať o nás bez nás?!

Myslím si, že moje slová podobne vystihol karikaturista pán Gašparec v nasledujúcej karikatúre

Karikatúra Gašparec 4.1.2022

 

Miliardári nechcú skončiť ako dinosaury, svoj majetok chcú užívať večne

25.09.2022

Podobne ako egyptskí faraóni aj terajší miliardári sa snažia žiť „večne“ a značnú čiastku svojich miliárd investujú do moderných atómových krytov, hlavne teraz, keď Vladimír Putin vyhlásil, že jeho jadrový arzenál je schopný vyhladiť Londýn aj ostatné metropoly západného sveta. Na možnú apokalypsu sa miliardári pripravili atómovými krytmi v ktorých sú [...]

Čo sa nepodarilo Hitlerovi, to dokončí Putin!

24.09.2022

Hitler chcel vládnuť celému svetu. Jemu sa to nepodarilo a teraz v 21. storočí ide v jeho šľapajach Putin. Škoda, že v Rusku nie je viac takých ľudí ako je napr. Alla Pugačovová, ktorá Putinovu agresiu proti Ukrajine verejne odsúdila, dokonca to spravila tak šikovne, že zakázané slovo „vojna“ vôbec nevyslovila. Rozdiel medzi Hitlerom a Putinom je iba ten, že Hitler [...]

Pán Sulík máte pravdu, medzi Vami a Matovičom nejde o osobné spory 😂

14.08.2022

Ak sú pravdivé Matovičove argumenty, že SaS do posledného hlasovania o vete prezidentky ani raz veto nepoužila – logicky – nemohlo prísť k akémukoľvek porušeniu pravidiel a SaS celý postup aj obsah balíčka odtolerovala. „Richard navyše na koaličnej rade povedal, že ak si schválime balíček s niekým z opozície, nebudú to považovať za porušenie koaličnej [...]

vučič lavrov

Srbský minister obhajuje dohodu s Ruskom, europoslanci to považujú za škandál

25.09.2022 18:40

Srbsko podpísalo s Ruskom dohodu o vzájomných „konzultáciách" o otázkach zahraničnej politiky.

Veronika Remišová

Remišová: Odvolávanie Matoviča bude teáter. A ak sa budú poslanci biť, utopíme sa v mori nenávisti

25.09.2022 16:59

Ministerka Remišová tvrdí, že jej strana s "pohrobkami fašistov“ nespolupracuje.

požiar paríž tržnica Rugis

Tržnicu v Paríži zachvátil požiar. Je považovaná za najväčšiu svojho druhu na svete

25.09.2022 16:10

Veľkoobchodná tržnica Rungis zásobuje hlavné mesto Francúzska a blízke regióny čerstvými potravinami.

Igor Matovič

Matovič sám neodstúpi. Neschválenie rozpočtu podľa neho vedie k predčasným voľbám

25.09.2022 14:40

Minister sa pri schvaľovaní "zákona roka" obáva toho, že pri spojení poslancov za SaS s opozíciou by sa rokovanie o rozpočte mohlo zablokovať.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,438
Celková čítanosť: 7149006x
Priemerná čítanosť článkov: 4971x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy