Založ si blog

Nepodcenila WHO koronavírus?

Koronavírus zatiaľ WHO nepovažuje za celosvetový problém. 23.1.2020 sa Svetová zdravotnícka organizácia rozhodla (tesnou väčšinou) neoznačiť epidémiu nového koronavírusu v Číne a v niektorých ďalších krajinách za „stav ohrozenia verejného zdravia medzinárodného rozmeru“.

Je pravdou, že asi nie je nič horšie ako šíriť paniku medzi obyvateľstvom v celom svete, (viem si to živo predstaviť: ak by boli vyhlásené celosvetové opatrenia, tak občania v každej krajine by začali – vo veľkom – rabovať obchody, hlavne s potravinami), ale ak voči novému vírusu neexistuje žiadny liek, tak si myslím, že lepšie by bolo považovať koronavírus za celosvetový problém. V takom prípade by sa aspoň sprísnili kontroly nielen v Čine, ale vo všetkých krajinách.

Opatrnosť WHO vychádzala z minulosti, keď takéto stavy boli vyhlásené počas epidémie vírusu Zika, pandémie prasacej chrípky a detskej obrny. (Napr. v roku 2014 WHO odmietala vyhlásiť pustošivú epidémiu eboly za krízu medzinárodného rozmeru v obavách, že rozhnevá Guineu, Libériu a Sierru Leone).

Doposiaľ nový koronavírus zabil v Číne už 56 ľudí, nakazených je už viac ako dvetisíc ľudí. Avšak už aj Rakúsko v nedeľu oznámilo, že vo Viedni majú prvú chorú s podozrením na koronavírus, má ísť o čínsku letušku, a prvý potvrdený prípad ohlásila aj Kanada.

Vírus sa šíri spôsobom, že každý nakazený človek prenesie chorobu na ďalších dvoch až troch ľudí. (Vedci odhadujú že pri súčasnom stave bude iba vo Wu-chane do 4. februára viac ako 190 000 nakazených).

Nový koronavírus je infekčný aj v inkubačnej dobe. O víruse sa zatiaľ vie len málo a nie je ani jasné riziko spojené s prípadnou mutáciou vírusu. (Vírus v infekčnej aj v inkubačnej dobe, trvá jeden až 14 dní).

Slovenský premiér v súvislosti so situáciou okolo koronavírusu zvolal na pondelok ráno stretnutie krízového štábu na ministerstve zdravotníctva SR. Na stretnutí sa Pellegrini chce informovať ako je Slovensko pripravené reagovať a chrániť občanov Slovenska pred nákazou. – Nechcem si ani predstaviť, čo by sa dialo, ak by koronavírus prepukol aj na Slovensku, veď už teraz je nemocníc a lekárov málo. Tak kam by takých ľudí umiestňovali?

Ochorenie okrem Kanady bolo potvrdené aj v Ázii, Japonsku, Južnej Kórei, Nepále, Malajzii, Singapure, Thajsku, Taiwane a Vietname. „V piatok prvé tri prípady v Európe oznámili francúzske úrady a druhú infikovanú osobu potvrdili tiež Spojené štáty. Prvého infikovaného človeka má aj Austrália.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/540226-virus-z-ciny-zabil-dalsich-ludi

Počet obetí nového koronavírusu stúpa!!!

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

Migrácia / Migranti / Lampedusa /

Zástupcovia štátov EÚ sa zhodli na zvyšku migračného balíka, Slovensko sa zdržalo, Poľsko a Maďarsko boli proti

04.10.2023 22:42

Posledná potvrdená časť migračného balíka balíka sa týka takzvaného krízového nariadenia.

Čína

Čínska ponorka sa chytila do vlastnej pasce, zahynulo 55 námorníkov, tvrdia Briti

04.10.2023 21:45

Čínske vojenské námorníctvo údajne prišlo o 55 svojich členov, keď sa jeho jadrová ponorka chytila do pasce, ktorú Peking nastražil na plavidlá USA.

Ukrajinský 'neviditeľný plášť'

VIDEO: Ukrajinci majú 'zázračné plášte'. Ukryjú vojakov pred dronmi, tvrdia

04.10.2023 20:44

Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov médiám predstavil plášť blokujúci tepelné žiarenie, ktorý 'zneviditeľní' vojakov pred dronmi.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7549779x
Priemerná čítanosť článkov: 5125x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy