Založ si blog

Slovenka to riadne natrela dôchodcom v MHD

Priznajme si, že súčasný život mnohých mladých ľudí nie je taký, aby ho bolo možné nejako príliš chváliť, na mysli mám hlavne ich zdravotnú stránku.

V tomto zdroji: breeze.sk sa jedna mladá Slovenka nechala poriadne vytočiť našimi dôchodcami a poslala im drsný odkaz. Jej postoj veľkú časť ľudí pobúril.

Tu je jej vyjadrenie:

„„Vážení starí ľudia
Nakoľko ešte nemám dosť fin. prostriedkov, aby som si vyvážala svoju prdel autom, chodím autobusmi v ktorých som si vypočula už dosť veľa vašich dialógov ale častejšie monológov.
Chcem Vás poprosiť:
1. Uvedomte si prosím, že keď sa rozprávate sami so sebou nahlas v autobuse to je diagnóza..
2. Uvedomte si, že aj keď bola Vaša doba super už je tu iná rýchlejšia modernejšia a nám mladým nezostáva nič iné iba sa jej prispôsobiť lebo by nás svet zožral za živa.
3. Áno dnešné deti sú hrozne, rozmaznane, bez rešpektu a veľa z nich by si zaslúžilo jednu výchovnú. Ale keď ku vám dôjde na návštevu takéto vnúča, tak sa radšej zamyslite kde ste vy vo výchove svojich deti urobili chybu a radšej tie vnúčatá zoberte a učte ich o svete, o úcte k starším a iným ľuďom, o našej kultúre nech sú hrdý, že sú Slováci, rozprávajte staré historky, naučte ich aspoň jednu ľudovku a že krava nie je fialova.

  1. Uvedomte si, že v dnešnej dobe kopec z nás nie všetci vstáva povedzme o 5 ráno. Cestujeme do práce kde makáme jak šróby a kým sa konečne dostaneme busmi domov v tých príšerných zápchach je koľko krát 6-7 hod večer. Môžeme si akurát navariť večeru, umyť sa a isť spať, aby sme zas vstali ráno a išli opäť do práce. Plus samozrejme cez víkend musíme isť robiť nadčas, ktorý nám nikto nezaplatí lebo dnešný šéfovia často nemajú ani šajn čo robíme a koľko to trvá, ale chcú 100% výsledky. Musíme brať brigády navyše, aby sme nejako vyžili. Aby sme s partnerom nemuseli navždy bývať u rodičov a žít svoj život. Preto nám PROSÍM dovoľte ten čas strávený v autobuse kukať do mobilu a písať s kamarátmi alebo mamou ktorú sme už mesiac nevideli lebo nemáme čas.
  2. Nakoľko je doba aká je aj my mladí mame zdravotne problémy. S nohami s chrbticami alebo nás proste len po 12-tke v obchode, kde sme celý deň len stali bolia nohy a chceme si sadnúť a oddýchnuť. To že sme mladí neznamená, že sme na baterky a že nemáme nárok byť unavení a ubolení.
    6. Keď vám už teda prekáža, že sedíme a nepustime Vás nezačnite sa rozkrikovať na cely bus. Buďte ku nám slušní, ako žiadate aby sme boli my k vám. Zaručujem Vám, že 100% ľudí Vás pustí si sadnúť, keď im poviete „prosím pustíš ma bolia ma nohy?“ Ako keď začnete nahlas frflať.““

Môj názor k niektorým jej názorom:

Hneď v úvode odkazujem tej pani, (ak náhodou bude čítať tento článok) ale aj mladým ľuďom, aby mali na pamäti, že aj oni raz budú dôchodcovia! (Samozrejme tí, ktorí sa dôchodku dožijú).

S niektorými jej názormi by sa dalo súhlasiť, hlavne s tým, že starí ľudia by naozaj nemali rozprávať sami so sebou, avšak vytkol by som jej napr. to, že hovorí o dopravných zápchach a kvôli nim sa nevedia dostať včas do práce prípadne trvá im tak dlhšie návrat domov, no ja by som jej na tento konkrétny prípad odkázal len toľko: Keď som bol mladý ja, tak som šliapal do pedálov bicykla, čiže väčšinou som sa vozil do práce na bicykli (a to som mal z domu na pracovisko 16 kilometrov), takže som vyrážal z domu ráno o štvrť na päť, aby som bol o šiestej na pracovisku…

Bicyklom som jazdil nielen do práce, ale vyše 30 rokov som sa venoval cyklistike v turistickom oddiele.
Fotografia je z roku 1980 (vtedy som bol jedným z účastníkov III. Celoslovenského cykloturistického zrazu 4.9. – 7.9. 1980)

…električkou alebo autobusom som sa vozil do práce iba v zime a v ostatnom období iba vtedy, keď pršalo, a takisto aj my sme často robievali nadčasy (komunisti chceli kapitalistom dokázať, že aj my vieme veľa vyrábať a lámať rekordy, takže plán výroby často zvyšovali, no zápchy, aké zažívate Vy teraz, tak tie sme my nepoznali, lebo mnohí z nás ani nemali auta. (Na auta boli poradovníky, takže niektorí museli čakať aj niekoľko rokov, takisto ľudia s bežnými profesiami, ak neboli baníci, tak nezarábali až toľko, aby si auto mohli kúpiť šetrením z dvoj až trojročného platu – mnohí na auto museli šetriť najmenej 20 rokov).

A k uvoľňovaniu miesta starším ľuďom snáď len toľko: Tá pani sa zbytočne rozčuľuje lebo z jej vyjadrenia mi to pripadá tak, ako keby nás starých hádzala všetkých do jedného vreca, lenže nás je hodne takých, že napriek tomu, že sa blížime k sedemdesiatke a niektorí k osemdesiatke či deväťdesiatke, tak ešte stále niektorých mladých ľudí strčíme do vrecka, lebo my sme sa držali správnej životosprávy a o svoje zdravie sme dbali rôznymi športmi, nevysedávali sme dlhé hodiny pri televízoroch prípadne v baroch a pod. a nenapchávali sme sa hamburgermi a kadejakým svinstvom, ktoré nám dnes ponúkajú obchodné reťazce (medzi tie športy patrili napr. kolky, beh, plávanie a chodenie do prírody – čiže turistika. V zime sme náš voľný čas venovali lyžovaniu hlavne na bežkách, (zjazdové lyžovanie aspoň mne pripadá skôr také, že človek sa zdržiaval na čerstvom vzduchu, ale svojmu telu nedal zabrať tak akoby sa patrilo, vyviesť sa na kopec vlekom a potom sa spustiť na lyžiach dole, tak toto nie je bohvieaký výkon) – takže vďaka tomu dnes máme ešte stále dobrú kondíciu – a konkrétne ja MHD využívam len v nevyhnutných prípadoch, keď sprevádzam vnučky a pod. inak chodievam peši a to za každého počasia, a keď cestujem v autobuse alebo v električke, tak si takmer nikdy nesadám, aj keď je voľné miesto, skôr to miesto ponúkam dámam, (hlavne tehotným ženám) alebo ľuďom na ktorých hneď na prvý pohľad vidieť, že im státie počas jazdy spôsobuje zdravotné problémy.

PS

Vážení čitatelia, nikdy som v blogoch nerobil žiadne prieskumy prípadne ankety, ale tentokrát by som sa fakt potešil, ak by ste v debate vyjadrili svoj názor tak, žeby ste dali svoj hlas, či už kladný alebo záporný autorke drsného odkazu dôchodcom.

Ako to vidíte vy?

V debate uvediem príspevok v ktorom sa budem pýtať: Súhlasíte s jej názorom alebo nie?

 

Igor Matovič ignoruje odporúčania svetovej zdravotníckej organizácie.

25.10.2020

Podľa svetovej zdravotníckej organizácie antigénové testy nie sú vhodné pre ľudí bez príznakov, pri populácii s nízkou prevalenciou alebo na jej hraniciach. Premiér chce spraviť dieru do sveta tým, že otestuje celú slovenskú populáciu. Teoreticky by to diera do sveta aj mohla byť. – „Pokiaľ by sme mali k dispozícii presné a citlivé testy, tie by dokázali odhaliť [...]

Pán premiér, prečo mainstreamové média mlčia o Vašom podvode? !

24.10.2020

Padá na Vás podozrenie z obrovskej korupcie. Škandál s nákupom testov od trnavskej firmy sa potichu zametá pod koberec! Vaša manželka sedela v manažmente súkromnej školy v Trnave, ktorú ovláda podnikateľ, ktorý riadi aj spoločnosť Eurolab Lambda. Je zaujímavé, že táto firma zvíťazila v tendri na exkluzívnu vládnu objednávku v hodnote takmer 44 miliónov eur. „Predmetom [...]

Nejakú novinárku trápi, či sa Matovič dohodol so Sulíkom na lockdowne?

24.10.2020

A nie je to jedno, či sa Matovič dohodol so Sulíkom na lockdowne? Veď Matovič aj tak vždy o všetkom rozhoduje sám, a ak niečo nevyjde tak, ako si to on predstavoval, tak to zvalí na odborníkov, že to oni ho k tomu dotlačili. To si fakt tí zlodeji myslia, že zakryjú ten podvod zhruba 50 miliónov € za nákup rýchlotestov? Firma bola zadlžená a riaditeľ školy do ktorej chodia [...]

pocasie-26-10-2020

Teplejšie počasie dlho nevydrží, blíži sa studený front

25.10.2020 22:43

Začiatok týždňa bude oblačný, ale celkom teplý, niekde sa teploty môžu vyšplhať až k 18 stupňom Celzia. Ako to bude vyzerať neskôr?

Afganistan USA Káida člen dôležitý zabitie

Afganská tajná služba údajne zabila hlavného člena al-Káidy

25.10.2020 22:07

Hlavného propagandistu teroristickej organizácie al-Káida Abú Muhsina Masrího zabili minulý týždeň v provincii Ghazní.

Russia Oil Tanker Fire

Po výbuchu na ropnom tankeri v Azovskom mori sú traja nezvestní

25.10.2020 21:17

Na palube ruského tankeru bolo 13 členov posádky, desať z nich sa podarilo zachrániť.

jaroslav naď

Naď nevylúčil sprísnenie opatrení, vláda bude situáciu prehodnocovať

25.10.2020 17:18

Blanár v relácii Na telo povedal, že ich strana sa na plošnom testovaní nezúčastní, otestovať sa dajú PCR testami.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,068
Celková čítanosť: 4725512x
Priemerná čítanosť článkov: 4425x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy