Založ si blog

Korupčné zdvojnásobenie prídavkov na deti a schválenie 13. dôchodku pre penzistov

Vláda chce dnes na mimoriadnej schôdzi schváliť návrh na zdvojnásobenie prídavkov na deti a zavedenie trinástych dôchodkov pre penzistov. Bezbrehý prejav zúfalosti a populizmu. Lepší dôkaz ako chcú vládnuť a ďalej okrádať už aj tak chudobný národ – naozaj nie je potrebný.

Čo robili 12. rokov? Neuveriteľná arogancia, myslia si, že volič je hovno a žerie iba trávu a seno. Doteraz kašľali na voličov, išlo im len o koryta, funkcie, moc a peniaze. Arogantne sa vyškierali a vysmievali všetkým do tvárí. Hrabali a vyhrážali sa, a teraz par dni pred voľbami v panike si kupujú voličov za ich vlastne peniaze, len preto, že im vyšli zlé prieskumy. 12. rokov bačovali a kašľali na ľudí a teraz par dni pred voľbami idú zvolávať národnú radu a tváriť sa ako im záleží na rodinných prídavkoch, dôchodcoch a istanbulskom dohovore….keď im voliči toto zožerú tak potom nám pán Boh pomáhaj. (Vôbec by som nebol prekvapený, ak by toto po voľbách aj bezcharakterne zrušili).

Počas 12. rokov vlády zvyšovali smeráci rodinné prídavky doslova a do písmena o centy. Niekedy o 17 centov, niekedy o 21 centov. Naraz o 100 %. Celý čas, čo vládli, zvyšovali dôchodky o pár drobných. Určite nikto z dôchodcov nezabudol na závratné zvýšenie dôchodkov o 1,90 eur mesačne, pričom mesačné náklady stúpli o 20 eur. Počas celej vlády neboli schopní zvýšiť dôchodky tak, aby pokryli skutočné zvýšenie životných nákladov. Ani teraz dôchodky nepokrývajú zvýšené náklady a namiesto toho, aby dali dôchodcom aspoň na pokrytie životných nákladov, tak im idú hádzať žobračenku v podobe 13 dôchodku. A to už nehovorím o tom, akou rýchlosťou zvýšili svoje mesačné príjmy o sumu, ktorú dôchodca dostane za pol roka!!!

Volebná korupcia, ktorú tu predvádzajú, je nehoráznosť. Svojimi návrhmi na zvýšenie rodičovského príspevku a presadeniu 13. dôchodku chcú iba zakryť svoje každodenné rozkrádanie.

Náklady na realizáciu týchto opatrení sa odhadujú na vyše 800 miliónov eur na rok 2021 -„Dôchodcovia dostanú 13. dôchodok vo výške priemerného starobného dôchodku – 460 eur, rovnako v priemernej výške sa ich poberateľom vyplatí invalidný či sirotský dôchodok,“ priblížil Pellegrini. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/clanok/542100-p-pellegrini-vyssie-pridavkyd-pred-volbami/

Vážení voliči,

nič nie je zadarmo, ani minimálny dôchodok, ani rodinne prídavky, a nebude ani 13. dôchodok. Vždy na to doplatia aj ti najmenej zarábajúci, čí s najmenšími dôchodkami. Všetko sa premieta do zvyšovania cien potravín, čí do dani za nehnuteľnosti… Pýtam sa prečo „sociálny“ SMER nezdaňuje viac najbohatších ľudí, tak ako je to vo vyspelých krajinách? Zároveň aj odpovedám: SMER sa potápa, voľby sú pred dverami a vyzerá to tak, že bude ťahať za kratší koniec, preto sa chytá slamky, ktorá by mu jeho preferencie zvýšila.

Samozrejme ako dôchodca, aj ja by som bol potešený s 13. dôchodkom – s tým, že by mladé rodiny poberali vyššie rodinné prídavky – a s tým žeby boli zrušené diaľničné známky, ale neodpustím si poznámku, prečo s tým vládna koalícia neprišla už oveľa skôr?! Možno je chyba v slovenských voličoch, aj oni mali protestovať za vyššie mzdy, dôchodky, rodinné prídavky a zrušenie diaľničných známok pre fyzické osoby či živnostníkov s vozidlami do 3,5 tony už oveľa skôr, čiže aspoň pred piatimi rokmi a nie až na konci volebného obdobia vládnej koalície.

Kiska, Kiska, riť ti stíska

24.02.2020

Už tretie video ukazuje Andreja Kisku ako sa stretol s Michalom Šuligom - takže do soboty nám média stihnú zverejniť min. ďalšie štyri podobné videa. Rozdiel medzi tými predošlými dvoma videami viac »

Ráž bez servítky! Pre toto fandím Ficovi!

23.02.2020

Toto sa liberálom páčiť určite nebude. Jožovi Rážovi je liberálny trend ukradnutý. Nemá rád Američanov, dáva väčšiu možnosť komunizmu ako kapitalizmu a podľa neho majú na Slovensku viac »

Progresívci rolu klaunov nezvládli.

22.02.2020

Koalícia v zúženej zostave „Smeru a SNS začala bojovať o každého voliča a zvolala mimoriadnu schôdzu parlamentu.“ – Nemyslím si, že ak poslanci schvália trinásty dôchodok, tak prezidentka viac »

Patriot USA RUMUNSKO

Srbsko kúpilo od Ruska moderný protilietadlový systém Pancir-S1

24.02.2020 19:47

Môže to mať za následok uvalenie amerických sankcií na Belehrad

igor matovič

Matovič: Chcem byť premiérom

24.02.2020 19:43

Igor Matovič v štylizovanom rozhovore so svojou dcérkou Klárkou zverejnil na sociálnej sieti svoje najvyššie ambície - stať sa premiérom.

spravodlivosť, váhy, kniha, kladivko

Situácia na Okresnom súde Bratislava I kritická. Môže za to Kočnerova Threema

24.02.2020 18:25

Okresný súd prišiel o niekoľkých sudcov.

Katherine Johnsonová

Vo veku 101 rokov zomrela fenomenálna matematička Katherine Johnsonová

24.02.2020 18:14

Johnsonová bola jedným z tzv. "počítačov", ktorých úlohou bol manuálny výpočet štartovacích okien, trajektórií rakiet a obletov Zeme pre NASA.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 3113773x
Priemerná čítanosť článkov: 3370x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy