Založ si blog

Veril by niekto, že Rusko napadne Ukrajinu?

Žiaľ nikto tomu nechcel veriť, ale pred šiestimi rokmi to bola skutočná udalosť. Podobnú okupáciu ruských (pardon sovietskych) vojsk zažilo Československo v 68mom roku. My starší nato nikdy nezabudneme, že sme ich tu museli trpieť a živiť takmer 22 rokov. A niečo podobné je teraz na Ukrajine, rozdiel je však „iba“ v tom, že tam sa už 6 rokov bojuje a zomrelo tam tisíce nevinných ľudí!- A len pán Boh vie, či a kedy tento bohapustý spor skončí??!

Informácie o tejto vojne si môžete prečítať v tomto zdroji: focus.hnonline.sk – V nasledujúcich otázkach a odpovediach si prečítajte, prečo k Oranžovej revolúcii vôbec došlo, aké dôsledky nesie dodnes, a dozviete sa aj to, aký bol rozdiel vo vývoji po páde komunizmu v Československu a na Ukrajine.

Ďalší zdroj: parlamentnelisty.sk –  Článok priniesol informácie o uniknutých dokumentoch ukazujúcich, ako to v skutočnosti bolo…záver článku uvádza mená ľudí, ktorí na Majdane zabíjali ako prví: „pri príležitosti šiesteho výročia masakra na Majdane, ktosi do médií vypustil plný zoznam vtedajšej ,ľvovskej‘ skupiny strelcov, ako ho Horbaťukovi vyšetrovatelia poskladali. Obsahuje 34 mien. A snaha o uchovanie postmajdanovského politického poriadku dodnes bráni ich potrestaniu. Na základe vyšetrovacích dokumentov však možno napriek tomu konštatovať, že zodpovednosť za masaker padá na tých, ktorí ho vyprovokovali streľbou z budovy konzervatória, teda že to účastníci Majdanu nesú hlavnú vinu za všetko, čo nasledovalo, zhŕňa Strana.ua,“ – otvorenou zostáva otázka, či konali z vlastnej iniciatívy alebo či plnili príkaz konkrétnych ľudí??- Osobne sa prikláňam skôr k tej druhej verzii.

Myslím si, že s čistým svedomím môžem otvorene prehlásiť, že počas môjho života som si už povahu Slovákov stihol dosť dobre naštudovať, preto si dovolím tvrdiť, že ak by sa také niečo stalo napr. v Bratislave (a nie je vylúčené, že sa to stať môže), tak okamžite by na celom Slovensku vypukla revolúcia, ale ozajstná, nie tá so štrngajúcimi kľúčikmi…bola by naozaj krvavá, ale nohy na plecia by brali v prvom rade tí, ktorých úmyslom bolo vyvolať štátny prevrat. – Totiž  nechať strieľať nevinných náhodných chodcov ostreľovačom zo strechy niektorej výškovej budovy len preto, aby nastal prevrat v štáte, tak to by Slovákov poriadne nahnevalo, veď každý jeden Slovák by sa k tomu musel postaviť s vedomím, že tak ako zastrelili tých náhodných chodcov, tak takisto mohli náhodne zastreliť niekoho blízkeho z jeho rodiny alebo priateľa, priateľku atď.  

 

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,251
Celková čítanosť: 6122454x
Priemerná čítanosť článkov: 4894x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy