Založ si blog

Popradský „guru“ rozprašuje „fašistom“ mítingy

Tiež nemám rád fašistov, avšak doposiaľ som nepostrehol, že strana, ktorú označujú fašistickou, je zakázaná. Veľmi ma prekvapilo, že v posledných dňoch sa zviditeľňuje človek, ktorý pred celým Slovenskom – spolu s rómskymi spoluobčanmi – protestuje proti „fašistom“ na mítingoch ich strany – a iba nedávno založil novú politickú stranu. Žeby to bolo tým, že ak by ta strana vyhrala voľby, tak by ho súdila za jeho pozemkové podvody? Nie tak dávno, presnejšie 22.2.2019 náš „guru“ povedal svojej rodine, že mu hrozí basa: ,,Hrozí mi trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov,“- „Keď som povedal manželke, že mi hrozí trest odňatia slobody 7 až 12 rokov, začala sa triasť. Moja 14-ročná dcéra nechtiac bola účastníčkou tejto diskusie, plakala dva večery a odvtedy vždy keď odchádzam do Bratislavy tak ma objíme a pýta sa: ,Oci, čo keď ťa neuvidím?´“ Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/807300/

Bohužiaľ jedinou vlastnosťou, akú majú poniektorí slovenskí politici je tá, že vedia ako ľahko sa dajú rómski spoluobčania zmanipulovať. Za nejaké „drobné“ ich stačí nazvážať autobusmi na námestia alebo pred kultúrne domy kde má „fašistická“ strana svoje predvolebné mítingy a tam ich burcovať proti fašistom: Fašisti, choďte domov! Nacistov tu nechceme. Dá sa s tým súhlasiť. No má to jeden háčik, burcuje ich človek, ktorý má podozrivú trestnú minulosť… je podozrivý zo spáchania organizovaného podvodu!

  1. februára 2019 sa slovenský národ dozvedel, že firma popradského „guru“ s najväčšou pravdepodobnosťou poskytovala úvery načierno, bez platnej živnosti, čím sa dopustila neoprávneného podnikania, neoprávneného obohacovania a následnej legalizácie príjmov z trestnej činnosti! Z predmetného sporu týkajúceho sa nesplácania jedného úveru totiž nakoniec vyplynulo, že firma poskytovala občanom úvery v hotovosti, ktoré následne, po dohode s poskytovateľom úverov bol dôležitý napr. pre prípad vymáhania dlhov od neplatičov, a bankou, ktorá zase zakryla problémové finančné operácie, legalizovala ich. Firma týmto nielenže okrádala občanov, ale ešte aj páchala trestnú činnosť.

Toto je krásny príklad toho, aký vtáčik je daňový, pozemkový a volebný „guru“ z Popradu. – Netkvie jeho predvolebná aktivita skôr v tom, že chce uchopiť moc do svojich rúk? Na zakrytie minulých podvodov je to dobrá investícia, záleží už len na tom, koľko voličov mu uverí.

Možno by nebolo od veci pripomenúť si aj jeho minulosť: v roku 1990 rok a pol vykonával manuálne práce na čerpacej stanici a v obchode so sendvičmi – neskôr na stavbách v Spojených štátoch. – Tam mal zarobiť prvé veľké peniaze, ktoré vzápätí investoval do americkej brokerskej spoločnosti, tá obchodovala na komoditnej burze, ale nanešťastie do troch týždňov skrachovala.

V decembri 1991 sa vrátil na Slovensko. 18. februára 1992 založil spolu so svojim bratom a bratrancom  spoločnosť s ručením obmedzeným TRIANGLE GROUP INTERNATIONAL so sídlom v Kežmarku. (Vystupovala ako pobočka rovnomennej americkej spoločnosti v Severnej Karolíne vlastnenej ich priateľom). „Spoločnosť prevádzkovala sieť zlatníctiev na Slovensku, spolu s pobočkou v Ostrave v Česku. Po neúspechu so skúšobnou výrobou vlastných zlatých šperkov sa zamerala na ich nákup od slovenských a českých zlatníkov a následný predaj v Spojených štátoch.“ Deviateho mája 1995 na tento účel založili spoločnosť EUROGOLD CORPORATION v Severnej Karolíne, – „guru“ bol jej viceprezidentom a sekretárom. Ale ani tento jeho biznis ešte nebol úspešný.

Jeho príbeh milionára sa začína písať v septembri 1996 keď založil „eseročku“ TatraCredit, ktorá ponúkala službu Triangel. Služba spočívala v nakúpení spotrebnej elektroniky priamo od výrobcu, s cieľom „obísť veľkoobchodnú a maloobchodnú maržu a v následnom splátkovom predaji spotrebiteľovi.“ Jej sortiment sa postupne rozšíril o nábytok, hračky, športové potreby a podobne. – „Odkiaľ dovtedy nie veľmi úspešný podnikateľ získal počiatočný kapitál, ktorý musel v tomto období predstavovať rádovo milióny slovenských korún je otázne.“ Krátko na to založil akciovú spoločnosť QUATRO, tá ponúkala konkurenčný projekt splátkového predaja priamo v predajniach. Takže konkuroval sám sebe. Jeho vyjadrenie: „Je to typický americký model, kde vlastníte úspešnú značku a sami jej vytvoríte aj konkurenciu.“- „Ak štartovný kapitál v prípade nákupu elektroniky na úrovni výrobcu mohol predstavovať milióny korún, v prípade požičiavania peňazí to museli byť prinajmenšom desiatky miliónov!“ – Žiadne riadne vysvetlenie!

Zaujímavé sú najmä podmienky za akých požičiaval…jeho „splátkové firmy a nebankovka niekoľko rokov ponúkali ľuďom financovanie na úver s ročným úrokom až okolo tridsiatich percent. Kto splátky neuhradil, čelil exekúcii. Biznis s partnermi vybudovali a v roku 2005 ho predali bankovému domu. Zdroj: http://www.hlavnydennik.sk/2019/12/02/

O ďalších pochybnostiach jeho podnikania po roku 2005 sa už ani nejdem zmieňovať, boli toho plné noviny, ako holding čelil pokutám od Slovenskej obchodnej inšpekcie, ktorá mala viacero výhrad k rôznym produktom.- Príkladom by mohol byť jeden z klientov nebankovej spoločnosti QuatroCar, ktorý bol „v októbri 2011 nepríjemne prekvapený pri žiadosti o predčasné splatenie úveru zobratého na kúpu ojazdenej Škody Octavia. Až doma si totiž všimol poplatok za poskytnutie úveru vo výške 2 280 eur.“- (Podľa obchodnej inšpekcie, tak celková výška nákladov na úver nebola na úrovni 14,34 percenta, ale viac ako 36 percent.)

Takže na tomto je postavený úspech popradského „guru“?! Ak podobne ako on podnikali a podnikajú viacerí podnikatelia na Slovensku, tak v takom prípade s jeho výrokom: „Slovensko je mafiánsky štát“ – súhlasím.

PS

Ako som už napísal v úvode, že tiež nemám rád fašistov, a ak majú niektoré politické strany v svojich radoch ľudí naklonených fašizmu, tak nech si ich dajú preveriť – a ak sa to potvrdí nech ich vyradia zo svojich kandidátok, ale nepáči sa mi, ak v tomto prípade burcuje občanov človek, ktorý má sám maslo na hlave – podľa mňa justičné orgány by mali, čo najskôr dokončiť ten jeho kriminálny prípad o ktorom sa už akosi záhadne prestalo písať. (Nepochybujem o tom, že v debate poniektorí čitatelia zareagujú v tom zmysle, že týmto článkom som tej spomenutej „fašistickej“ strane nahnal ďalšie preferenčné percenta, lenže to isté by som spravil aj v prípade ktorejkoľvek inej politickej strany).

 

 

 

 

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Ukrajina Rusko Vojna Invázia UARUS

Rusi vytiahli ťažký kaliber. Po prvý raz použili trojtonovú kĺzavú bombu FAB-3000

21.06.2024 08:35

Podľa západných analytikov Rusko vo vojne na Ukrajine aktívne používa staré letecké bomby vybavené modernými riadiacimi modulmi.

handlová, fico, atentát

Vyšetrovanie atentátu na Fica: Aký je posun? Prvé závery by mohli byť známe koncom leta, Cintulu posudzujú psychiatri

21.06.2024 07:00

Po embargu na informovanie prestali o prípade podrobne hovoriť aj ministri. Opozícia však kritizuje úniky či tvrdenia o jasnom motíve napriek tomu, že závery vyšetrovania ešte nepoznáme.

malvér, vírus, malware, malver, antivirus, trojsky kon, pocitac,

USA zakazujú ruskej firme Kaspersky Lab predaj antivírusového softvéru

21.06.2024 06:27

Ministerstvo obchodu svoje rozhodnutie odôvodnilo obavami o národnú bezpečnosť.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7706289x
Priemerná čítanosť článkov: 5232x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy