Založ si blog

Kto prehral Fico alebo Matovič?

Nie vždy platí, kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí. Potvrdilo to dnešné hlasovanie v NR SR – kritizovaný zákon o sledovaní mobilných telefónov Národná rada napokon schválila.

Národná rada: „schválila vládny návrh zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 a v justícii. Zo súdnych pojednávaní bude možné vylúčiť verejnosť aj pre ohrozenie zdravia, z takéhoto pojednávania bude povinné vyhotoviť a zverejniť zvukový záznam. Upraví sa aj odvolávanie členov Súdnej rady SR.“ Zdroj: https://www.sk/ – Takže úrad verejného zdravotníctva bude používať dáta od mobilných operátorov, ktoré sú predmetom telekomunikačného tajomstva! Dáta budú súvisieť so vznikom pandémie alebo šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

Koalícia tvrdí, že operátori či telekomunikačné siete budú môcť poskytnúť úradu údaje na základe písomnej odôvodnenej žiadosti maximálne do konca kalendárneho roka. (Údaje sa budú spracúvať v anonymnej podobe na štatistické účely potrebné na predchádzanie, prevenciu a modelovanie vývoja ohrozenia života a zdravia).

Opozícia sa obáva, že ÚVZ bude mať takéto možnosti aj po uplynutí krízy koronavísovej pandémie.

Neviem či Matovič pred schválením tohto nariadenia preveril aj riziká, ktoré z toho môžu vzniknúť, ale pochybujem aj o tom, že ho jeho radcovia detailne informovali aj o tom, že operátor môže poskytnúť len polohu mobilného telefónu, ktorú zachytí jeho anténa. Anténa GSM má na plošine (bez kopcov) dosah max 30km. To znamená, že v prípade ak sa v okolí nenachádzajú žiadne iné antény, tak mobilný telefón je zachytený stále na tej istej anténe, ktorá je vzdialená (aby som nezveličoval dáme minimum) 5 kilometrov. Čiže človek sa môže pohybovať od antény 5km a mobilný operátor si o tejto osobe „myslí“, že stojí. Iný prípad môže nastať v triangolárnej zostave, kde sa pravdepodobnosť pohybu v rozlohe na 5km zvyšuje na 80 – 90%.
Ďalšia vec je, že ak sa mobil nachádza medzi dvoma, alebo medzi troma anténami, tak mobil sa môže automaticky napojiť na anténu, ktorá má lepší signál. Čiže je dosť možné, že napríklad v obývačke ho zachytí jedna anténa, v kuchyni ho zachytí druhá a na dvore tretia. V praxi to znamená, že aj keď sa človek nachádza doma, tak operátor ho zaregistruje ako keby sa pohyboval v rozmedzí 10kilometrov a ostatné antény nedokážu zistiť presnú polohu podľa frekvencie (odchýlka je v 50 až 100 metroch).
Tretia vec: nie každý má doma signál, alebo sa môže stať aj to, že mu občas signál vypadne.
Pripomeniem, že systém GPS nemá nič spoločné s operátormi.

Čiže tieto dáta od operátorov sú absolútne nanič. Mohlo by to prichádzať do úvahy len v prípade, ak by sa osoba chcela premiestňovať napr. do vzdialenosti viac ako 10km. Lenže pre človeka, ktorý toto nevie bude Matovič hrdinom.
Otázkou je aj to, koľko ľudí na to budete potrebovať, aby ste mohli 24 hodín vkuse monitorovať pohyb ľudí na Slovensku?
Koľko policajtov budete musieť zbytočne posielať ľuďom domov na kontrolu, keď sa im zmení signál z antény, keď prejdú z obývačky do kuchyne alebo sa im nechtiac vypne mobil?
Takže obávam sa, že túto ošemetnú situáciu nevyhral nikto, a najskôr to skončí tak, že na toto rozhodnutie doplatia Slováci, čiže všetci majitelia mobilov.

P.S.

Odkaz pre premiéra: Ak chceš robiť niečo na demokraticky spôsob, tak Ti radím, daj niektorému ITečkarovi spraviť aplikáciu, ktorá sa bude dať stiahnuť zo stránky ministerstva zdravotníctva, a každý kto je pozitívny na covid19 si ju bude povinný stiahnuť, na ňu sa bude musieť zaregistrovať, aplikácia bude zároveň prepojená z GPS v mobile a keď sa pohne napríklad viac ako 50 metrov, tak zamestnancom, ktorí to budú monitorovať zasvieti v počítači červený semafor, ktorý ho upozorní, že niekto kto má byť v karanténe, že vyšiel z domu… keď už tak strašne chceš využívať tie mobily.

Už aj Fico sa bojí vírusu Covid-19

30.03.2020

Spočiatku, keď sa koronavírus objavil v Číne občania mnohých krajín to brali tak, že ich sa to netýka, dokonca, keď sa táto pliaga dostala už aj do Európy, tak ešte aj vtedy si mnohí z toho robili žarty, výnimkou nebol ani poslanec Fico, pri skladaní posl. sľubu v NR nemal rúšku na tvári tak, ako ostatní poslanci, dokonca ju nemal na tvári ani počas rozpravy vyše [...]

Matovič, chyba je najskôr v Tvojich poradcoch

29.03.2020

Veru tak, musíš vymeniť svojich poradcov, lebo nakoniec veľmi skoro skončíš v Dunaji, podobne ako si sa vyjadril k rýchlotestom objednaných Pelegrinym z Číny, a Ty si ich chcel nahádzať do Dunaja. Paradoxom je, že tie rýchlotesty na rozdiel od Teba chcela od nás odkúpiť Česká republika. Už po niekoľkých dňoch sa Ti podarilo dostať do stavu, do ktorého sa iní [...]

Aj takto sa vyrábajú rúška!

29.03.2020

Vážení, zhrozil som sa, keď som si pozrel jedno video na ktorom skupina robotníkov šije ochranné rúška. Nebolo by na tom nič mimoriadneho, pokiaľ by tie rúška šili v prísnych bezpečnostných podmienkach, ale presvedčte sa sami ako ďaleko mali od hygieny tie priestory v ktorých tie rúška šili. Samozrejme tým, nechcem povedať, že takto vyrábajú ochranné zdravotnícke [...]

MI5 Thames House

Novým šéfom tajnej služby MI5 sa stane McCallum

30.03.2020 14:17

Ken McCallum v tejto vnútornej spravodajskej službe pôsobí už takmer 25 rokov.

hasič, požiar, austrália, kengura, klokan

Vlaňajšie počasie bolo Austrálii najhoršie prinajmenšom od roku 2000

30.03.2020 14:02

Extrémne suché lesy poskytovali podľa neho palivo pre dramatické obdobie požiarov.

Veronika Šumichrastová / Súd / Súdy /

Vyššia súdna úradníčka Šumichrastová zostáva definitívne vo väzbe

30.03.2020 13:28

Rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave na neverejnom zasadnutí. Šumichrastová je v súvislosti s obvinením v drogovej kauze postavená mimo služby.

Covid-19 / vírus /

Slovensko má 22 nových prípadov nákazy, dovedna ich je už 336

30.03.2020 12:29, aktualizované: 14:17

Počet vyšetrených pacientov s negatívnym výsledkom za predchádzajúci deň bol 379, celkovo ich tak je 7 196.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 951
Celková čítanosť: 3531358x
Priemerná čítanosť článkov: 3713x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy