Založ si blog

Milí rodičia, súhlasíte s vyučovaním počas letných prázdnin?

Gröhling má veľké plány, nariadiť vyučovanie počas letných prázdnin. Dalo sa to očakávať a bolo by to aj logické, veď školáci kvôli pandémii toho veľa vymeškali a to aj napriek tomu, že po väčšinu školského roka ostali doma na dištančnej výučbe.

Minister si to predstavuje tak, že školy by sa pre žiakov otvorili počas troch augustových týždňov. „Náplňou by malo byť opakovanie učiva, stretávanie sa s rovesníkmi a nebudú chýbať ani pohybové či umelecké aktivity.“ Ministerstvo už vyzvalo riaditeľov škôl, aby sa do projektu prihlásili. (Môžu sa prihlásiť aj stredné odborné školy a zaradiť tak do programu aj praktickú výučbu). – Háčik je v tom, že ani samotní riaditelia nevedia zaručiť účasť týchto žiakov, a zvažujú, či sa vôbec prihlásia.

Problémom ako vo všetkých ambicióznych projektoch sú financie. „Rezort školstva si na tento účel vyčlenil 422-tisíc eur s tým, že v prípade záujmu sa táto čiastka navýši. Minulý rok pritom chcel rozdeliť väčší balík, no na výzvu reagovalo menej škôl, ako očakávali. Viac v tomto zdroji: Grohling-ma-velke-plany-so-skolami

Zdroj: fb – Takže pán minister Gröhling, dobrý gazda, ak che uskutočniť svoj plán, najprv musí zistiť, či má na to dostatok financií? No a pokiaľ ten plán chce naplniť aj napriek tomu, že má málo peňazí, tak mu zostávajú dve riešenia, buď si zoberie pôžičku alebo spraví veľký podvod, ktorým si takýto balík zabezpečí. – Avšak konkrétny problém Vašej vlády spočíva v tom, že všetci tvrdíte, že štátna kasa je vyrabovaná, takže jedným z riešení by bolo, že so zvýšením daní ste mali prísť už pred rokom, ale najskôr by to dopadlo tak, že pokiaľ by ste tie dane zvýšili, tak ako to plánujete teraz, tak si dovolím tvrdiť, že predčasné voľby by už boli iba pár mesiacov po zvýšení dane – a Fico s Pellegrinim by ani nemuseli zháňať podpisy na predčasné voľby.

S ministrovým návrhom by sa dalo súhlasiť hlavne v prípadoch takých detí, ktoré cez prvú vlnu nemali prístup ani len k výučbe na diaľku cez internet, ale opýtal sa niekto z kompetentných na názor tých, ktorých sa tento projekt najviac týka? Čiže čo na tento plán hovoria školáci, ale aj ich rodičia??

Ak by som bol žiakom základnej školy, tak mne by sa určite nepáčilo potiť sa v školských laviciach v auguste počas najvyšších horúčav. Takisto netreba zabúdať na rodičov, mnohí majú naplánované, resp. plánujú dovolenky so svojimi deťmi, takže si neviem predstaviť, či takýto projekt splní svoj účel.

Myslím si, že ak minister Gröhling chce uspieť s týmto projektom, tak stopercentný úspech by dosiahol vtedy, ak by takéto školské vyučovanie zariadil pre školákov v rekreačných zariadeniach v ktorých by mali žiaci vyučovanie priamo v prírode a hlavne pri vode, čiže vodných nádržiach na kúpanie a ešte lepšie niekde pri mori. V takom prípade by to odmietli iba žiaci, resp. ich rodičia len vtedy, žeby ich deti boli choré.

PS

Samozrejme moje vyjadrenie sa môže už vopred považovať za Sajn Fikšn, avšak pokiaľ by bolo zopár slovenských oligarchov zaviazaných ministrovi za to, že im splnil to, čo im sľúbil pred voľbami, tak nepochybujem o tom, že tí by takúto akciu dokázali financovať.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010416x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy