Založ si blog

Prekvapilo niekoho, že Kollár nepodrží Matoviča?

Mňa vôbec nie. Teraz, keď majú koaliční lídri najväčšiu príležitosť zviditeľniť sa pred voličmi lebo cítia, že predčasné voľby sú už za dverami, tak kto iný ako Kollár by bol výnimkou? (Tým nechcem povedať, že Matovič nerobí to isté).

Téma možného zvýšenia DPH neutícha a Matovič sa jej chopil hneď po tom, čo sa musel vzdať kresla premiéra. Verejnosti oznámil, že aj prostredníctvom zvýšenia daní by chcel ufinancovať 200-eurový príspevok na každé dieťa pracujúceho rodiča.

Avšak oporu nenašiel už vo svojej koalícii, „ktorá síce tvrdí, že je ochotná diskutovať o zvýšení prídavkov na deti, no nie za cenu markantného navýšenia DPH.“ Najnovšie sa zapojil do diskusie aj Boris Kollár, napriek tomu, že v minulosti Matoviča mnohokrát podržal, tentoraz to dáva aj verejne najavo, že z neho nadšený nie je. Potvrdil to takmer v každom konflikte v koalícii a nebol ani proti jeho zotrvaniu na poste premiéra.

Návrh zdvihnúť dane sa nepáči nielen SaS a Za ľudí, ale ani Sme rodina. „Nie sme nastavení na zvyšovanie, skôr preferujeme znižovanie alebo šetrenie peňazí v štátnom aparáte. Možno si môžeme povedať, že sa pozrieme aj na rozpočet armády. Neviem, či potrebujeme počas tejto krízy kupovať ďalšie stíhačky. Myslím si, že teraz treba pomôcť ľuďom,“ povedal Kollár.

Bude na Matvovičovi, aby na zvyšovanie príspevku na deti našiel peniaze. „Je to jeho robota, jeho rezort, jeho zodpovednosť. Pevne verím, že nám na vláde alebo v koaličnej rade predloží takú formu zdrojov, aby mohol naplniť plány sociálnej reformy, že to bude kryté nie ďalším zadlžovaním obyvateľstva alebo zvyšovaním cien cez DPH,“ dodal Kollár. Viac v tomto zdroji co-sa-to-deje-medzi-sme-rodina-a-olano

Neutícha ani téma možného zvýšenia25 % DPH.

Myslím, že tu nemusím zopakovať Matovičov návrh radikálneho zvýšenie príspevkov na deti pracujúcich rodičov, ktorí by mali mesačne dostávať 200 eur na jedno dieťa. Hlavne v prípade nezamestnaných, ale z čoho to chce minister financií zaplatiť, o tom nehovorí a oháňa sa výhovorkou, že nejde o definitívny návrh, dokonca odmieta, že by chcel 25 % DPH.

Proti zvyšovaniu DPH sa ozval aj Sulík „Vylučujem, že by sme súhlasili so zvýšením DPH, je to červená čiara.“ Podobný prístup má aj strana Za ľudí.

Čo chce dosiahnuť Matovič?

– sľubuje novú daňovo-odvodovú reformu

– zníženie byrokracie a zjednotenie odvodov a daní vo výplate

– zrušiť by sa mala veľká časť daňových výnimiek

– Sulíkove tvrdenie že Matovič plánoval 25 % DPH odmieta, no pripúšťa zvýšenie daní. (Takže tvrdenie proti tvrdeniu a volič si môže vybrať, ktorému klamárovi uverí skôr).

Keď to tak sledujem:

Stávame sa krajinou udavačov, a ak to bude pokračovať takým tempom ako to pokračuje, tak v krátkej dobe dospejeme k tomu, že už ani nebude koho udávať… potom sa to možno zmení pozitívne aspoň v tom, že začnú sa udávať sami udavači.

O tom, že v kradnutí sa pokračuje, tak o tom už aj škoda hovoriť … a národ sa len bezmocne prizerá na dennodenný prírastok sľubov psychopatov, megalomanov, babrákov a diletantov … a najsmutnejšie na tom všetkom je to, že Matovič sa týmito klamstvami a svinstvami Vlády chváli vo svojich statusoch na sociálnej sieti ako obetavou prácou pre občanov Slovenska.

PS

Vložím sem tabuľku s textom, ktorý veľavravne hovorí o sociálnej situácii mnohých Slovákov

Veľmi rád by som si vypočul názor ministra financií na uvedený text???

 

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010503x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy