Založ si blog

Matovič na Pelegriniho si ešte nedorástol

Potom, keď si prehral v popularite s bývalým premiérom Pellegrinim, tak si zverejnil súkromný obsah šuflíka expremiéra, avšak za tento status si si vyslúžil peknú dávku kritiky.

Svojim príspevkom si ponúkol viac ako 150-tisícovému publiku – ktoré máš na sociálnej sieti – pohľad do jedného z kancelárskych šuflíkov. Nie je to len tak hocijaký šuflík, ale priamo z kancelárie premiéra. „Nuž a teraz som otvoril jednu dosiaľ neotvorenú v “spálni”,“ píšeš sarkasticky. – Ďalej pokračuješ: „Niečo napísané parúsky, niečo o bejbíz, nejaký gélik vo flaštičke, nejaké káblikytak, keď ho niekde stretnete, tak ho pošlite pre jeho “inštrumenty”,“ a dodal si, že sa bojíš otvoriť ďalšie šuflíky.

Avšak pod Tvojim príspevkom sa začali objavovať komentáre ľudí a z pôvodných povzbudzujúcich slov, ktoré zvyčajne mávaš pod statusmi, sú odrazu komentáre, ktorých odkaz sa Ti ani zďaleka nemusí páčiť a dávajú Ti jasne najavo, že si to takpovediac prestrelil.

Zdroj: Facebook - viac komentovať to už ani nie potrebné.

Zdroj: Facebook – viac komentovať to už ani nie potrebné.

Politológ Radoslav Štefančík z Ekonomickej univerzity v Bratislave sa k Tvojmu statusu okrem iného vyjadril nasledovne: … „Ale možno by som odporučil aj vyjadrenie nejakého psychológa.“

Tvoj status čítajú aj niektorí členovia Smeru a tí aj patrične reagujú. Matúš Šutaj Eštok za Tvojim zverejnením vidí snahu zviditeľniť sa po víkendovom prieskume agentúry Focus: „Igor Matovič nedokáže zniesť, že Peter Pellegrini bol podľa prieskumu dvakrát úspešnejší ako on v boji s koronakrízou, a tak mu pri svojej chorobnej pomstychtivosti ide prehľadávať šuflíky a fotiť ich na Facebook,“ píše Eštok. Zdroj: topky.sk

V prieskume sa pýtali respondentov, ktorý premiér by podľa nich zvládal koronakrízu lepšie? Výsledky pripisujú víťazstvo Pellegrinimu vo výške 37,6 % a Tebe len 21,6 % opýtaných.

Podobne sa o Tvojom statuse píše aj v tomto článku: hlavnespravy.sk – Matovič dnes opäť pripomenul: „Obyčajná rómska osada sa stala vzorom pre celé Slovensko.“ Premiér tiež zverejnil „spálňový šuplík“ Pellegriniho. Ide o pomstu za včerajšok? „Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v pondelok v statuse na Facebooku zdôraznil, že Slovenská republika patrí medzi krajiny, ktoré zvládajú ochorenie COVID-19 najlepšie“ – nezabudol si sa posťažovať, že aktuálne sa začína šiesty týždeň funkčného obdobia novej vlády, ale Ty máš trochu pocit akoby už šesťdesiaty šiesty. K tomu si ešte dodal, že už viackrát si si dal aj otázku, či to má zmysel… Ale, že „do normálu Ťa vždy priviedlo uvedomenie si zodpovednosti za zdravie a životy ľudí a túžba naozaj urobiť zo Slovenska krajinu, kde budeme radi žiť.“

V nedeľu na svojom Facebooku si komentoval aj svoj vzťah s hlavným hygienikom Jánom Mikasom, s ktorým rokuješ o aktuálnych opatreniach každý deň. Publikoval si fotografiu, na ktorej je Mikas prirovnávaný ku Budovi Spencerovi: „Mám Buda rád… a ten slovenský je tiež fajn chlapík,“ – takto si to uznal.

V inom statuse si opätovne zdôraznil, že rómska osada je vzorom pre celé Slovensko: „V sobotu som nestihol zavesiť … obyčajná rómska osada sa stala vzorom pre celé Slovensko … a som tomu nesmierne rád. Disciplína a zodpovednosť napriek zúboženým podmienkam, v ktorých žijú, im dovolila vyhrať nad koronou.“ – Tento Tvoj výrok mi pripadá ako by si nim chcel povedať, že na tom má veľkú vinu majorita, že žijú v takých zúbožených podmienkach.

K tomuto textu už naozaj niet čo dodať.

K tomuto textu už naozaj niet čo dodať.

Alojz Hlina Ťa na sociálnej sieti upozornil, že slovenská ekonomika umiera. „Vláda vymenuje do vysokej štátnej funkcie niekoho, čo má čo do činenia s DPH-áčkarskou lúzou. Dnes sme čakali na to reakciu. A premiér rieši šuflíky, gél. On vie prečo to napísal, presne vie. Freud je Freud.“ – „Plus po včerajšej prehre v ankete, sa musel Pellegrinimu pomstiť… Neskutočne zákerný. Neskutočne nechutný.“ Uviedol na Tvoju adresu Alojz Hlina.

Na Tvoj status reagoval aj poslanec Smeru Matúš Šutaj Eštok: „Igor Matovič nedokáže zniesť, že Peter Pellegrini bol podľa prieskumu dvakrát úspešnejší ako on v boji s koronakrízou, a tak mu pri svojej chorobnej pomstychtivosti ide prehľadávať šuflíky a fotiť ich na Facebook,“ napísal v úvode poslanec. – „Ešte aj malé dieťa sa hanbí, keď sa hrabe v cudzích veciach, len predseda vlády Slovenskej republiky sa tým ide verejne pochváliť,“ upozornil. – „Viete si predstaviť, že by takúto fotografiu zverejnil ktorýkoľvek svetový politik? Trapas je to o to väčší, že odfotené veci Petrovi Pellegrinimu nikdy nepatrili a boli tam už pred jeho nástupom. Mnohí dúfali, že vlastné smradľavé ponožky bola posledná nechutnosť na premiérovom profile, ale ten zjavne nemá žiadne medze,“ dodal Šutaj Eštok.

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,250
Celková čítanosť: 6120939x
Priemerná čítanosť článkov: 4897x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy