Založ si blog

Viete o kom nemôžete napísať pravdu? O našich Rómoch. . .

A už vôbec nesmiete zverejniť fotografie, ktoré ste si nafotili a chcete ich predložiť ako dôkaz, že niektorí z nich porušujú zákon a polícia sa tvári, že sa nič nedeje. Dnes o 10:27 som sem zavesil blog s týmto názvom:

Kusá tvrdí, že Rómovia by nemali bývať v osadách – avšak dlho sa na blogovisku neohrial, admini mi ho zmazali. Takže dávam ho sem opäť, ale už bez uvedených fotiek a dúfam, že už aspoň proti článku nebude mať nikto výhrady.

Takže repete:

Sociologička Zuzana Kusá by mala zobrať niekoľko miliónovú pôžičku, postaviť aspoň niektorej rómskej osade domy (blok) s perfektnou výbavou, aby tam mali vodu, elektrinu, plyn, prípadne vírivku a bazén!

Všetci vieme, že väčšina Rómov sa hrnie do roboty, len ich málokto dokáže zamestnať. No a tí chudobní bez práce, žijú ako vedia, niet im čo závidieť, ale zmeniť by sa to mohlo, ak by bohatí ľudia (sú medzi nimi aj mnohí Rómovia) spravili to, čo som navrhol poradkyni pani prezidentky. Potom, keď sa tí chudobní ľudia uchytia, nájdu si dobrú prácu, budú pekne zarábať, tak nebude pre nich problém splatiť to, čo bolo pre nich postavené, dokonca budú to môcť splatiť aj s úrokmi. (Utópia? Možno, aj keď nie celkom…) – aby bol čitateľ v obraze, pani sociologička sa k marginalizovaným rómskym komunitám vyjadrila nasledovne: nemožno pomôcť ľuďom, aby sa posunuli na vyššiu úroveň, ak budú nútení naďalej žiť v extrémne preplnených príbytkoch, bez dostatočného prístupu k vode a energiám.

Podľa nej je otázka bývania a infraštruktúry na prvom mieste. Hlavne, ak budú vzdialení od verejných služieb a ak nebudú mať možnosť poradiť sa vo veciach, ktoré presahujú ich bežnú skúsenosť.

Samozrejme každý človek si zaslúži žiť v slušnom prostredí, veď nežijeme ako ľudia niekoľko storočí pred nami, doba sa zmenila…ale pobavil ma jej ďalší výrok, že: „nemožno im pomôcť, ak v ich bezprostrednom okolí nebudú bezpečné priestory pre hry a športovanie a rozvíjanie záujmov detí.“- Zdroj: https://www.extraplus.sk/clanok/romovia-podla-kusej-nemali-byvat-v-osadach

Neviem, či bola pani Kusá osobne aspoň raz v niektorej rómskej osade? Myslím, že skôr nie, inak by vedela, že mnohým rómskym osadníkom takýto život vyhovuje, väčšina z nich sa normálnym životným a civilizovaným podmienkam ani nechce prispôsobiť a ani sa nevedia prispôsobiť – česť výnimkám.

Ak by pani Kusá alebo niekto iný pochyboval o tom, čo som napísal, tak sa choďte pozrieť na Lunik IX.!

Kam sa podeli tie milióny a milióny eur, ktoré boli určené (nie len z EÚ) na to, aby občania tohto etnika sa prispôsobili životu majoritných občanov?!

Takmer denne sa nám na sídlisku naskytne pohľad na neprispôsobivých Rómov ako sa prehrabávajú v kontajneroch! Slušní ľudia, ktorí dbajú o to, aby sme mali čisté životné prostredie, tak tí si raz za čas objednávajú veľké kontajneri do ktorých dávajú rôzne veci zo svojich domácnosti, lebo im už doslúžili, no ďalšia skupina ľudí sa správa ako bezdomovci, prehrabávajú sa v takýchto kontajneroch, akoby boli v nejakom bazáre – a čo uznajú za vhodné, tak si to odnášajú do svojich príbytkov… ešte by sa dalo prižmúriť „jedno oko“ pri tejto ich činnosti, lenže mnohí z nich cestou domov minimálne jednú tretinu z tých veci vyhádžu vedľa chodníkov smerujúcich k ich príbytkom – sú to hlavne odevy, ktoré civilizovaní ľudia (samozrejme z pohodlnosti) nahádzali do kontajnerov. Lenže, ak sa nemýlim, tak na Slovensku máme zákon, ktorý zakazuje občanom prehrabávať sa v smetných nádobách a dokonca sú zato pokuty, realita je však taká, že často vidíme, že poniektorí občania majú výnimku!!! A ak ich pri tejto činnosti vidia policajti, tak tí sa radšej správajú, že ich nevidia a snažia sa im čo najskôr vyhnúť.

Aby toho nebolo málo, tak niektorí neprispôsobiví občania ničia kontajneri určené na zber obnoseného šatstva, to si prehrabú a čo sa im hodí zoberú domov – zvyšok nechávajú pohodený buď priamo pri rozbitom kontajnery alebo v blízkosti kríkov… 🙁 Konkrétne: kontajner stál za našim vežiakom a zlodejom, ktorí ho rozbíjali som prekazil ich plán… bolo to nad ránom zhruba pred 2 rokmi asi o štvrť na štyri.

Zastávam názor, že mestá a obce sú povinné udržiavať poriadok! Ale je otázne, či by to robili aj ľudia, ktorí to tvrdia? Samozrejme mám na mysli situáciu, ak by ten poriadok mali robiť oni sami hlavne po „poriadkumilovných“ občanoch. Najskôr by to dopadlo asi tak, žeby zmenili zákon, aby to robiť nemuseli.

Som zvedavý, čo by pani Kusa napísala o obyvateľoch Lunika IX.? – (Samozrejme, ak by ich osobne navštívila). Avšak zopakujem to, čo som napísal v úvode blogu: Sociologička Zuzana Kusá by mala zobrať niekoľko miliónovú pôžičku, postaviť aspoň niektorej rómskej osade domy (blok) s perfektnou výbavou, aby tam bola voda, elektrina, plyn, prípadne vírivka, či bazén! Všetci vieme, že väčšina Rómov sa hrnie do roboty, len ich málokto dokáže zamestnať. No a tí chudobní, ktorí žijú bez práce ako vedia, tím naozaj niet čo závidieť, ale zmeniť by sa to mohlo, ak by bohatí ľudia spravili to, čo som navrhol pani poradkyni. Potom, keď sa tí chudobní ľudia uchytia, nájdu si dobrú prácu, budú pekne zarábať, tak nebude pre nich problém splatiť to, čo bolo postavené, dokonca budú to môcť splatiť aj s úrokmi. – Bude to trvať hádam aj 100 rokov kým to splatia, ale aspoň jej vnúčatá sa toho dožijú.  

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,250
Celková čítanosť: 6121031x
Priemerná čítanosť článkov: 4897x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy