Založ si blog

Prekvapilo niekoho, že Kollár nepodrží Matoviča?

Mňa vôbec nie. Teraz, keď majú koaliční lídri najväčšiu príležitosť zviditeľniť sa pred voličmi lebo cítia, že predčasné voľby sú už za dverami, tak kto iný ako Kollár by bol výnimkou? (Tým nechcem povedať, že Matovič nerobí to isté).

Téma možného zvýšenia DPH neutícha a Matovič sa jej chopil hneď po tom, čo sa musel vzdať kresla premiéra. Verejnosti oznámil, že aj prostredníctvom zvýšenia daní by chcel ufinancovať 200-eurový príspevok na každé dieťa pracujúceho rodiča.

Avšak oporu nenašiel už vo svojej koalícii, „ktorá síce tvrdí, že je ochotná diskutovať o zvýšení prídavkov na deti, no nie za cenu markantného navýšenia DPH.“ Najnovšie sa zapojil do diskusie aj Boris Kollár, napriek tomu, že v minulosti Matoviča mnohokrát podržal, tentoraz to dáva aj verejne najavo, že z neho nadšený nie je. Potvrdil to takmer v každom konflikte v koalícii a nebol ani proti jeho zotrvaniu na poste premiéra.

Návrh zdvihnúť dane sa nepáči nielen SaS a Za ľudí, ale ani Sme rodina. „Nie sme nastavení na zvyšovanie, skôr preferujeme znižovanie alebo šetrenie peňazí v štátnom aparáte. Možno si môžeme povedať, že sa pozrieme aj na rozpočet armády. Neviem, či potrebujeme počas tejto krízy kupovať ďalšie stíhačky. Myslím si, že teraz treba pomôcť ľuďom,“ povedal Kollár.

Bude na Matvovičovi, aby na zvyšovanie príspevku na deti našiel peniaze. „Je to jeho robota, jeho rezort, jeho zodpovednosť. Pevne verím, že nám na vláde alebo v koaličnej rade predloží takú formu zdrojov, aby mohol naplniť plány sociálnej reformy, že to bude kryté nie ďalším zadlžovaním obyvateľstva alebo zvyšovaním cien cez DPH,“ dodal Kollár. Viac v tomto zdroji co-sa-to-deje-medzi-sme-rodina-a-olano

Neutícha ani téma možného zvýšenia25 % DPH.

Myslím, že tu nemusím zopakovať Matovičov návrh radikálneho zvýšenie príspevkov na deti pracujúcich rodičov, ktorí by mali mesačne dostávať 200 eur na jedno dieťa. Hlavne v prípade nezamestnaných, ale z čoho to chce minister financií zaplatiť, o tom nehovorí a oháňa sa výhovorkou, že nejde o definitívny návrh, dokonca odmieta, že by chcel 25 % DPH.

Proti zvyšovaniu DPH sa ozval aj Sulík „Vylučujem, že by sme súhlasili so zvýšením DPH, je to červená čiara.“ Podobný prístup má aj strana Za ľudí.

Čo chce dosiahnuť Matovič?

– sľubuje novú daňovo-odvodovú reformu

– zníženie byrokracie a zjednotenie odvodov a daní vo výplate

– zrušiť by sa mala veľká časť daňových výnimiek

– Sulíkove tvrdenie že Matovič plánoval 25 % DPH odmieta, no pripúšťa zvýšenie daní. (Takže tvrdenie proti tvrdeniu a volič si môže vybrať, ktorému klamárovi uverí skôr).

Keď to tak sledujem:

Stávame sa krajinou udavačov, a ak to bude pokračovať takým tempom ako to pokračuje, tak v krátkej dobe dospejeme k tomu, že už ani nebude koho udávať… potom sa to možno zmení pozitívne aspoň v tom, že začnú sa udávať sami udavači.

O tom, že v kradnutí sa pokračuje, tak o tom už aj škoda hovoriť … a národ sa len bezmocne prizerá na dennodenný prírastok sľubov psychopatov, megalomanov, babrákov a diletantov … a najsmutnejšie na tom všetkom je to, že Matovič sa týmito klamstvami a svinstvami Vlády chváli vo svojich statusoch na sociálnej sieti ako obetavou prácou pre občanov Slovenska.

PS

Vložím sem tabuľku s textom, ktorý veľavravne hovorí o sociálnej situácii mnohých Slovákov

Veľmi rád by som si vypočul názor ministra financií na uvedený text???

 

Jaroslav Naď špekuluje nad odchodom z politiky

07.08.2022

Oznámil to už Igorovi Matovičovi aj Edovi Hegerovi, že zvažuje čo ďalej. „Nikdy nebudem človek, ktorý by nebol lojálny, ale keď sa rozhodnem odísť z politiky, tak úplne. To sa môže stať zajtra, človek toho už má plné zuby. Reálne hovorím, úprimne, že zvažujem, čo ďalej,“ dodal v rozhovore. Zdroj spravy.pravda.sk Pán minister je to do oči bijúce, že veci sa [...]

Ešte niekto verí, že Matovičovi a Sulíkovi ide o zotrvanie v štvorkoalícii?

05.08.2022

Veď títo dvaja blázni už v posledných dňoch nerobia nič iné iba sa navzájom obviňujú, že jeden aj druhý iba klamú verejnosť. Matovič vyhadzuje Rišovi na oči už aj to, že sa spikol s mafiou a fašistami proti vláde a že toto nie je nič iné iba veľká zbabelosť. A pritom všetkom bol to práve Igor Matovič, ktorý prelomil veto prezidentky spolu s fašistami napriek [...]

Treba rátať s bochníkom chleba za dve eurá?

04.08.2022

Energie, doprava či náklady na sušenie pšenice sú enormné. Takže podľa odborníkov na jeseň by sme s takýmito cenami mali rátať. Zhruba pred štyrmi mesiacmi som sa stretol s kamarátom, ktorý je odo mňa starší o 7 rokov (pred 45 rokmi sme pracovali 3 roky na tej istej prevádzke, ja ako zvárač, on bol elektrikárom). Keď sme začali spomínať na staré časy povedal som mu, [...]

Francúzsko požiar hasiči oheň dym

Chorvátski hasiči bojujú s lesným požiarom na Hvare, vyžiadal si už jednu obeť

07.08.2022 22:06

Požiar krátko ohrozoval obytné oblasti v blízkosti mesta Stari Grad.

Biden

Americký Senát schválil Bidenov sociálny a klimatický balík

07.08.2022 21:56, aktualizované: 22:11

Balík podľa demokratov prinesie pokles emisií skleníkových plynov, zníži ceny liekov a prinúti korporácie a bohatých jedincov platiť viac na daniach.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,430
Celková čítanosť: 7066319x
Priemerná čítanosť článkov: 4941x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy