Založ si blog

Korupčné zdvojnásobenie prídavkov na deti a schválenie 13. dôchodku pre penzistov

Vláda chce dnes na mimoriadnej schôdzi schváliť návrh na zdvojnásobenie prídavkov na deti a zavedenie trinástych dôchodkov pre penzistov. Bezbrehý prejav zúfalosti a populizmu. Lepší dôkaz ako chcú vládnuť a ďalej okrádať už aj tak chudobný národ – naozaj nie je potrebný.

Čo robili 12. rokov? Neuveriteľná arogancia, myslia si, že volič je hovno a žerie iba trávu a seno. Doteraz kašľali na voličov, išlo im len o koryta, funkcie, moc a peniaze. Arogantne sa vyškierali a vysmievali všetkým do tvárí. Hrabali a vyhrážali sa, a teraz par dni pred voľbami v panike si kupujú voličov za ich vlastne peniaze, len preto, že im vyšli zlé prieskumy. 12. rokov bačovali a kašľali na ľudí a teraz par dni pred voľbami idú zvolávať národnú radu a tváriť sa ako im záleží na rodinných prídavkoch, dôchodcoch a istanbulskom dohovore….keď im voliči toto zožerú tak potom nám pán Boh pomáhaj. (Vôbec by som nebol prekvapený, ak by toto po voľbách aj bezcharakterne zrušili).

Počas 12. rokov vlády zvyšovali smeráci rodinné prídavky doslova a do písmena o centy. Niekedy o 17 centov, niekedy o 21 centov. Naraz o 100 %. Celý čas, čo vládli, zvyšovali dôchodky o pár drobných. Určite nikto z dôchodcov nezabudol na závratné zvýšenie dôchodkov o 1,90 eur mesačne, pričom mesačné náklady stúpli o 20 eur. Počas celej vlády neboli schopní zvýšiť dôchodky tak, aby pokryli skutočné zvýšenie životných nákladov. Ani teraz dôchodky nepokrývajú zvýšené náklady a namiesto toho, aby dali dôchodcom aspoň na pokrytie životných nákladov, tak im idú hádzať žobračenku v podobe 13 dôchodku. A to už nehovorím o tom, akou rýchlosťou zvýšili svoje mesačné príjmy o sumu, ktorú dôchodca dostane za pol roka!!!

Volebná korupcia, ktorú tu predvádzajú, je nehoráznosť. Svojimi návrhmi na zvýšenie rodičovského príspevku a presadeniu 13. dôchodku chcú iba zakryť svoje každodenné rozkrádanie.

Náklady na realizáciu týchto opatrení sa odhadujú na vyše 800 miliónov eur na rok 2021 -„Dôchodcovia dostanú 13. dôchodok vo výške priemerného starobného dôchodku – 460 eur, rovnako v priemernej výške sa ich poberateľom vyplatí invalidný či sirotský dôchodok,“ priblížil Pellegrini. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/clanok/542100-p-pellegrini-vyssie-pridavkyd-pred-volbami/

Vážení voliči,

nič nie je zadarmo, ani minimálny dôchodok, ani rodinne prídavky, a nebude ani 13. dôchodok. Vždy na to doplatia aj ti najmenej zarábajúci, čí s najmenšími dôchodkami. Všetko sa premieta do zvyšovania cien potravín, čí do dani za nehnuteľnosti… Pýtam sa prečo „sociálny“ SMER nezdaňuje viac najbohatších ľudí, tak ako je to vo vyspelých krajinách? Zároveň aj odpovedám: SMER sa potápa, voľby sú pred dverami a vyzerá to tak, že bude ťahať za kratší koniec, preto sa chytá slamky, ktorá by mu jeho preferencie zvýšila.

Samozrejme ako dôchodca, aj ja by som bol potešený s 13. dôchodkom – s tým, že by mladé rodiny poberali vyššie rodinné prídavky – a s tým žeby boli zrušené diaľničné známky, ale neodpustím si poznámku, prečo s tým vládna koalícia neprišla už oveľa skôr?! Možno je chyba v slovenských voličoch, aj oni mali protestovať za vyššie mzdy, dôchodky, rodinné prídavky a zrušenie diaľničných známok pre fyzické osoby či živnostníkov s vozidlami do 3,5 tony už oveľa skôr, čiže aspoň pred piatimi rokmi a nie až na konci volebného obdobia vládnej koalície.

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,251
Celková čítanosť: 6122473x
Priemerná čítanosť článkov: 4894x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy