Založ si blog

Nepodcenila WHO koronavírus?

Koronavírus zatiaľ WHO nepovažuje za celosvetový problém. 23.1.2020 sa Svetová zdravotnícka organizácia rozhodla (tesnou väčšinou) neoznačiť epidémiu nového koronavírusu v Číne a v niektorých ďalších krajinách za „stav ohrozenia verejného zdravia medzinárodného rozmeru“.

Je pravdou, že asi nie je nič horšie ako šíriť paniku medzi obyvateľstvom v celom svete, (viem si to živo predstaviť: ak by boli vyhlásené celosvetové opatrenia, tak občania v každej krajine by začali – vo veľkom – rabovať obchody, hlavne s potravinami), ale ak voči novému vírusu neexistuje žiadny liek, tak si myslím, že lepšie by bolo považovať koronavírus za celosvetový problém. V takom prípade by sa aspoň sprísnili kontroly nielen v Čine, ale vo všetkých krajinách.

Opatrnosť WHO vychádzala z minulosti, keď takéto stavy boli vyhlásené počas epidémie vírusu Zika, pandémie prasacej chrípky a detskej obrny. (Napr. v roku 2014 WHO odmietala vyhlásiť pustošivú epidémiu eboly za krízu medzinárodného rozmeru v obavách, že rozhnevá Guineu, Libériu a Sierru Leone).

Doposiaľ nový koronavírus zabil v Číne už 56 ľudí, nakazených je už viac ako dvetisíc ľudí. Avšak už aj Rakúsko v nedeľu oznámilo, že vo Viedni majú prvú chorú s podozrením na koronavírus, má ísť o čínsku letušku, a prvý potvrdený prípad ohlásila aj Kanada.

Vírus sa šíri spôsobom, že každý nakazený človek prenesie chorobu na ďalších dvoch až troch ľudí. (Vedci odhadujú že pri súčasnom stave bude iba vo Wu-chane do 4. februára viac ako 190 000 nakazených).

Nový koronavírus je infekčný aj v inkubačnej dobe. O víruse sa zatiaľ vie len málo a nie je ani jasné riziko spojené s prípadnou mutáciou vírusu. (Vírus v infekčnej aj v inkubačnej dobe, trvá jeden až 14 dní).

Slovenský premiér v súvislosti so situáciou okolo koronavírusu zvolal na pondelok ráno stretnutie krízového štábu na ministerstve zdravotníctva SR. Na stretnutí sa Pellegrini chce informovať ako je Slovensko pripravené reagovať a chrániť občanov Slovenska pred nákazou. – Nechcem si ani predstaviť, čo by sa dialo, ak by koronavírus prepukol aj na Slovensku, veď už teraz je nemocníc a lekárov málo. Tak kam by takých ľudí umiestňovali?

Ochorenie okrem Kanady bolo potvrdené aj v Ázii, Japonsku, Južnej Kórei, Nepále, Malajzii, Singapure, Thajsku, Taiwane a Vietname. „V piatok prvé tri prípady v Európe oznámili francúzske úrady a druhú infikovanú osobu potvrdili tiež Spojené štáty. Prvého infikovaného človeka má aj Austrália.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/540226-virus-z-ciny-zabil-dalsich-ludi

Počet obetí nového koronavírusu stúpa!!!

Tvrdá rana pre Matoviča!

27.09.2021

Matovič nevie klamať, a preto jeho dôveryhodnosť v prieskume ide dolu vodou. A najväčšiu chybu spravil, že sa nechal obklopiť klamármi z koaličných strán. Tento zdroj kruta-realita-tvrda-rana-pre-matovica prišiel s týmto prieskumom: Prezidentke dôveruje 49 % Slovákov. Avšak na strane druhej nedôveruje jej až 50 % opýtaných. Ale na chvoste rebríčka tróni Igor [...]

Nádherná balónová šou

26.09.2021

Včera popoludní sme sa s najmladšou vnučkou vybrali pozrieť si balónovú fiestu v obci Čerhov. Bolo to úžasné divadlo. Vnučka sa od rána nevedela dočkať a neustále sa vypytovala kedy tam konečne pôjdeme? Najviac nespokojná bola na futbalovom ihrisku a stále sa pýtala kedy už tie balóny začnú lietať? https://www.youtube.com/watch?v=GqRJD9UPcoM [...]

Slováci, dokedy sa chcete iba prizerať na to nehorázne zdražovanie?

26.09.2021

Priplatíme si aj za teplo a ceny pre rodiny budú iné pre každý región Slovenska. „Priemerná rodina zaplatí na teple 625 eur za rok. Od januára by to malo byť v priemere o desať percent viac – teda približne o 60 eur za rok.“ – Definitívnu podobu účtov za teplo musí ešte schváliť štátny regulátor – zdroj pravda.sk/energetika/ no nepochybujem o tom, že to aj [...]

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Košice / Protest / U.S. Steel /

Pokoj v U.S. Steel Košice. Dohodli sa na platoch

27.09.2021 17:06

Partneri sa od marca nevedeli dohodnúť na dĺžke týždenného pracovného času, zvýšení tarifných miezd či osobného ohodnotenia. Podpisom dodatku sa tento stav skončil.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,250
Celková čítanosť: 6120990x
Priemerná čítanosť článkov: 4897x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy