Založ si blog

Milí rodičia, súhlasíte s vyučovaním počas letných prázdnin?

Gröhling má veľké plány, nariadiť vyučovanie počas letných prázdnin. Dalo sa to očakávať a bolo by to aj logické, veď školáci kvôli pandémii toho veľa vymeškali a to aj napriek tomu, že po väčšinu školského roka ostali doma na dištančnej výučbe.

Minister si to predstavuje tak, že školy by sa pre žiakov otvorili počas troch augustových týždňov. „Náplňou by malo byť opakovanie učiva, stretávanie sa s rovesníkmi a nebudú chýbať ani pohybové či umelecké aktivity.“ Ministerstvo už vyzvalo riaditeľov škôl, aby sa do projektu prihlásili. (Môžu sa prihlásiť aj stredné odborné školy a zaradiť tak do programu aj praktickú výučbu). – Háčik je v tom, že ani samotní riaditelia nevedia zaručiť účasť týchto žiakov, a zvažujú, či sa vôbec prihlásia.

Problémom ako vo všetkých ambicióznych projektoch sú financie. „Rezort školstva si na tento účel vyčlenil 422-tisíc eur s tým, že v prípade záujmu sa táto čiastka navýši. Minulý rok pritom chcel rozdeliť väčší balík, no na výzvu reagovalo menej škôl, ako očakávali. Viac v tomto zdroji: Grohling-ma-velke-plany-so-skolami

Zdroj: fb – Takže pán minister Gröhling, dobrý gazda, ak che uskutočniť svoj plán, najprv musí zistiť, či má na to dostatok financií? No a pokiaľ ten plán chce naplniť aj napriek tomu, že má málo peňazí, tak mu zostávajú dve riešenia, buď si zoberie pôžičku alebo spraví veľký podvod, ktorým si takýto balík zabezpečí. – Avšak konkrétny problém Vašej vlády spočíva v tom, že všetci tvrdíte, že štátna kasa je vyrabovaná, takže jedným z riešení by bolo, že so zvýšením daní ste mali prísť už pred rokom, ale najskôr by to dopadlo tak, že pokiaľ by ste tie dane zvýšili, tak ako to plánujete teraz, tak si dovolím tvrdiť, že predčasné voľby by už boli iba pár mesiacov po zvýšení dane – a Fico s Pellegrinim by ani nemuseli zháňať podpisy na predčasné voľby.

S ministrovým návrhom by sa dalo súhlasiť hlavne v prípadoch takých detí, ktoré cez prvú vlnu nemali prístup ani len k výučbe na diaľku cez internet, ale opýtal sa niekto z kompetentných na názor tých, ktorých sa tento projekt najviac týka? Čiže čo na tento plán hovoria školáci, ale aj ich rodičia??

Ak by som bol žiakom základnej školy, tak mne by sa určite nepáčilo potiť sa v školských laviciach v auguste počas najvyšších horúčav. Takisto netreba zabúdať na rodičov, mnohí majú naplánované, resp. plánujú dovolenky so svojimi deťmi, takže si neviem predstaviť, či takýto projekt splní svoj účel.

Myslím si, že ak minister Gröhling chce uspieť s týmto projektom, tak stopercentný úspech by dosiahol vtedy, ak by takéto školské vyučovanie zariadil pre školákov v rekreačných zariadeniach v ktorých by mali žiaci vyučovanie priamo v prírode a hlavne pri vode, čiže vodných nádržiach na kúpanie a ešte lepšie niekde pri mori. V takom prípade by to odmietli iba žiaci, resp. ich rodičia len vtedy, žeby ich deti boli choré.

PS

Samozrejme moje vyjadrenie sa môže už vopred považovať za Sajn Fikšn, avšak pokiaľ by bolo zopár slovenských oligarchov zaviazaných ministrovi za to, že im splnil to, čo im sľúbil pred voľbami, tak nepochybujem o tom, že tí by takúto akciu dokázali financovať.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

koľajnice, zmena

Na poľskej železničnej stanici Dorohusk vysypali sóju z Ukrajiny. Sabotáž, tvrdí Kyjev

25.02.2024 11:10

Polícia incident vyšetruje, pričom znehodnotených bolo asi 5 ton sóje.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627332x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy