Založ si blog

Pán Matovič, v Rakúsku žijú ľudia bez strachu a obmedzení

Všetko je tam otvorené, život tam funguje normálne, sú otvorené reštaurácie, kaviarne, nákupné centrá a aj fitness centra. Ľudia žijú bez strachu a obmedzení a rúška nosia iba v interiéri a hlavne nikto ich nekontroluje. Polícia a politici sa im nevyhrážajú pokutami a ani inými represiami.

A, čo je najdôležitejšie Rakúsko má ďaleko viac pozitívnych a aj hospitalizovaných ľudí ako Slovensko. Lenže rakúski politici ľudí skôr povzbudzujú a upokojujú a nikto nikomu neprikazuje, aby sa zúčastnil pilotného testovania s 50 percentnými antigénovými testami – (čiže s testami o ktorých je až príliš veľa pochybnosti). – Viem budete mi oponovať, že testovanie u nás je dobrovoľné, lenže aká je to dobrovoľnosť, keď Slovák bez potvrdenia s negatívnym výsledkom na Covid-19 nemôže chodiť do práce?!

Máme sa na to pozerať tak, že Rakúsko je bohatá krajina a preto jej politici sa nemusia tak obávať o pokles štátnej ekonomiky ako my Slováci?

Naozaj sa dá test na Covid-19 v pohode zvládnuť? – Pozrite si video na ktorom reporterka SME skúsila antigénový rýchlotest – od nepríjemného odberu, po výsledok:

Skúsili sme antigénový rýchlotest

Antigénové testy sú rýchle. Výsledok máte už po 25 minútach od odobratia vzorky. Človek sa však nevyhne sterom z nosohltana, hoci si mnohí ľudia myslia, že pri antigénovom teste stačí vzorka sliny.

Pol milióna antigénových testov nakúpilo aj Slovensko. Použili sa aj pri testovaní zdravotníkov v nemocniciach alebo v domovoch sociálnych služieb. Stáli takmer tri milióny eur s DPH.

Rýchlotestovanie podstúpila aj reportérka denníka SME Daniela Hajčáková – video sme natočili od nepríjemného odberu až po vyhodnotenie.

„Antigénové rýchlotesty sú dobré na rýchle orientačné stanovenie v poľných podmienkach. Ako vyplýva z ich názvu, ich najväčšou prednosťou je rýchlosť. Žiaľ, majú aj nevýhodu, že sú menej presné ako klasické laboratórne PCR testy,“ hovorí nám riaditeľ siete laboratórií Alpha medical Peter Lednický, ktorý nás celým procesom testovania aj sprevádzal.

Pán premiér, viem situácia je vážna, ale týmto riešením resp. nariadením vlády sa docieli iba to, že pribudne veľké množstvo nezamestnaných ľudí, skrachujú mnohé firmy a taká situácia vyvolá veľké nepokoje, potom Vám na protestujúcich občanov nebudú stačiť ani vodné dela. Zatiaľ to príliš nebádať, takže nájdu sa aj takí chytráci, ktorí túto situáciu vykresľujú vtipnými príspevkami ako napr. tento:

Zdroj: fb

No o týždeň o dva sa môže situácia rapídne zmeniť, a ak k tomu dôjde, tak nás Boh ochraňuj.

PS

V debate ma jeden čitateľ vyprovokoval k tomu, že sem vkladám aj obrázok s textom:

Zdroj: fb

Tu je vyjadrenie čitateľa, ktorý ma k tomu vyprovokoval: „A môžem ti len pritvrdiť a odkázať, že tento tvoj elaborát je len paškvil ne zakladajúci sa na pravde !!!“

Ľudskosť medzi nami sa ešte nevytratila

11.11.2020

Staršej pani pri platení za svoj tovar v potravinách chcel pomôcť pán stojací za ňou, že jej prispeje nejakými drobnými, ona to odmietla, ale predavačke povedala, že si zavolá na odvoz taxík, avšak bolo evidentné, že na ten taxík jej peniaze nezostanú, ďalší pán, ktorý stal v rade za ňou sa ponúkol, že on ju odvezie domov kdekoľvek býva, že proste chce jej nezištne [...]

Poslanci OĽaNO sú „riťolezci“ premiéra Matoviča!

10.11.2020

Takto sa vyjadrila jeho sestra Zuzana a v mnohých veciach nesúhlasí s krokmi súčasnej vlády. Otvorene o tom písala na sociálnych sieťach. Poslancov za stranu jej brata nazýva „riťolezcami“, lebo mu iba prikyvujú a šíria jeho propagandu. Jej kritika sa týka hlavne „dobrovoľného“ testovania na covid-19. Poslancom OĽaNO odkázala: „Vy to ale vážení poslanci veľmi [...]

Pán premiér, majitelia reštaurácii sa vzbúria!

09.11.2020

Váš minister Naď sa pred médiami vyjadril, že je nepravdepodobné, že sa zatvorené prevádzky, akými sú reštaurácie, fitness centrá či kaviarne, otvoria ešte pred Vianocami. Vláda s tými Vašimi opatreniami proti Covidu-19 už doslova šliape na krk mnohým podnikateľom a opatrenie voči reštauráciám sa už mnohým z nich protivia. Nad tou úvahou, že necháte zatvorené [...]

krajčí mikas

Situácia na Slovensku sa zhoršuje, Krajčí semafor predstaví po doplnení

04.12.2020 19:12, aktualizované: 20:24

Poukázal na to, že ak by sa Slovensko riadilo novým semaforom, v piatich regiónoch by podľa návrhu mal byť tvrdý tzv. lockdown.

Rúško

Upozornenie na rúško vyprovokovalo muža k bitke

04.12.2020 18:20

Kým cestujúci čakal v Nitre na autobus, dovolil si upozorniť dvoch mladších mužov, aby si nasadili rúška. Jeden z nich naňho zaútočil. Kopancom mieril rovno na hlavu.

Poland EU Budget

Z Orbána ešte nie je visegrádska jednotka

04.12.2020 18:03

Medzi dvoma krajinami V4, ktoré na rozdiel od Slovenska a Česka blokujú prijatie rozpočtu a krízového koronavírusového fondu EÚ, sa objavil prvý nesúlad.

Igor Matovič / Richard Sulík /

Kto sa má ospravedlniť? Ďalšie testovanie zrejme bude

04.12.2020 17:21

Premiér Matovič zmenil rétoriku. Očakáva "že kľúčové autority štátu, ktoré vystupovali proti plošnému testovaniu, vystúpia a povedia, že teraz je riešením iba lockdown".

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,085
Celková čítanosť: 5105336x
Priemerná čítanosť článkov: 4705x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy