Založ si blog

Sulík s Matovičom, dohodnite sa, kto z vás dvoch je viac unavený z vašich vzájomných hádok

Sulík je unavený z naťahovania s Matovičom lebo liberálov považuje za diletantov. Nebolo by od veci zistiť koľko Slovákov považuje Matoviča za k…ta, čiže šaša, ktorý sa radšej nemal nikdy narodiť ako byť v zodpovedných funkciách?!

Nejdem ani písať v čom spočíva spor medzi koaličnými partnermi lebo som o tom písal v minimálne 4roch mojich posledných blogoch, takže aj ja som unavený z ich večných hádok a ak by to bolo v mojej moci, tak z vlády okamžite vyhodím oboch.

V pondelok to ešte vyzeralo, že strana SaS nesúhlasí len so zrýchleným konaním, no v utorok večer už Matovič vyhlásil, že liberáli nesúhlasia ani so sumami jednotlivých položiek, o ktoré sa má rozpočet navýšiť. (Vraj si týmto prístupom berú ľudí za rukojemníkov).

Avšak jedno moje tvrdenie ako vidieť ostáva v platnosti, Sulík síce vyhlásil, že už je tak unavený z doťahovania s Matovičom, ktorý tam nikdy nemal byť, ale vládu kvôli nemu nepoloží. Veď bodaj by ju položil, keď jednej vláde už raz zazvonil na odchod, a hlavne, keď toľké roky ako opozičný poslanec sa usiloval dostať ku korytu. Je len pochopiteľné, že od koryta sa veľmi ťažko odchádza.

Uvediem iba jeden problém, ktorý sa týka výšky na preplatenie výdavkov subjektom hospodárskej mobilizácie: „Tu chceme vidieť, ako vznikla táto suma a kto ju vyrátal. Podľa našich odhadov by malo ísť len o 70 miliónov,“ povedal Sulík.

Viac k téme v tomto zdroji: pravda.sk Ale, aby to spravodlivé uvediem aj Matovičovu obhajobu: „Vidíte prístup nášho koaličného partnera, ktorý tvrdí, že to čo sme navrhli, je príliš veľa a treba kresať. Môžeme robiť len to, kam nás pustí parlament. Kým nemáme peniaze, nemôžeme robiť žiadne opatrenia.“

Prekáračiek vládnych politikov už má akurát tak dosť aj Iniciatíva slovenských maloobchodníkov. „Naozaj nevieme, čím sme si zaslúžili absolútnu ignoráciu zo strany vládnych predstaviteľov,“ reagoval Daniel Krakovský, predseda Iniciatívy.

Prikláňam sa k predsedovi Iniciatívy lebo, keď štát zatvoril prevádzky, tak ich mal odškodniť lebo na toto sa podnikatelia spoliehali. „Štát sa má k situácii postaviť čelom a nebrať si podnikateľov, ktorí udržali s vypätím všetkých síl zamestnanosť a svoje prevádzky, za rukojemníkov v politickom spore,“ uzatvoril Krakovský.

Pokiaľ by niekoho zaujímalo aké stanovisko k tomu zaujal Boris Kollár, tak dávam sem nasledujúci zdroj: pravda.sk

Môj názor je, že doteraz sa pred občanmi nevenovali ničomu inému iba splneniu plánu spraviť čo najvyšší počet výterov z nosov, a teraz presviedčajú ľudí, aby sa dali očkovať proti Covidu. Je sa čomu čudovať, keď Matelko dal madam Merkel záväzok, že minimálne 70 % Slovákov sa nechá zaočkovať?!

Gašparec 18.5.2021 Vtipné, no skôr na zaplakanie!!!

Teraz, keď poklesli počty mŕtvych na Covid19, tak začali hrať politické divadlo, aby im naivní voliči uverili, že na nich nezabudli a všemožne pracujú na tom, aby splnili svoje predvolebné sľuby. Mýlim sa???

Jaroslav Naď špekuluje nad odchodom z politiky

07.08.2022

Oznámil to už Igorovi Matovičovi aj Edovi Hegerovi, že zvažuje čo ďalej. „Nikdy nebudem človek, ktorý by nebol lojálny, ale keď sa rozhodnem odísť z politiky, tak úplne. To sa môže stať zajtra, človek toho už má plné zuby. Reálne hovorím, úprimne, že zvažujem, čo ďalej,“ dodal v rozhovore. Zdroj spravy.pravda.sk Pán minister je to do oči bijúce, že veci sa [...]

Ešte niekto verí, že Matovičovi a Sulíkovi ide o zotrvanie v štvorkoalícii?

05.08.2022

Veď títo dvaja blázni už v posledných dňoch nerobia nič iné iba sa navzájom obviňujú, že jeden aj druhý iba klamú verejnosť. Matovič vyhadzuje Rišovi na oči už aj to, že sa spikol s mafiou a fašistami proti vláde a že toto nie je nič iné iba veľká zbabelosť. A pritom všetkom bol to práve Igor Matovič, ktorý prelomil veto prezidentky spolu s fašistami napriek [...]

Treba rátať s bochníkom chleba za dve eurá?

04.08.2022

Energie, doprava či náklady na sušenie pšenice sú enormné. Takže podľa odborníkov na jeseň by sme s takýmito cenami mali rátať. Zhruba pred štyrmi mesiacmi som sa stretol s kamarátom, ktorý je odo mňa starší o 7 rokov (pred 45 rokmi sme pracovali 3 roky na tej istej prevádzke, ja ako zvárač, on bol elektrikárom). Keď sme začali spomínať na staré časy povedal som mu, [...]

Francúzsko požiar hasiči oheň dym

Chorvátski hasiči bojujú s lesným požiarom na Hvare, vyžiadal si už jednu obeť

07.08.2022 22:06

Požiar krátko ohrozoval obytné oblasti v blízkosti mesta Stari Grad.

Biden

Americký Senát schválil Bidenov sociálny a klimatický balík

07.08.2022 21:56, aktualizované: 22:11

Balík podľa demokratov prinesie pokles emisií skleníkových plynov, zníži ceny liekov a prinúti korporácie a bohatých jedincov platiť viac na daniach.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,430
Celková čítanosť: 7066362x
Priemerná čítanosť článkov: 4942x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy