Založ si blog

Pán Matovič, pokusy na ľuďoch nerobí pyšná princezná, ale Vy!

Dnes som si na facebooku prečítal výbornú hlášku, citujem: Kedysi sme nemohli za hranice kvôli plotom, dnes nemôžeme ani do iného okresu kvôli idiotom!!! – Môžete 2-krát hádať koho tým idiotom myslel autor tohto citátu? Avšak nepochybujem o tom, že všetci Slováci to vedia.

Vy by ste bol rád, ak by minister zdravotníctva Marek Krajčí udelil výnimku na používanie ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensku. (Vraj s Ruskom dohodol dva milióny dávok do konca júna).

Je zaujímavé, že len donedávna ste boli proti tomu, aby sa ruská vakcína Sputnik V podávala slovenským občanom – a zrazu ste odmietanie ruskej vakcíny kritizovali… Poukázali ste na to, že Sputnik je registrovaný okrem Maďarska aj v ďalších 29 krajinách. V otázke očkovania sa podľa Vás krajiny Európskej únie stali „lúzrami“ vzhľadom na množstvo oneskorených vakcín. Argumentovali ste to prieskumom agentúry AKO, a podľa Vás by ochota očkovať sa proti ochoreniu COVID-19 stúpla. (Tvrdíte, že zaočkovať by sa mohlo o 300-tisíc Slovákov viac). – Teraz podporujete ministra zdravotníctva, aby využil svoju kompetenciu a podobne ako pri iných neregistrovaných liekoch povolil používanie Sputnika V. Avšak opäť ste potvrdili svoju zbabelosť a kryjete sa rokovaním vlády o tejto otázke a zdôvodňujete to snahou nájsť konsenzus a vyhnúť sa spochybňovaniu očkovacej látky. – Lenže tým spochybňovačom ruskej vakcíny ste boli aj Vy! – Viac o tom sa dočítate v tomto zdroji: spravy.pravda.sk


Danglár 19.02.2021

Pre osvieženie Vašej pamäte pripomínam, že 23.01.2021 Vás pán Danko žiadal o stretnutie k ruskej vakcíne proti covidu – čiže už takmer pred mesiacom Vás upozorňoval, že môže prísť čas, že množstvo západných vakcín nebude stačiť a bude treba nakupovať vakcínu z východu!

Hlas-SD o tejto problematike konštatuje: „Ak nám Sputnik môže pomôcť, treba ho objednať a dôrazne upozorniť ľudí, že ide o experimentálny neregistrovaný liek. A ak má človek napriek tomu záujem o podanie tohto lieku, treba mu to umožniť,“ – strana premiérovi Matovičovi odkazuje, že ak chce ruskú vakcínu mať, nech dá miesto „hysterických tlačoviek“ pokyn svojmu ministrovi a nech ich dovezú na Slovensko. (Pellegrini premiérové piatkové vystúpenie, ako aj rokovania vlády a koaličnej rady označil za škaredé a nepoctivé propagandistické divadlo).

Počet hospitalizovaných rastie, rovnako rastie aj počet úmrtí na ochorenie Covid-19 (za včerajšok sa zvýšil o 79), takže na Slovensku už celkovo evidujeme 6350 obetí a v nemocniciach je v súvislosti s koronavírusom 3900 ľudí, čo je najviac od začiatku pandémie! – Viac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk

Avšak alarmujúcim faktorom je to, že sedem z 10 pozitívnych na Slovensku má britskú mutáciu.Britský variant nového koronavírusu sa v druhom celoslovenskom prieskume potvrdil približne v 72 percentách vzoriekviac v tomto zdroji: spravy.pravda.sk  „Ak by bola na Slovensku k dispozícii vakcína Sputnik V, zaočkovanosť populácie by sa zvýšila o osem percent.“ Toto povedal v diskusnej relácii rádia Expres minister zdravotníctva Marek Krajčí. (Odvolával sa na prieskum verejnej mienky). K tomu ešte dodal, že v situácii, v ktorej sa Slovensko nachádza (a na základe odporúčaní všetkých relevantných subjektov) by súhlasil s tým, aby sa občania očkovali vakcínou, ktorá neprešla schvaľovacím procesom v Európskej liekovej agentúre.

 

 

 

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010461x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy