Založ si blog

Prečo bol Trnka prepustený? !

Momentálne sa Čižnár v prípade prepustenia Trnku oboznamuje s postupom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry – zároveň  vyzval ústavných činiteľov, aby svoje neadekvátne politické aktivity eliminovali lebo hraničia so zasahovaním do nezávislosti rozhodovania prokuratúry. Zároveň chce ubezpečiť verejnosť, že poskytne objektívne stanovisko k predmetnej veci.

 Danglár, 21.1.2020

Danglár, 21.1.2020

Avšak Čižnár podotýka, že relevantné stanovisko k prípadu bude možné zaujať až po naštudovaní rozsiahleho spisového materiálu týkajúceho sa tzv. kauzy Tipos.

Nech sa už Čižnár rozhodne akokoľvek, ale rozdielne názory prezidenta Policajného zboru SR v tej istej veci – v takomto spoločensky vážnom prípade – oslabujú dôveru v spravodlivosť. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/539570-ciznar-si-vyziadal-stanovisko-k-prepusteniu-trnku/?

Trnka mal byť obvinený za jeho rozhovor s exministrom financií Jánom Počiatkom okolo kauzy Lemikon. Ich rozhovor zachytila kamera, nainštalovaná v Trnkovej kancelárii.

V októbri 2019 som napísal tento blog https://kormidlo.blog.pravda.sk/2019/10/15/rozhovor-trnku-s-kocnerom-ma-urazil/

Už vtedy som napísal, že rozhovor bývalého generálneho prokurátora Trnku s Kočnerom musí uraziť každého slušného občana v krajine. Je to poníženie, keď mám žiť v štáte – v ktorom bola na čele generálnej prokuratúry osoba s takými nízkymi morálnymi hodnotami, aké prezentoval pán Trnka. Je strach z toho, kde vyrastajú naše deti a vnúčatá, je strach z toho, kam môžu dotiahnuť našu spoločnosť takíto ľudia. (Rozhodujúce slovo v konkrétnych trestných veciach mal Kočner a nie pán Trnka).

Asi si treba položiť otázku, čo bolo za tým, že obyčajný podnikateľ mal pod palcom generálneho prokurátora? Ak je Trnkovo svedomie v tomto prípade čisté, tak si dovolím tvrdiť, že on už dávno mal poslať Kočnera za mreže…a to z dôsledku vydierania a vyhrážania sa smrťou.

Už len podozrenie, že Trnka komunikoval s Kočnerom je dôvod, prečo by nemal pôsobiť v inštitúcii, ako je prokuratúra – minimálne z etického hľadiska je to neprípustné.

Má ešte niekto výhrady k tomu, že sa verejne hovorí o tom, že  Slovensko je mafiánsky štát? Ja voči tomuto tvrdeniu už výhrady naozaj nemám – bohužiaľ.

Kočner nad generálnym prokurátorom Trnkom dominoval spôsobom ako keby tým generálnym prokurátorom bol on a nie Trnka.

Nepochybujem o tom, že Trnka toho veľa vie na kolegov prokurátorov, sudcov, políciu a celú vládnucu mafiu od Mečiara až po Ficovu súčasnosť, možno preto sa mu dala stopka, aby mlčal čo najdlhšie, a podľa možnosti až do volieb, po ktorých sa ukáže kto bude na Slovensku vládnuť.

Celý tento prípad je príkladom hlavne pre zlodejov, ktorých odhalí bezpečnostná kamera, aby pri vyšetrovaní žiadali považovanie jej záznamu za nelegálny – presne ako to urobil špeciálny prokurátor v prípade Trnku.

Celá GP je spolitizovaná. Je to tragédia. – Musí sa tu odpolitizovať polícia aj súdnictvo. Zatiaľ sa nič nedeje, všetko sa zmieta pod koberec. Nečudujem sa tým ľuďom, ktorí tvrdia, že tento systém je ešte horší ako bol ten pred 89-tým rokom.

Kiska, Kiska, riť ti stíska

24.02.2020

Už tretie video ukazuje Andreja Kisku ako sa stretol s Michalom Šuligom - takže do soboty nám média stihnú zverejniť min. ďalšie štyri podobné videa. Rozdiel medzi tými predošlými dvoma videami viac »

Ráž bez servítky! Pre toto fandím Ficovi!

23.02.2020

Toto sa liberálom páčiť určite nebude. Jožovi Rážovi je liberálny trend ukradnutý. Nemá rád Američanov, dáva väčšiu možnosť komunizmu ako kapitalizmu a podľa neho majú na Slovensku viac »

Progresívci rolu klaunov nezvládli.

22.02.2020

Koalícia v zúženej zostave „Smeru a SNS začala bojovať o každého voliča a zvolala mimoriadnu schôdzu parlamentu.“ – Nemyslím si, že ak poslanci schvália trinásty dôchodok, tak prezidentka viac »

12Rumun

Hlasovanie o novej rumunskej vláde zrušili po rozhodnutí Ústavného súdu

24.02.2020 22:03

Menšinová vláda padla 5. februára po tom, čo jej bola vyslovená nedôvera.

rakety noc izrael nálet

Izrael udrel proti Islamskému džihádu v Sýrii a v Pásme Gazy

24.02.2020 21:36

Palestínski radikáli dnes v reakcii na nočné údery odpálili niekoľko rakiet z Pásma Gazy na územie Izraela.

Patriot USA RUMUNSKO

Srbsko kúpilo od Ruska moderný protilietadlový systém Pancir-S1

24.02.2020 19:47

Môže to mať za následok uvalenie amerických sankcií na Belehrad

igor matovič

Matovič: Chcem byť premiérom

24.02.2020 19:43

Igor Matovič v štylizovanom rozhovore so svojou dcérkou Klárkou zverejnil na sociálnej sieti svoje najvyššie ambície - stať sa premiérom.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 3114134x
Priemerná čítanosť článkov: 3370x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy