Založ si blog

Pán Matovič, v Rakúsku žijú ľudia bez strachu a obmedzení

Všetko je tam otvorené, život tam funguje normálne, sú otvorené reštaurácie, kaviarne, nákupné centrá a aj fitness centra. Ľudia žijú bez strachu a obmedzení a rúška nosia iba v interiéri a hlavne nikto ich nekontroluje. Polícia a politici sa im nevyhrážajú pokutami a ani inými represiami.

A, čo je najdôležitejšie Rakúsko má ďaleko viac pozitívnych a aj hospitalizovaných ľudí ako Slovensko. Lenže rakúski politici ľudí skôr povzbudzujú a upokojujú a nikto nikomu neprikazuje, aby sa zúčastnil pilotného testovania s 50 percentnými antigénovými testami – (čiže s testami o ktorých je až príliš veľa pochybnosti). – Viem budete mi oponovať, že testovanie u nás je dobrovoľné, lenže aká je to dobrovoľnosť, keď Slovák bez potvrdenia s negatívnym výsledkom na Covid-19 nemôže chodiť do práce?!

Máme sa na to pozerať tak, že Rakúsko je bohatá krajina a preto jej politici sa nemusia tak obávať o pokles štátnej ekonomiky ako my Slováci?

Naozaj sa dá test na Covid-19 v pohode zvládnuť? – Pozrite si video na ktorom reporterka SME skúsila antigénový rýchlotest – od nepríjemného odberu, po výsledok:

Skúsili sme antigénový rýchlotest

Antigénové testy sú rýchle. Výsledok máte už po 25 minútach od odobratia vzorky. Človek sa však nevyhne sterom z nosohltana, hoci si mnohí ľudia myslia, že pri antigénovom teste stačí vzorka sliny.

Pol milióna antigénových testov nakúpilo aj Slovensko. Použili sa aj pri testovaní zdravotníkov v nemocniciach alebo v domovoch sociálnych služieb. Stáli takmer tri milióny eur s DPH.

Rýchlotestovanie podstúpila aj reportérka denníka SME Daniela Hajčáková – video sme natočili od nepríjemného odberu až po vyhodnotenie.

„Antigénové rýchlotesty sú dobré na rýchle orientačné stanovenie v poľných podmienkach. Ako vyplýva z ich názvu, ich najväčšou prednosťou je rýchlosť. Žiaľ, majú aj nevýhodu, že sú menej presné ako klasické laboratórne PCR testy,“ hovorí nám riaditeľ siete laboratórií Alpha medical Peter Lednický, ktorý nás celým procesom testovania aj sprevádzal.

Pán premiér, viem situácia je vážna, ale týmto riešením resp. nariadením vlády sa docieli iba to, že pribudne veľké množstvo nezamestnaných ľudí, skrachujú mnohé firmy a taká situácia vyvolá veľké nepokoje, potom Vám na protestujúcich občanov nebudú stačiť ani vodné dela. Zatiaľ to príliš nebádať, takže nájdu sa aj takí chytráci, ktorí túto situáciu vykresľujú vtipnými príspevkami ako napr. tento:

Zdroj: fb

No o týždeň o dva sa môže situácia rapídne zmeniť, a ak k tomu dôjde, tak nás Boh ochraňuj.

PS

V debate ma jeden čitateľ vyprovokoval k tomu, že sem vkladám aj obrázok s textom:

Zdroj: fb

Tu je vyjadrenie čitateľa, ktorý ma k tomu vyprovokoval: „A môžem ti len pritvrdiť a odkázať, že tento tvoj elaborát je len paškvil ne zakladajúci sa na pravde !!!“

Jaroslav Naď špekuluje nad odchodom z politiky

07.08.2022

Oznámil to už Igorovi Matovičovi aj Edovi Hegerovi, že zvažuje čo ďalej. „Nikdy nebudem človek, ktorý by nebol lojálny, ale keď sa rozhodnem odísť z politiky, tak úplne. To sa môže stať zajtra, človek toho už má plné zuby. Reálne hovorím, úprimne, že zvažujem, čo ďalej,“ dodal v rozhovore. Zdroj spravy.pravda.sk Pán minister je to do oči bijúce, že veci sa [...]

Ešte niekto verí, že Matovičovi a Sulíkovi ide o zotrvanie v štvorkoalícii?

05.08.2022

Veď títo dvaja blázni už v posledných dňoch nerobia nič iné iba sa navzájom obviňujú, že jeden aj druhý iba klamú verejnosť. Matovič vyhadzuje Rišovi na oči už aj to, že sa spikol s mafiou a fašistami proti vláde a že toto nie je nič iné iba veľká zbabelosť. A pritom všetkom bol to práve Igor Matovič, ktorý prelomil veto prezidentky spolu s fašistami napriek [...]

Treba rátať s bochníkom chleba za dve eurá?

04.08.2022

Energie, doprava či náklady na sušenie pšenice sú enormné. Takže podľa odborníkov na jeseň by sme s takýmito cenami mali rátať. Zhruba pred štyrmi mesiacmi som sa stretol s kamarátom, ktorý je odo mňa starší o 7 rokov (pred 45 rokmi sme pracovali 3 roky na tej istej prevádzke, ja ako zvárač, on bol elektrikárom). Keď sme začali spomínať na staré časy povedal som mu, [...]

Francúzsko požiar hasiči oheň dym

Chorvátski hasiči bojujú s lesným požiarom na Hvare, vyžiadal si už jednu obeť

07.08.2022 22:06

Požiar krátko ohrozoval obytné oblasti v blízkosti mesta Stari Grad.

Biden

Americký Senát schválil Bidenov sociálny a klimatický balík

07.08.2022 21:56, aktualizované: 22:11

Balík podľa demokratov prinesie pokles emisií skleníkových plynov, zníži ceny liekov a prinúti korporácie a bohatých jedincov platiť viac na daniach.

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,430
Celková čítanosť: 7066318x
Priemerná čítanosť článkov: 4941x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy