Založ si blog

Prekvapilo niekoho, že Kollár nepodrží Matoviča?

Mňa vôbec nie. Teraz, keď majú koaliční lídri najväčšiu príležitosť zviditeľniť sa pred voličmi lebo cítia, že predčasné voľby sú už za dverami, tak kto iný ako Kollár by bol výnimkou? (Tým nechcem povedať, že Matovič nerobí to isté).

Téma možného zvýšenia DPH neutícha a Matovič sa jej chopil hneď po tom, čo sa musel vzdať kresla premiéra. Verejnosti oznámil, že aj prostredníctvom zvýšenia daní by chcel ufinancovať 200-eurový príspevok na každé dieťa pracujúceho rodiča.

Avšak oporu nenašiel už vo svojej koalícii, „ktorá síce tvrdí, že je ochotná diskutovať o zvýšení prídavkov na deti, no nie za cenu markantného navýšenia DPH.“ Najnovšie sa zapojil do diskusie aj Boris Kollár, napriek tomu, že v minulosti Matoviča mnohokrát podržal, tentoraz to dáva aj verejne najavo, že z neho nadšený nie je. Potvrdil to takmer v každom konflikte v koalícii a nebol ani proti jeho zotrvaniu na poste premiéra.

Návrh zdvihnúť dane sa nepáči nielen SaS a Za ľudí, ale ani Sme rodina. „Nie sme nastavení na zvyšovanie, skôr preferujeme znižovanie alebo šetrenie peňazí v štátnom aparáte. Možno si môžeme povedať, že sa pozrieme aj na rozpočet armády. Neviem, či potrebujeme počas tejto krízy kupovať ďalšie stíhačky. Myslím si, že teraz treba pomôcť ľuďom,“ povedal Kollár.

Bude na Matvovičovi, aby na zvyšovanie príspevku na deti našiel peniaze. „Je to jeho robota, jeho rezort, jeho zodpovednosť. Pevne verím, že nám na vláde alebo v koaličnej rade predloží takú formu zdrojov, aby mohol naplniť plány sociálnej reformy, že to bude kryté nie ďalším zadlžovaním obyvateľstva alebo zvyšovaním cien cez DPH,“ dodal Kollár. Viac v tomto zdroji co-sa-to-deje-medzi-sme-rodina-a-olano

Neutícha ani téma možného zvýšenia25 % DPH.

Myslím, že tu nemusím zopakovať Matovičov návrh radikálneho zvýšenie príspevkov na deti pracujúcich rodičov, ktorí by mali mesačne dostávať 200 eur na jedno dieťa. Hlavne v prípade nezamestnaných, ale z čoho to chce minister financií zaplatiť, o tom nehovorí a oháňa sa výhovorkou, že nejde o definitívny návrh, dokonca odmieta, že by chcel 25 % DPH.

Proti zvyšovaniu DPH sa ozval aj Sulík „Vylučujem, že by sme súhlasili so zvýšením DPH, je to červená čiara.“ Podobný prístup má aj strana Za ľudí.

Čo chce dosiahnuť Matovič?

– sľubuje novú daňovo-odvodovú reformu

– zníženie byrokracie a zjednotenie odvodov a daní vo výplate

– zrušiť by sa mala veľká časť daňových výnimiek

– Sulíkove tvrdenie že Matovič plánoval 25 % DPH odmieta, no pripúšťa zvýšenie daní. (Takže tvrdenie proti tvrdeniu a volič si môže vybrať, ktorému klamárovi uverí skôr).

Keď to tak sledujem:

Stávame sa krajinou udavačov, a ak to bude pokračovať takým tempom ako to pokračuje, tak v krátkej dobe dospejeme k tomu, že už ani nebude koho udávať… potom sa to možno zmení pozitívne aspoň v tom, že začnú sa udávať sami udavači.

O tom, že v kradnutí sa pokračuje, tak o tom už aj škoda hovoriť … a národ sa len bezmocne prizerá na dennodenný prírastok sľubov psychopatov, megalomanov, babrákov a diletantov … a najsmutnejšie na tom všetkom je to, že Matovič sa týmito klamstvami a svinstvami Vlády chváli vo svojich statusoch na sociálnej sieti ako obetavou prácou pre občanov Slovenska.

PS

Vložím sem tabuľku s textom, ktorý veľavravne hovorí o sociálnej situácii mnohých Slovákov

Veľmi rád by som si vypočul názor ministra financií na uvedený text???

 

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

tibor gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627381x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy