Založ si blog

Hlavný hygienik užil halucinogénnu látku!

Nešnupol si hlavný hygienik Ján Mikas niečo zakázané? Normálny človek predsa nemôže povedať, že: „Zdravotníci nakazení novým koronavírusom, ktorí nemajú príznaky ochorenia COVID-19, sa budú môcť starať o pacientov.“ – Je to normálne?- ľudia, ktorí mali pozitívne testy po celoslovenskom antigénovom testovaní, tak tí musia zostať v 10 dňovej domácej karanténe, (možno niektorých dávali aj do nemocníc na pozorovanie, či sa im ich stav nezhorší), ale podľa hlavného hygienika zdravotníci s COVID-19 budú môcť pracovať v nemocniciach. Hygienik vychádza z toho, že ich absencia na pracovisku by mohla vážne ohroziť poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Vraj ide len o zdravotníkov bez príznakov a zdravotníci s príznakmi pracovať nemôžu. Viac v tomto zdroji: postoj.sk – Je v tom nejaká logika? Ja žiadnu nevidím. Skôr to vidím tak, že toto opatrenie vyplýva zo zúfalého stavu nízkeho počtu zdravotníkov v nemocniciach… a ak zostanú v karanténe ešte aj tí s pozitívnymi testami, tak v nemocniciach sa o chorých ľudí nebude mať kto postarať. – Iba ak upratovačky, prípadne pohrebná služba.

Gašparec 03.11.2020  Komu tie testy prospeli???

Obava hlavného hygienika by sa dala chápať ešte aj tak, že ak by bol naozajstný nedostatok zdravotníkov v nemocniciach, tak v takom prípade by ich museli nahradiť aj hygienici, (predpokladám, že majú vzdelanie podobné ako lekári, takže na krátky čas by to zvládnuť mohli), ale oveľa lepšie je postávať niekde v úzadí a navrhovať premiérovi nariadenia bez ktorých by sme sa najskôr v mnohých prípadoch zaobišli – a pritom všetkom sa ani nemusia vystavovať nebezpečenstvu, že sa pri chorých pacientoch nakazia.

PS

V závere zdroja hygienik Mikas pripomenul, že ak by operáciu spravil chirurg s pozitívnym testom na Covid-19, tak „riziko smrti z odloženia operácie by bolo podstatne vyššie ako riziko možnej nákazy.“ – Teoretický by sa s jeho názorom dalo súhlasiť, avšak obávam sa, že v posledných mesiacoch sa kvôli Covidu-19 aj tak mnoho takých operácii prekladá takmer na dobu neurčitú… a z dôsledku toho mnoho pacientov zomiera predčasne.

 

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,250
Celková čítanosť: 6121107x
Priemerná čítanosť článkov: 4897x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy