Založ si blog

Kto prehral Fico alebo Matovič?

Nie vždy platí, kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí. Potvrdilo to dnešné hlasovanie v NR SR – kritizovaný zákon o sledovaní mobilných telefónov Národná rada napokon schválila.

Národná rada: „schválila vládny návrh zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 a v justícii. Zo súdnych pojednávaní bude možné vylúčiť verejnosť aj pre ohrozenie zdravia, z takéhoto pojednávania bude povinné vyhotoviť a zverejniť zvukový záznam. Upraví sa aj odvolávanie členov Súdnej rady SR.“ Zdroj: https://www.sk/ – Takže úrad verejného zdravotníctva bude používať dáta od mobilných operátorov, ktoré sú predmetom telekomunikačného tajomstva! Dáta budú súvisieť so vznikom pandémie alebo šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

Koalícia tvrdí, že operátori či telekomunikačné siete budú môcť poskytnúť úradu údaje na základe písomnej odôvodnenej žiadosti maximálne do konca kalendárneho roka. (Údaje sa budú spracúvať v anonymnej podobe na štatistické účely potrebné na predchádzanie, prevenciu a modelovanie vývoja ohrozenia života a zdravia).

Opozícia sa obáva, že ÚVZ bude mať takéto možnosti aj po uplynutí krízy koronavísovej pandémie.

Neviem či Matovič pred schválením tohto nariadenia preveril aj riziká, ktoré z toho môžu vzniknúť, ale pochybujem aj o tom, že ho jeho radcovia detailne informovali aj o tom, že operátor môže poskytnúť len polohu mobilného telefónu, ktorú zachytí jeho anténa. Anténa GSM má na plošine (bez kopcov) dosah max 30km. To znamená, že v prípade ak sa v okolí nenachádzajú žiadne iné antény, tak mobilný telefón je zachytený stále na tej istej anténe, ktorá je vzdialená (aby som nezveličoval dáme minimum) 5 kilometrov. Čiže človek sa môže pohybovať od antény 5km a mobilný operátor si o tejto osobe „myslí“, že stojí. Iný prípad môže nastať v triangolárnej zostave, kde sa pravdepodobnosť pohybu v rozlohe na 5km zvyšuje na 80 – 90%.
Ďalšia vec je, že ak sa mobil nachádza medzi dvoma, alebo medzi troma anténami, tak mobil sa môže automaticky napojiť na anténu, ktorá má lepší signál. Čiže je dosť možné, že napríklad v obývačke ho zachytí jedna anténa, v kuchyni ho zachytí druhá a na dvore tretia. V praxi to znamená, že aj keď sa človek nachádza doma, tak operátor ho zaregistruje ako keby sa pohyboval v rozmedzí 10kilometrov a ostatné antény nedokážu zistiť presnú polohu podľa frekvencie (odchýlka je v 50 až 100 metroch).
Tretia vec: nie každý má doma signál, alebo sa môže stať aj to, že mu občas signál vypadne.
Pripomeniem, že systém GPS nemá nič spoločné s operátormi.

Čiže tieto dáta od operátorov sú absolútne nanič. Mohlo by to prichádzať do úvahy len v prípade, ak by sa osoba chcela premiestňovať napr. do vzdialenosti viac ako 10km. Lenže pre človeka, ktorý toto nevie bude Matovič hrdinom.
Otázkou je aj to, koľko ľudí na to budete potrebovať, aby ste mohli 24 hodín vkuse monitorovať pohyb ľudí na Slovensku?
Koľko policajtov budete musieť zbytočne posielať ľuďom domov na kontrolu, keď sa im zmení signál z antény, keď prejdú z obývačky do kuchyne alebo sa im nechtiac vypne mobil?
Takže obávam sa, že túto ošemetnú situáciu nevyhral nikto, a najskôr to skončí tak, že na toto rozhodnutie doplatia Slováci, čiže všetci majitelia mobilov.

P.S.

Odkaz pre premiéra: Ak chceš robiť niečo na demokraticky spôsob, tak Ti radím, daj niektorému ITečkarovi spraviť aplikáciu, ktorá sa bude dať stiahnuť zo stránky ministerstva zdravotníctva, a každý kto je pozitívny na covid19 si ju bude povinný stiahnuť, na ňu sa bude musieť zaregistrovať, aplikácia bude zároveň prepojená z GPS v mobile a keď sa pohne napríklad viac ako 50 metrov, tak zamestnancom, ktorí to budú monitorovať zasvieti v počítači červený semafor, ktorý ho upozorní, že niekto kto má byť v karanténe, že vyšiel z domu… keď už tak strašne chceš využívať tie mobily.

Výzva pani prezidentke

07.03.2021

Vážená pani prezidentka, dnes som na facebooku videl Vašu fotografiu ako držíte v rukách horiacu sviečku, a na fotografii bol tento text: Toto je „prezidentka“, ktorá radšej zapáli sviečku za mŕtvych namiesto toho, aby pomohla živým! Pred pár dňami som čítal výzvu JUDr. Miroslava Radačovského, (nezávislý slovenský europoslanec), ktorou predostrel situáciu v [...]

Nikdy by som nedovolil vrátiť Sputnik V do Moskvy, vyjadril sa Matovič

06.03.2021

Pán Matovič, za tie dlhé roky čo ste v politike, mnohí Slováci už Vaše slová prestali brať vážne, takže Vášmu tvrdeniu, žeby ste nedovolili vrátiť Sputnik V do Moskvy už sotva niekto uverí. Váš oznam na sociálnej sieti, že dodané vakcíny z Ruska sa do Moskvy nevrátia a zostávajú na Slovensku. „„To bolo kriku … za 2 milióny vakcín, ktoré zachránia [...]

Takže poďme špekulovať ako to dopadne s Matovičom 10. marca?

05.03.2021

Politológovia predkladajú rôzne scenáre ako dopadne koaličná kríza: Rekonštrukcia vlády, jej pád, výmena Matoviča či Krajčího??? Veronika Remišová povedala, že ani jeden z koaličných partnerov si pád vlády neželá, ale zároveň dodala, že aj táto možnosť je na stole. „Za ľudí požadujú výmenu ministra zdravotníctva, šéf liberálov hovorí o rekonštrukcii [...]

košice

Počet hospitalizovaných výrazne stúpol a je na novom maxime

08.03.2021 10:02

Laboratóriá PCR testami v nedeľu zachytili 396 pozitívnych, čo pri 2 747 odobratých vzorkách predstavuje pozitivitu na úrovni 14,4 percenta.

zbrane / vojaci / vojsko / armáda / cvičenie /

Južná Kórea a USA sa dohodli na financovaní prítomnosti amerických vojakov

08.03.2021 07:26

Washington má v Južnej Kórei vyše 28-tisíc vojakov v rámci obrany proti jadrovými zbraňami disponujúcej Severnej Kórei.

Richard Sulík, Veronika Remišová, po návšteve u prezidentky

Preferencie rok po voľbách: Pre OĽaNO masaker, pre SaS požehnanie

08.03.2021 06:00

Rok vládnutia poriadne zatriasol preferenciami koalície. Čo hýbalo hlasmi pre jednotlivé koaličné strany?

koronavírus, očkovanie, New York

ONLINE: Brusel očakáva smršť vakcín - 100 miliónov mesačne

08.03.2021 05:50, aktualizované: 08:38

Situácia s vakcínami v Európskej únii by sa mala už od apríla významne zlepšiť, predpokladá Ursula von der Leyenová.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,162
Celková čítanosť: 5584999x
Priemerná čítanosť článkov: 4806x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy