Založ si blog

Nie je vylúčené, že budeme zatvárať hranice!

Takto sa vyjadril minister zdravotníctva o druhej vlne koronavírusu: „Bude iná! Nie je vylúčené, že zatvoríme hranice“ – „V Splitsko-dalmátskom regióne je štvornásobne väčšia pravdepodobnosť, že sa tam človek nakazí, než na Slovensku,“- zdroj: spravy.pravda.sk

Aký to paradox, maďarská vláda už v piatok oznámila, že Maďarsko od 1. septembra uzavrie svoje hranice pre zahraničných turistov. – „Výnimku budú mať vojenské konvoje, humanitárne tranzity či obchodné alebo diplomatické cesty. Informoval o tom dnes vládny kabinet premiéra Viktora Orbána, Maďari vracajúci sa zo zahraničia budú musieť ísť do karantény. Opustiť ju budú môcť len po dvoch negatívnych testoch na Covid-19.“- Takže naše ministerstvo takýto krok nechcelo unáhliť, alebo sa k tomu postavilo takticky, aby neboli prví, kto prišiel s takým nariadením, aby sa vyhli prípadnej kritike EÚ??! – Takisto nechápem prečo sa čaká do 1. Septembra, veď ak je pravda, že druha vlna pandémie tak rýchlo napreduje, tak načo ešte čakať ďalšie dva dni? Aby stúpol počet nakazených a aby ľudia neprotestovali, lebo sa presvedčia, že tá druhá vlna je už naozaj tu??!

Lenže povinné nosenie ochranných rúšok na tejto planéte už bolo pred 102 rokmi, konkrétne v roku 1918 zdroj: crosscut.com

39. peší pluk v roku 1918 pochodoval centrom Seattlu v maskách oblečený na ceste k nasadeniu do Francúzska. (Národný archív)

39. peší pluk v roku 1918 pochodoval centrom Seattlu v maskách oblečený na ceste k nasadeniu do Francúzska. (Národný archív)

Počas španielskej chrípky pomohlo pokrytie tváre, ale vtedy ľudia nemohli proti nariadeniu vyjadrovať svoj nesúhlas ako to mnohí robia dnes proti opatreniam s koronavírusom, lebo vtedy ani zďaleka nebola medicína na tej úrovni, akú poznáme dnes.

V článku okrem iného sa úvádza, že: San Francisco obnovilo svoje pravidlá týkajúce sa masiek v januári 1919, čím spustili povstanie, ktoré malo za následok vytvorenie ligy proti maske. Hromadné stretnutie protestujúce proti maskám prilákalo viac ako 2 000 ľudí. Liga podala návrh na mesto a požiadala o zrušenie mandátu masky a o mesiac neskôr úradníci protestujúcim vyhoveli.

V Seattli sa podobný príbeh ujal. Keď sa ľudia zbavili svojich masiek, odmietali sa k nim vrátiť, dokonca aj keď sa prípady chrípky začali opäť zvyšovať. Post-Intelligencer začiatkom decembra 1918 varovala, že obnovenie zdravotných dekrétov by nespôsobilo strach z chrípky, ale z nadmernej „regulačnej horlivosti“.

Mnoho pozorovateľov tej doby verilo, že masky pomohli vyrovnať pandémicku krivku. Pokiaľ však išlo o potlačenie disentu, ukázali sa ako neúčinný náhubok.

Kritici sa v poslednej dobe zamerali na Trumpovu konverziu „Johnnyho masky“ a zaujímajú sa, koľko životov by sa mohlo zachrániť, keby predtým objal svojho vnútorného Osamelého strážcu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010580x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy