Založ si blog

Výzva pani prezidentke

Vážená pani prezidentka, dnes som na facebooku videl Vašu fotografiu ako držíte v rukách horiacu sviečku, a na fotografii bol tento text: Toto je „prezidentka“, ktorá radšej zapáli sviečku za mŕtvych namiesto toho, aby pomohla živým!

Zdroj: fb

Pred pár dňami som čítal výzvu JUDr. Miroslava Radačovského, (nezávislý slovenský europoslanec), ktorou predostrel situáciu v HASIČSKÝCH A ZÁCHRANNÝCH ZBOROCH.

Dovolím si ju citovať celú, nakoľko sú v nej uvedené aj zákony a nerád by som bol ak by som niečo poplietol:

„Slováci a Slovenky, slovenskí patrioti!

Niet pochybností o tom, že ženy a muži hasičských a záchranných zborov SR sú neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života a ich náročná a poctivá práca neraz zachraňuje životy, zdravie a majetok nás všetkých.

Každý hasič na Slovensku v zmysle zákona č. 315/2001 Z.z. o hasičskom a záchrannom zbore (ďalej len ako „zákon“) ako príslušník HaZZ vykonáva zároveň aj zásahovú činnosť (zák. č. 129/2002 Z.z. o integrovanom záchrannom systéme) a plní aj úlohy na úseku ochrany pred požiarmi a úlohy na úseku civilnej ochrany obyvateľstva.

V zmysle § 86 ods. 2 zákona o hasičskom a záchrannom zbore je ich služobný čas rozvrhnutý na 17 hodín výkonu služby a 7 hodín určenej služobnej pohotovosti v mieste výkonu služby, ktorá sa však nezarátava do služobného času, čím dochádza k porušovaniu článku 6 písm. b) Smernice Európskeho parlamentu a rady 2003/88/ES zo 4.11.2003 o niektorých aspektoch organizácie pracovného času (ďalej len ako „Smernica“).

To teda znamená, že každý hasič musí byť fyzicky prítomný na pracovisku 24 hodín, pritom 17 hodín z tohto času má zaplatených a 7 hodín, počas ktorých je povinný zotrvať na pracovisku a musí byť pripravený zasiahnuť, keď to bude potrebné, ale týchto 7 hodín sa mu nezarátava do celkového fondu pracovného času. A to nehovorím o tom, že tých 7 hodín má platených absolútne mizerne (cca 1 euro na hodinu).

Vzhľadom na to, že táto neobjektívna slovenská právna úprava zákona o hasičskom a záchrannom zbore je v priamom rozpore s čl. 6 písm. b) Smernice EP a rady 2003/88/ES zo 4.11.2003 o niektorých aspektoch organizácie pracovného času, podal som v zmysle čl. 138 Rokovacieho poriadku Európskej komisii podnet na zaoberanie sa týmito skutočnosťami.

Komisia mi podaním zo dňa 5.3.2021 pod č. SKE-006997/2020 oznámila nasledovné:

„Komisia ďakuje váženému pánovi poslancovi za to, že upriamil pozornosť na možné porušenie práva Únie slovenskými orgánmi. Dôsledne preto preskúma súlad právnych predpisov o služobnej pohotovosti v hasičských a záchranných službách s právom Únie. Komisia môže použiť širokú škálu nástrojov na pomoc slovenským orgánom pri náprave možných porušení práva, atď., atď.“

Samozrejme, konečné dopracovanie tohto problému je potrebné ešte riešiť.

Som úprimne rád, že takouto svojou činnosťou europoslanca a môjho tímu môžem pomôcť hasičom a záchranárom, pretože si to skutočne zaslúžia.

V závere by som chcel uviesť, že absolútne chápem, že takýto status v súčasnej dobe nie je možno veľmi zaujímavý. Niektorí občania radšej čítajú tzv. bombastické články, rôzne konšpirácie, bezhlavé útoky každým smerom a na každého, ale život na Slovensku je aj o niečom inom.

S úctou JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý slovenský europoslanec“

Takže milá pani prezidentka,

svojim neprajníkom máte možnosť ukázať, že nemyslíte iba na mŕtvych, ale aj na živých ľudí, skúste využiť svoje kompetencie na to, aby sa slovenským hasičom dostalo to čo si za svoju obetavú prácu skutočne zaslúžia, lebo to čo za svoju drinu a každodenné riskovanie svojich životov k záchrane iných ľudí dostávajú, tak toto je skutočne iba almužna.   

Keď sú výnimky v opatreniach počas pandémie

07.04.2021

To, že sa na Slovensku používa dvojaký meter pri zákonoch a nariadeniach (v prípadoch keď ich poruší bežný občan a ten kto má za sebou vplyvných ľudí), tak toto je už všeobecne známe, ale ak sa porušujú nariadenia týkajúce sa pandémie, že niektorí ľudia dostávajú výnimky pre cestovanie na dovolenku a pod., tak v tom prípade je potrebne sa k tomu postaviť [...]

Kto je zodpovedný za nákup16 miliónov nekvalitných antigénových testov?

18.03.2021

Vo veci výroku, že Sulík nakúpil nekvalitné testy, sa vykonávajú výsluchy po … V prípade bolo začaté trestné stíhanie pre porušovanie povinnosti pri správe … 11. marca potvrdili na Slovensku PCR testy 2 301 nových prípadov … s celoplošným testovaním sa vykonalo necelých 16 miliónov antigénových testov. Zdroj: antigénové testy – Správy RTVS [...]

Ak vo svete zomrie niekoľko stoviek miliónov ľudí na covid-19 tak možno až potom. . .

16.03.2021

…ľudstvo pochopí, že k prírode sa musí správať ako skutočný mysliaci tvor a nie ako barbar. Vedci nás už teraz varujú, že pred nami je ešte hroznejšia pandémia, ktorú vyvolá zviera X a bude horšia ako čierna smrť. Smrtiaci vírus by mohol zapríčiniť ďalšiu, oveľa horšiu pandémiu a zabiť viac ako 75 miliónov ľudí… potenciálnymi rizikami sú zvieratá a [...]

Ukrajina Rusko Zelenskyj návšteva Donbas konflikt

Na východe Ukrajiny sa bojuje. Británia a USA vyzvali Rusko na zmiernenie napätia

11.04.2021 11:16

Podľa britského ministra zahraničia Dominica Raaba Británia a USA odsudzujú snahy Ruska destabilizovať Ukrajinu.

vytlk, oprava, cesty, poskodenie, Liptovsky Hradok

V Liptovskom Hrádku výtlky likvidujú špeciálnym strojom

11.04.2021 11:14

Jamy na cestách, ktoré sú nočnou morou všetkých šoférov, opravujú v Liptovskom Hrádku celoročne.

vodné dielo, gabčíkovo, priehrada, bratislava, dunaj

Utopený Talian v Gabčíkove: Vraždu vylúčili

11.04.2021 10:45

Finančný poradca Loris Colusso (66), ktorý mal ako konzultant pracovať aj s Antoninom Vadalom, nebol zavraždený.

Koronavírus / Testovanie / Ag /

Za týždeň klesol počet hospitalizácií o vyše 500, covidu podľahlo ďalších 78 osôb

11.04.2021 10:08

Za sobotu pribudlo 589 prípadov koronavírusu, pozitivita testovania dosiahla 7,88 percenta, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 296 osôb.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,171
Celková čítanosť: 5652112x
Priemerná čítanosť článkov: 4827x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy