Založ si blog

A už je to tu, Matovič sa pustil do vlastného ministra

Koaliční partneri mu dali zreteľne najavo, že chybu musí najprv hľadať vo vlastných radoch a nie svoju vinu zvaľovať na ich ministrov. Matovič musel odísť z postu premiéra pre nekončiace konflikty s viacerými členmi koalície.

Matovičovým najnovším terčom je minister zdravotníctva za OĽaNO Vladimír Lengvarský.Kritizuje ho za pomalé očkovanie aj niektoré nominácie. Viackrát pritom naznačil, že na jeseň sa bude rozhodovať o Lengvarského osude vo vláde,“ no najviac mu leží v žalúdku tým, že začalo neskoré očkovanie Sputnikom V.

Nie je to tak dávno, čo Matovič pravidelne útočil na Richarda Sulíka či Máriu Kolíkovú. Avšak na tých nemal dosah lebo obaja boli a sú ministrami iných strán v koalícii. No Lengvarskému šéfuje Matovič.

Matovičova stupňujúca kritika k vlastnému ministrovi môže znamenať jeho možný koniec vo vláde. Redakcia NČ položila Matovičovi otázku kde vidi problém? „Niektoré kroky robí dobre, niektoré sú neuvážené. Nas*ať ľudí tým, že povie, že zo dňa na deň si budú platiť drahé testy, lebo chceme prinútiť ľudí, aby sa zaočkovali, tak to je také, že niekto si neurobil domácu úlohu,“ zdôvodnil Matovič svoje výhrady k Lengvarskému. K tomu ešte pridal pomalé očkovanie či niektoré personálne nominácie. Zdroj matovic-stupnuje-utoky-na-lengvarskeho

Milí čitatelia,

Povedzte má Matovič v tej svojej makovici všetkých pokope? Tak on sám prišiel s očkovacou lotériou, aby tak nalákal Slovákov k očkovaniu proti Covidu 19 a teraz je preňho Lengvarský problémom a vedie s nim spor o očkovaciu kampaň. Lengvarský ju plánoval zintenzívniť a pýtal od Matoviča ako ministra financií peniaze. Ten mu ich však odmietol dať, no zároveň od neho žiada oveľa vyššiu mieru zaočkovanosti Slovákov. „My sme sa pýtali, ako a ktoré médiá budú objednané, s akými zľavami. Ministerstvo financií je tu v prvom rade od toho, aby strážilo efektívne míňanie verejných zdrojov,“ odôvodnil Matovič. On sám sa pritom podľa verejne dostupných informácií očkovať nedal, aj keď sa prihlásil na Sputnik V.

Že vraj dáva Lengvarskému „druhú šancu“. Zaujímavé je, že práve Matovič bol tým, ktorý chcel Lengvarského na ministerské kreslo z pozície riaditeľa vojenskej nemocnice.

Aký to paradox, Matovič má najdôveryhodnejšieho ministra vlády, ale vyhráža sa mu, že ho odvolá lebo všetko mohlo byť inak, keby Lengvarský povolil použitie vakcíny Sputnik V už v apríli. „Očakával som z jeho strany masívnu podporu vakcíny Sputnik. Miesto toho, aby pomohol veci, viac nadbiehal kritikom, než ľuďom, ktorým išlo o zdravie a životy,“ povedal Matovič. Ale Matovičovi akosi uniklo, že spustiť jej používanie už mohol Krajčí, a toho on do poslednej chvíle bránil.

Problém bude najskôr ten, že Matovič nevie prekusnúť to, že Lengvarský sa stal najdôveryhodnejším členom vlády, zatiaľ čo on je na poslednom mieste. „Práve Sputnik V ho stál kreslo premiéra,“ takže keď nenašiel spoločnú reč s Lengvarským, tak sa začína otáčať proti nemu.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Migrácia / Migranti / Lampedusa /

Zástupcovia štátov EÚ sa zhodli na zvyšku migračného balíka, Slovensko sa zdržalo, Poľsko a Maďarsko boli proti

04.10.2023 22:42

Posledná potvrdená časť migračného balíka balíka sa týka takzvaného krízového nariadenia.

Čína

Čínska ponorka sa chytila do vlastnej pasce, zahynulo 55 námorníkov, tvrdia Briti

04.10.2023 21:45

Čínske vojenské námorníctvo údajne prišlo o 55 svojich členov, keď sa jeho jadrová ponorka chytila do pasce, ktorú Peking nastražil na plavidlá USA.

Ukrajinský 'neviditeľný plášť'

VIDEO: Ukrajinci majú 'zázračné plášte'. Ukryjú vojakov pred dronmi, tvrdia

04.10.2023 20:44

Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov médiám predstavil plášť blokujúci tepelné žiarenie, ktorý 'zneviditeľní' vojakov pred dronmi.

Poľsko SR hranica kontroly dočasné zavedenie Barwinek

TVN24: Poľské kontroly hraníc so Slovenskom spôsobili zmätok, vozidlo vrazilo do bariéry

04.10.2023 19:19, aktualizované: 21:02

Zmätok na niektorých hraničných priechodoch spôsobili podľa poľských médií kontroly, ktoré zaviedlo Poľsko na hranici so Slovenskom.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7549643x
Priemerná čítanosť článkov: 5125x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy