Založ si blog

Matovič, chyba je najskôr v Tvojich poradcoch

Veru tak, musíš vymeniť svojich poradcov, lebo nakoniec veľmi skoro skončíš v Dunaji, podobne ako si sa vyjadril k rýchlotestom objednaných Pelegrinym z Číny, a Ty si ich chcel nahádzať do Dunaja. Paradoxom je, že tie rýchlotesty na rozdiel od Teba chcela od nás odkúpiť Česká republika.

Už po niekoľkých dňoch sa Ti podarilo dostať do stavu, do ktorého sa iní dostávajú mesiace či roky. Posťažoval si sa, že ľudia nedoceňujú Tvoju prácu. Máš pocit, že kritika médií, ktoré sa pri niektorých Tvojich krokoch objavuje, že nie je spravodlivá. Vyčítajú Ti nedodržiavanie termínov tlačových besied, spanilú celodennú jazdu po štátnych hmotných rezervách, kam si mohol poslať na kontrolu niekoho iného, a chaos okolo navrhovaných opatrení. Obhajuješ sa, že robíš, čo môžeš. Otázka je, či to všetko musíš robiť?

Bolo by už načase odsunúť stranícku politiku nabok, teraz je predsa len dôležitejšia súdržnosť celej krajiny a sústredenie sa na podstatné problémy… ak sa domnievaš, že podstatné je hneď po voľbách pokračovať vo volebnej kampani, tak ako robil Donald Trump, potom tu nemôže byť o žiadnej súdržnosti a sústredení sa na problémy ani reči. Ak je pre Teba dôležité neustále sa iba sťažovať, že predošlá vláda Ti nič nenechala, tak v tom prípade len zbytočne vytváraš konflikt v spoločnosti. Ver tomu, že teraz v tomto momente Slovensko toto vôbec nepotrebuje, a takýmto postojom iba zobúdzaš kritikov, postupne ich budeš mať toľko, ako ich mal Fico – a nebude ich málo. – Mal by si si konečne uvedomiť, že spoločnosť už na Teba nehľadí ako na lídra opozičnej strany, ale občania a obzvlášť novinári Ťa počúvajú, keď si na pozícii premiéra, takže Tvoje slovo má teraz oveľa väčšiu váhu ako slovo predsedu strany. Už sa skončili časy, keď si ako politický rebel mohol hádzať číslami od buka do buka, teraz musia byť Tvoje údaje presné a hlavne pravdivé.

Do funkcie premiéra Ťa nikto netlačil, sám si sa pre ňu rozhodol, takže sa musíš zmieriť s tým, že budeš musieť znášať aj kritickejšie pohľady na svoju prácu, než také na aké si bol doposiaľ navyknutý.

V dnešnom denníku Pravda je anketa v ktorej sa čitateľov pýtajú, akú známku by dali Igorovi Matovičovi za jeho doterajšiu činnosť vo funkcii premiéra? – Aj Ty si bol tu na blogovisku PRAVDA dlhé roky blogerom (možno ešte stále si), takže ak náhodou si môj článok prečítaš, tak mal by si vedieť aj to, čo si o Tebe – okrem mňa – myslia aj slovenskí občania. Iba v nedávnej minulosti si sa oháňal mnohými grafmi, ktorými si kritizoval bývalú vládu, takže máš to v krvi, no možno už začneš pracovať predsa len tak, ako to od Teba čaká väčšina Slovákov, a to vtedy, keď sa pozrieš do „zrkadla“, ktorým je práve ten rýchlotest k Tvojej doterajšej práci vo funkcii premiéra… ľudia na jeho konci Tvoju prácu ohodnotia – test bude buď pozitívny a staneš sa víťazom, alebo Ťa Tvoji kritici „vykúpu“ v Dunaji, kam si chcel nahádzať objednané rýchlotesty z Číny.

ANKETA:

výborný (1) 30,4%

nedostatočný (5) 28,8%

dobrý (3) 25,5%

dostatočný (4) 10,5%

chválitebný (2) 3,5%

neviem 1,3%

Nejdem zisťovať koľko čitateľov sa už zapojilo do tejto ankety? Avšak táto vzorka dostatočne dvíha varovný prst, že ak chceš byť medzi Slovákmi viac obľúbený, tak ešte máš čo doháňať, lebo 28,8 % nespokojných Slovákov s Tvojou doterajšou činnosťou je dosť veľa nato, keď vo funkcii premiéra si ešte len 8 dní.

P.S.

Zo zvedavosti ako tá anketa dopadla večer, tak som si to pozrel o 21:12 a výsledok je takýto:

nedostatočný (5)
33,1%
výborný (1)
26,8%
dobrý (3)
21,9%
dostatočný (4)
12,2%
chválitebný (2)
4,4%
neviem
1,6%
Takže počet čitateľov, ktorí hodnotili Matoviča nedostatočnou známkou stúpol na 33,1%. 🙁

Výzva pani prezidentke

07.03.2021

Vážená pani prezidentka, dnes som na facebooku videl Vašu fotografiu ako držíte v rukách horiacu sviečku, a na fotografii bol tento text: Toto je „prezidentka“, ktorá radšej zapáli sviečku za mŕtvych namiesto toho, aby pomohla živým! Pred pár dňami som čítal výzvu JUDr. Miroslava Radačovského, (nezávislý slovenský europoslanec), ktorou predostrel situáciu v [...]

Nikdy by som nedovolil vrátiť Sputnik V do Moskvy, vyjadril sa Matovič

06.03.2021

Pán Matovič, za tie dlhé roky čo ste v politike, mnohí Slováci už Vaše slová prestali brať vážne, takže Vášmu tvrdeniu, žeby ste nedovolili vrátiť Sputnik V do Moskvy už sotva niekto uverí. Váš oznam na sociálnej sieti, že dodané vakcíny z Ruska sa do Moskvy nevrátia a zostávajú na Slovensku. „„To bolo kriku … za 2 milióny vakcín, ktoré zachránia [...]

Takže poďme špekulovať ako to dopadne s Matovičom 10. marca?

05.03.2021

Politológovia predkladajú rôzne scenáre ako dopadne koaličná kríza: Rekonštrukcia vlády, jej pád, výmena Matoviča či Krajčího??? Veronika Remišová povedala, že ani jeden z koaličných partnerov si pád vlády neželá, ale zároveň dodala, že aj táto možnosť je na stole. „Za ľudí požadujú výmenu ministra zdravotníctva, šéf liberálov hovorí o rekonštrukcii [...]

zbrane / vojaci / vojsko / armáda / cvičenie /

Južná Kórea a USA sa dohodli na financovaní prítomnosti amerických vojakov

08.03.2021 07:26

Washington má v Južnej Kórei vyše 28-tisíc vojakov v rámci obrany proti jadrovými zbraňami disponujúcej Severnej Kórei.

Richard Sulík, Veronika Remišová, po návšteve u prezidentky

Preferencie rok po voľbách: Pre OĽaNO masaker, pre SaS požehnanie

08.03.2021 06:00

Rok vládnutia poriadne zatriasol preferenciami koalície. Čo hýbalo hlasmi pre jednotlivé koaličné strany?

koronavírus, očkovanie, New York

ONLINE: Brusel očakáva smršť vakcín - 100 miliónov mesačne

08.03.2021 05:50, aktualizované: 08:38

Situácia s vakcínami v Európskej únii by sa mala už od apríla významne zlepšiť, predpokladá Ursula von der Leyenová.

koronavírus, testovanie, Sklené Teplice

Čo sa mení od pondelka: Až 30 čiernych okresov, povinné respirátory

08.03.2021 05:30, aktualizované: 06:42

Od pondelka môžete do obchodu vstúpiť iba s respirátorom, rúška či šatky nestačia. V Covid automate je od pondelka až 30 čiernych okresov.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,162
Celková čítanosť: 5584968x
Priemerná čítanosť článkov: 4806x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy