Založ si blog

Sulík s Matovičom, dohodnite sa, kto z vás dvoch je viac unavený z vašich vzájomných hádok

Sulík je unavený z naťahovania s Matovičom lebo liberálov považuje za diletantov. Nebolo by od veci zistiť koľko Slovákov považuje Matoviča za k…ta, čiže šaša, ktorý sa radšej nemal nikdy narodiť ako byť v zodpovedných funkciách?!

Nejdem ani písať v čom spočíva spor medzi koaličnými partnermi lebo som o tom písal v minimálne 4roch mojich posledných blogoch, takže aj ja som unavený z ich večných hádok a ak by to bolo v mojej moci, tak z vlády okamžite vyhodím oboch.

V pondelok to ešte vyzeralo, že strana SaS nesúhlasí len so zrýchleným konaním, no v utorok večer už Matovič vyhlásil, že liberáli nesúhlasia ani so sumami jednotlivých položiek, o ktoré sa má rozpočet navýšiť. (Vraj si týmto prístupom berú ľudí za rukojemníkov).

Avšak jedno moje tvrdenie ako vidieť ostáva v platnosti, Sulík síce vyhlásil, že už je tak unavený z doťahovania s Matovičom, ktorý tam nikdy nemal byť, ale vládu kvôli nemu nepoloží. Veď bodaj by ju položil, keď jednej vláde už raz zazvonil na odchod, a hlavne, keď toľké roky ako opozičný poslanec sa usiloval dostať ku korytu. Je len pochopiteľné, že od koryta sa veľmi ťažko odchádza.

Uvediem iba jeden problém, ktorý sa týka výšky na preplatenie výdavkov subjektom hospodárskej mobilizácie: „Tu chceme vidieť, ako vznikla táto suma a kto ju vyrátal. Podľa našich odhadov by malo ísť len o 70 miliónov,“ povedal Sulík.

Viac k téme v tomto zdroji: pravda.sk Ale, aby to spravodlivé uvediem aj Matovičovu obhajobu: „Vidíte prístup nášho koaličného partnera, ktorý tvrdí, že to čo sme navrhli, je príliš veľa a treba kresať. Môžeme robiť len to, kam nás pustí parlament. Kým nemáme peniaze, nemôžeme robiť žiadne opatrenia.“

Prekáračiek vládnych politikov už má akurát tak dosť aj Iniciatíva slovenských maloobchodníkov. „Naozaj nevieme, čím sme si zaslúžili absolútnu ignoráciu zo strany vládnych predstaviteľov,“ reagoval Daniel Krakovský, predseda Iniciatívy.

Prikláňam sa k predsedovi Iniciatívy lebo, keď štát zatvoril prevádzky, tak ich mal odškodniť lebo na toto sa podnikatelia spoliehali. „Štát sa má k situácii postaviť čelom a nebrať si podnikateľov, ktorí udržali s vypätím všetkých síl zamestnanosť a svoje prevádzky, za rukojemníkov v politickom spore,“ uzatvoril Krakovský.

Pokiaľ by niekoho zaujímalo aké stanovisko k tomu zaujal Boris Kollár, tak dávam sem nasledujúci zdroj: pravda.sk

Môj názor je, že doteraz sa pred občanmi nevenovali ničomu inému iba splneniu plánu spraviť čo najvyšší počet výterov z nosov, a teraz presviedčajú ľudí, aby sa dali očkovať proti Covidu. Je sa čomu čudovať, keď Matelko dal madam Merkel záväzok, že minimálne 70 % Slovákov sa nechá zaočkovať?!

Gašparec 18.5.2021 Vtipné, no skôr na zaplakanie!!!

Teraz, keď poklesli počty mŕtvych na Covid19, tak začali hrať politické divadlo, aby im naivní voliči uverili, že na nich nezabudli a všemožne pracujú na tom, aby splnili svoje predvolebné sľuby. Mýlim sa???

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,250
Celková čítanosť: 6121033x
Priemerná čítanosť článkov: 4897x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy