Založ si blog

Matelko, čo napíšeš na svoj status, média tvrdia, že na upratanie Makóa do SIS si tlačil priamo Ty?

Bývalý prvý námestník SIS B. Beňa je obvinený z vydierania v kauze JUDÁŠ, vypovedal o bývalom najmocnejšom mužovi NAKA Branislavovi Zurianovi. Usvedčoval ho z vynášania utajovaných informácií. Zurian mu na požiadanie prezradil detaily, ktoré sa týkali vyšetrovania prípravy úkladnej vraždy jeho priameho podriadeného, elitného vyšetrovateľa NAKA. 

Do prípadu bol zapojený aj ďalší kajúcnik Ľudovít Makó, ten mal kontaktovať Beňu s tým, či vie niečo o tom, že ho vyšetruje NAKA. Beňa sa s týmito otázkami podľa vlastnej výpovede obrátil na vtedajšieho riaditeľa NAKA Branislava Zuriana.

O pánovi Makóovi sa špekulovalo už dlho, že bol príslušníkom Slovenskej informačnej služby, a vo svojom trestnom oznámení na Borisa Beňu to nepriamo potvrdzuje aj Branislav Zurian, ktorý opísal situáciu, aký bol prekvapený, keď sa dozvedel, že Makó je príslušníkom SIS. ..teda spýtal sa ma, že „robíte nášho príslušníka?“ Presnejšie by bolo povedať, že mi oznámil, že robíte nášho príslúšníka. Ja som sa spýtal, že koho? On mi povedal, že Orecha… Ja som sa zvýšeným prekvapeným hlasom spýtal, že Orech je váš príslušník? A on mi povedal, že áno, je,“ avšak zarážajúce je to, že v tomto trestnom oznámení spomína aj bývalého premiéra Igora Matoviča. „Povedal mi, že premiér Igor Matovič ho (Makóa, pozn. red.) potreboval bez problémov a v tichosti bez kriku dostať z funkcie od Hegera z Kriminálneho úradu Finančnej správy a tak ich požiadal, aby ho zobrali do SIS. Neskôr mal ísť robiť do Budapešti. že bol taký barter, aby dobrovoľne uvoľnil miesto riaditeľa Kriminálneho úradu Finančnej správy,“redakcia kontaktovala Igora Matoviča prostredníctvom tlačového oddelenia Ministerstva financií, avšak doteraz sa nevyjadril… pýtali sa aj SIS, či je pravda, že Ľudovít Makó bol ich príslušníkom a či tam išiel na žiadosť vtedajšieho premiéra Igora Matoviča?

No ani z Úradu špeciálnej prokuratúry odpoveď nedostali. Zdroj: Na-upratanie-Makoa-do-SIS-tlacil-priamo-Matovic

Takže s čím sa nám Matelko teraz pochváli, resp. akú výhovorku si vymyslí na svojom statuse na facebooku?! 🙂

Gašparec 19.5.2021 – No Igorko, vyzerá to tak, že ani ten šampón na kocúra z Teba nezmyje tú špinu, ktorú si napáchal!

Teraz to asi nebude iba o Sulíkovi, dá sa očakávať, že v jeho statuse už budú okrem Sulíka figurovať aj páni Kollár, Fico a Pellegrini, a je celkom možné, že vtiahne do toho ešte aj Mečiara. 🙂

V tomto zdroji Matovic-reaguje–Nemam-s-tym-nic-spolocne Matelko odmieta, že by to bol práve on, kto tlačil na to, aby kajúcnik Ľudovít Makó odišiel z Kriminálneho úradu Finančnej správy do Slovenskej informačnej služby. „Nemám s tým nič spoločné,“ uviedol pred novinármi pred stredajším rokovaním vlády. „Bol som len informovaný, že odchádza z KUFS do SIS.

Matelko, Ty tomu veríš, že Ti tieto Tvoje drísty ešte niekto spapá, myslím si, že ešte aj Tvoja sestra sa musí za Teba hanbiť, a o Tvojej manželke radšej nehovorím, lebo tá sa za Teba asi nehanbí, keď si na ňu prepísal všetok majetok.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Migrácia / Migranti / Lampedusa /

Zástupcovia štátov EÚ sa zhodli na zvyšku migračného balíka, Slovensko sa zdržalo, Poľsko a Maďarsko boli proti

04.10.2023 22:42

Posledná potvrdená časť migračného balíka balíka sa týka takzvaného krízového nariadenia.

Čína

Čínska ponorka sa chytila do vlastnej pasce, zahynulo 55 námorníkov, tvrdia Briti

04.10.2023 21:45

Čínske vojenské námorníctvo údajne prišlo o 55 svojich členov, keď sa jeho jadrová ponorka chytila do pasce, ktorú Peking nastražil na plavidlá USA.

Ukrajinský 'neviditeľný plášť'

VIDEO: Ukrajinci majú 'zázračné plášte'. Ukryjú vojakov pred dronmi, tvrdia

04.10.2023 20:44

Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov médiám predstavil plášť blokujúci tepelné žiarenie, ktorý 'zneviditeľní' vojakov pred dronmi.

Poľsko SR hranica kontroly dočasné zavedenie Barwinek

TVN24: Poľské kontroly hraníc so Slovenskom spôsobili zmätok, vozidlo vrazilo do bariéry

04.10.2023 19:19, aktualizované: 21:02

Zmätok na niektorých hraničných priechodoch spôsobili podľa poľských médií kontroly, ktoré zaviedlo Poľsko na hranici so Slovenskom.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7549692x
Priemerná čítanosť článkov: 5125x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy