Založ si blog

Sulík s Matovičom, dohodnite sa, kto z vás dvoch je viac unavený z vašich vzájomných hádok

Sulík je unavený z naťahovania s Matovičom lebo liberálov považuje za diletantov. Nebolo by od veci zistiť koľko Slovákov považuje Matoviča za k…ta, čiže šaša, ktorý sa radšej nemal nikdy narodiť ako byť v zodpovedných funkciách?!

Nejdem ani písať v čom spočíva spor medzi koaličnými partnermi lebo som o tom písal v minimálne 4roch mojich posledných blogoch, takže aj ja som unavený z ich večných hádok a ak by to bolo v mojej moci, tak z vlády okamžite vyhodím oboch.

V pondelok to ešte vyzeralo, že strana SaS nesúhlasí len so zrýchleným konaním, no v utorok večer už Matovič vyhlásil, že liberáli nesúhlasia ani so sumami jednotlivých položiek, o ktoré sa má rozpočet navýšiť. (Vraj si týmto prístupom berú ľudí za rukojemníkov).

Avšak jedno moje tvrdenie ako vidieť ostáva v platnosti, Sulík síce vyhlásil, že už je tak unavený z doťahovania s Matovičom, ktorý tam nikdy nemal byť, ale vládu kvôli nemu nepoloží. Veď bodaj by ju položil, keď jednej vláde už raz zazvonil na odchod, a hlavne, keď toľké roky ako opozičný poslanec sa usiloval dostať ku korytu. Je len pochopiteľné, že od koryta sa veľmi ťažko odchádza.

Uvediem iba jeden problém, ktorý sa týka výšky na preplatenie výdavkov subjektom hospodárskej mobilizácie: „Tu chceme vidieť, ako vznikla táto suma a kto ju vyrátal. Podľa našich odhadov by malo ísť len o 70 miliónov,“ povedal Sulík.

Viac k téme v tomto zdroji: pravda.sk Ale, aby to spravodlivé uvediem aj Matovičovu obhajobu: „Vidíte prístup nášho koaličného partnera, ktorý tvrdí, že to čo sme navrhli, je príliš veľa a treba kresať. Môžeme robiť len to, kam nás pustí parlament. Kým nemáme peniaze, nemôžeme robiť žiadne opatrenia.“

Prekáračiek vládnych politikov už má akurát tak dosť aj Iniciatíva slovenských maloobchodníkov. „Naozaj nevieme, čím sme si zaslúžili absolútnu ignoráciu zo strany vládnych predstaviteľov,“ reagoval Daniel Krakovský, predseda Iniciatívy.

Prikláňam sa k predsedovi Iniciatívy lebo, keď štát zatvoril prevádzky, tak ich mal odškodniť lebo na toto sa podnikatelia spoliehali. „Štát sa má k situácii postaviť čelom a nebrať si podnikateľov, ktorí udržali s vypätím všetkých síl zamestnanosť a svoje prevádzky, za rukojemníkov v politickom spore,“ uzatvoril Krakovský.

Pokiaľ by niekoho zaujímalo aké stanovisko k tomu zaujal Boris Kollár, tak dávam sem nasledujúci zdroj: pravda.sk

Môj názor je, že doteraz sa pred občanmi nevenovali ničomu inému iba splneniu plánu spraviť čo najvyšší počet výterov z nosov, a teraz presviedčajú ľudí, aby sa dali očkovať proti Covidu. Je sa čomu čudovať, keď Matelko dal madam Merkel záväzok, že minimálne 70 % Slovákov sa nechá zaočkovať?!

Gašparec 18.5.2021 Vtipné, no skôr na zaplakanie!!!

Teraz, keď poklesli počty mŕtvych na Covid19, tak začali hrať politické divadlo, aby im naivní voliči uverili, že na nich nezabudli a všemožne pracujú na tom, aby splnili svoje predvolebné sľuby. Mýlim sa???

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Tibor Gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34, aktualizované: 13:12

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627414x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy