Založ si blog

Matovič, chyba je najskôr v Tvojich poradcoch

Veru tak, musíš vymeniť svojich poradcov, lebo nakoniec veľmi skoro skončíš v Dunaji, podobne ako si sa vyjadril k rýchlotestom objednaných Pelegrinym z Číny, a Ty si ich chcel nahádzať do Dunaja. Paradoxom je, že tie rýchlotesty na rozdiel od Teba chcela od nás odkúpiť Česká republika.

Už po niekoľkých dňoch sa Ti podarilo dostať do stavu, do ktorého sa iní dostávajú mesiace či roky. Posťažoval si sa, že ľudia nedoceňujú Tvoju prácu. Máš pocit, že kritika médií, ktoré sa pri niektorých Tvojich krokoch objavuje, že nie je spravodlivá. Vyčítajú Ti nedodržiavanie termínov tlačových besied, spanilú celodennú jazdu po štátnych hmotných rezervách, kam si mohol poslať na kontrolu niekoho iného, a chaos okolo navrhovaných opatrení. Obhajuješ sa, že robíš, čo môžeš. Otázka je, či to všetko musíš robiť?

Bolo by už načase odsunúť stranícku politiku nabok, teraz je predsa len dôležitejšia súdržnosť celej krajiny a sústredenie sa na podstatné problémy… ak sa domnievaš, že podstatné je hneď po voľbách pokračovať vo volebnej kampani, tak ako robil Donald Trump, potom tu nemôže byť o žiadnej súdržnosti a sústredení sa na problémy ani reči. Ak je pre Teba dôležité neustále sa iba sťažovať, že predošlá vláda Ti nič nenechala, tak v tom prípade len zbytočne vytváraš konflikt v spoločnosti. Ver tomu, že teraz v tomto momente Slovensko toto vôbec nepotrebuje, a takýmto postojom iba zobúdzaš kritikov, postupne ich budeš mať toľko, ako ich mal Fico – a nebude ich málo. – Mal by si si konečne uvedomiť, že spoločnosť už na Teba nehľadí ako na lídra opozičnej strany, ale občania a obzvlášť novinári Ťa počúvajú, keď si na pozícii premiéra, takže Tvoje slovo má teraz oveľa väčšiu váhu ako slovo predsedu strany. Už sa skončili časy, keď si ako politický rebel mohol hádzať číslami od buka do buka, teraz musia byť Tvoje údaje presné a hlavne pravdivé.

Do funkcie premiéra Ťa nikto netlačil, sám si sa pre ňu rozhodol, takže sa musíš zmieriť s tým, že budeš musieť znášať aj kritickejšie pohľady na svoju prácu, než také na aké si bol doposiaľ navyknutý.

V dnešnom denníku Pravda je anketa v ktorej sa čitateľov pýtajú, akú známku by dali Igorovi Matovičovi za jeho doterajšiu činnosť vo funkcii premiéra? – Aj Ty si bol tu na blogovisku PRAVDA dlhé roky blogerom (možno ešte stále si), takže ak náhodou si môj článok prečítaš, tak mal by si vedieť aj to, čo si o Tebe – okrem mňa – myslia aj slovenskí občania. Iba v nedávnej minulosti si sa oháňal mnohými grafmi, ktorými si kritizoval bývalú vládu, takže máš to v krvi, no možno už začneš pracovať predsa len tak, ako to od Teba čaká väčšina Slovákov, a to vtedy, keď sa pozrieš do „zrkadla“, ktorým je práve ten rýchlotest k Tvojej doterajšej práci vo funkcii premiéra… ľudia na jeho konci Tvoju prácu ohodnotia – test bude buď pozitívny a staneš sa víťazom, alebo Ťa Tvoji kritici „vykúpu“ v Dunaji, kam si chcel nahádzať objednané rýchlotesty z Číny.

ANKETA:

výborný (1) 30,4%

nedostatočný (5) 28,8%

dobrý (3) 25,5%

dostatočný (4) 10,5%

chválitebný (2) 3,5%

neviem 1,3%

Nejdem zisťovať koľko čitateľov sa už zapojilo do tejto ankety? Avšak táto vzorka dostatočne dvíha varovný prst, že ak chceš byť medzi Slovákmi viac obľúbený, tak ešte máš čo doháňať, lebo 28,8 % nespokojných Slovákov s Tvojou doterajšou činnosťou je dosť veľa nato, keď vo funkcii premiéra si ešte len 8 dní.

P.S.

Zo zvedavosti ako tá anketa dopadla večer, tak som si to pozrel o 21:12 a výsledok je takýto:

nedostatočný (5)
33,1%
výborný (1)
26,8%
dobrý (3)
21,9%
dostatočný (4)
12,2%
chválitebný (2)
4,4%
neviem
1,6%
Takže počet čitateľov, ktorí hodnotili Matoviča nedostatočnou známkou stúpol na 33,1%. 🙁

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

Natália Milanová, ministerka kultúry SR

Milanová: Na ministerstve to bola katastrofa, teraz sme pripravení

01.08.2021 16:36

Podľa ministerky Natálie Milanovej ministerstvo kultúry nebolo predtým pripravené na bežnú situáciu, nie to na krízovú, ktorú priniesol koronavírus.

valentínska kvapka krvi, krv, transfúzia

Vyvraciame hoax o transfúziách: Vakcína je do týždňa z tela preč

01.08.2021 16:00

Vakcína proti koronavírusu nezostáva v tele večne. Keď odovzdá imunitnému systému informáciu o protilátkach, z tela sa vyplaví.

čitáreň, Trnava

Pandémia predražila letnú čitáreň v Trnave. Nahradí nevzhľadné garáže

01.08.2021 15:46

V záhrade historickej budovy Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave pribudne moderná letná čitáreň.

čaputová

Čaputová: Zneužitie predsudkov na podnecovanie nenávisti môže nabrať obludné rozmery

01.08.2021 14:39

Je našou spoločnou povinnosťou zmenšovať priestor pre nenávisť. Zuzana Čaputová to povedal pri spomienke na rómsky holocaust.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6009575x
Priemerná čítanosť článkov: 4862x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy