Založ si blog

Kto prehral Fico alebo Matovič?

Nie vždy platí, kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí. Potvrdilo to dnešné hlasovanie v NR SR – kritizovaný zákon o sledovaní mobilných telefónov Národná rada napokon schválila.

Národná rada: „schválila vládny návrh zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 a v justícii. Zo súdnych pojednávaní bude možné vylúčiť verejnosť aj pre ohrozenie zdravia, z takéhoto pojednávania bude povinné vyhotoviť a zverejniť zvukový záznam. Upraví sa aj odvolávanie členov Súdnej rady SR.“ Zdroj: https://www.sk/ – Takže úrad verejného zdravotníctva bude používať dáta od mobilných operátorov, ktoré sú predmetom telekomunikačného tajomstva! Dáta budú súvisieť so vznikom pandémie alebo šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

Koalícia tvrdí, že operátori či telekomunikačné siete budú môcť poskytnúť úradu údaje na základe písomnej odôvodnenej žiadosti maximálne do konca kalendárneho roka. (Údaje sa budú spracúvať v anonymnej podobe na štatistické účely potrebné na predchádzanie, prevenciu a modelovanie vývoja ohrozenia života a zdravia).

Opozícia sa obáva, že ÚVZ bude mať takéto možnosti aj po uplynutí krízy koronavísovej pandémie.

Neviem či Matovič pred schválením tohto nariadenia preveril aj riziká, ktoré z toho môžu vzniknúť, ale pochybujem aj o tom, že ho jeho radcovia detailne informovali aj o tom, že operátor môže poskytnúť len polohu mobilného telefónu, ktorú zachytí jeho anténa. Anténa GSM má na plošine (bez kopcov) dosah max 30km. To znamená, že v prípade ak sa v okolí nenachádzajú žiadne iné antény, tak mobilný telefón je zachytený stále na tej istej anténe, ktorá je vzdialená (aby som nezveličoval dáme minimum) 5 kilometrov. Čiže človek sa môže pohybovať od antény 5km a mobilný operátor si o tejto osobe „myslí“, že stojí. Iný prípad môže nastať v triangolárnej zostave, kde sa pravdepodobnosť pohybu v rozlohe na 5km zvyšuje na 80 – 90%.
Ďalšia vec je, že ak sa mobil nachádza medzi dvoma, alebo medzi troma anténami, tak mobil sa môže automaticky napojiť na anténu, ktorá má lepší signál. Čiže je dosť možné, že napríklad v obývačke ho zachytí jedna anténa, v kuchyni ho zachytí druhá a na dvore tretia. V praxi to znamená, že aj keď sa človek nachádza doma, tak operátor ho zaregistruje ako keby sa pohyboval v rozmedzí 10kilometrov a ostatné antény nedokážu zistiť presnú polohu podľa frekvencie (odchýlka je v 50 až 100 metroch).
Tretia vec: nie každý má doma signál, alebo sa môže stať aj to, že mu občas signál vypadne.
Pripomeniem, že systém GPS nemá nič spoločné s operátormi.

Čiže tieto dáta od operátorov sú absolútne nanič. Mohlo by to prichádzať do úvahy len v prípade, ak by sa osoba chcela premiestňovať napr. do vzdialenosti viac ako 10km. Lenže pre človeka, ktorý toto nevie bude Matovič hrdinom.
Otázkou je aj to, koľko ľudí na to budete potrebovať, aby ste mohli 24 hodín vkuse monitorovať pohyb ľudí na Slovensku?
Koľko policajtov budete musieť zbytočne posielať ľuďom domov na kontrolu, keď sa im zmení signál z antény, keď prejdú z obývačky do kuchyne alebo sa im nechtiac vypne mobil?
Takže obávam sa, že túto ošemetnú situáciu nevyhral nikto, a najskôr to skončí tak, že na toto rozhodnutie doplatia Slováci, čiže všetci majitelia mobilov.

P.S.

Odkaz pre premiéra: Ak chceš robiť niečo na demokraticky spôsob, tak Ti radím, daj niektorému ITečkarovi spraviť aplikáciu, ktorá sa bude dať stiahnuť zo stránky ministerstva zdravotníctva, a každý kto je pozitívny na covid19 si ju bude povinný stiahnuť, na ňu sa bude musieť zaregistrovať, aplikácia bude zároveň prepojená z GPS v mobile a keď sa pohne napríklad viac ako 50 metrov, tak zamestnancom, ktorí to budú monitorovať zasvieti v počítači červený semafor, ktorý ho upozorní, že niekto kto má byť v karanténe, že vyšiel z domu… keď už tak strašne chceš využívať tie mobily.

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,251
Celková čítanosť: 6122008x
Priemerná čítanosť článkov: 4894x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy