Založ si blog

Prečo bol Trnka prepustený? !

Momentálne sa Čižnár v prípade prepustenia Trnku oboznamuje s postupom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry – zároveň  vyzval ústavných činiteľov, aby svoje neadekvátne politické aktivity eliminovali lebo hraničia so zasahovaním do nezávislosti rozhodovania prokuratúry. Zároveň chce ubezpečiť verejnosť, že poskytne objektívne stanovisko k predmetnej veci.

 Danglár, 21.1.2020

Danglár, 21.1.2020

Avšak Čižnár podotýka, že relevantné stanovisko k prípadu bude možné zaujať až po naštudovaní rozsiahleho spisového materiálu týkajúceho sa tzv. kauzy Tipos.

Nech sa už Čižnár rozhodne akokoľvek, ale rozdielne názory prezidenta Policajného zboru SR v tej istej veci – v takomto spoločensky vážnom prípade – oslabujú dôveru v spravodlivosť. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/539570-ciznar-si-vyziadal-stanovisko-k-prepusteniu-trnku/?

Trnka mal byť obvinený za jeho rozhovor s exministrom financií Jánom Počiatkom okolo kauzy Lemikon. Ich rozhovor zachytila kamera, nainštalovaná v Trnkovej kancelárii.

V októbri 2019 som napísal tento blog https://kormidlo.blog.pravda.sk/2019/10/15/rozhovor-trnku-s-kocnerom-ma-urazil/

Už vtedy som napísal, že rozhovor bývalého generálneho prokurátora Trnku s Kočnerom musí uraziť každého slušného občana v krajine. Je to poníženie, keď mám žiť v štáte – v ktorom bola na čele generálnej prokuratúry osoba s takými nízkymi morálnymi hodnotami, aké prezentoval pán Trnka. Je strach z toho, kde vyrastajú naše deti a vnúčatá, je strach z toho, kam môžu dotiahnuť našu spoločnosť takíto ľudia. (Rozhodujúce slovo v konkrétnych trestných veciach mal Kočner a nie pán Trnka).

Asi si treba položiť otázku, čo bolo za tým, že obyčajný podnikateľ mal pod palcom generálneho prokurátora? Ak je Trnkovo svedomie v tomto prípade čisté, tak si dovolím tvrdiť, že on už dávno mal poslať Kočnera za mreže…a to z dôsledku vydierania a vyhrážania sa smrťou.

Už len podozrenie, že Trnka komunikoval s Kočnerom je dôvod, prečo by nemal pôsobiť v inštitúcii, ako je prokuratúra – minimálne z etického hľadiska je to neprípustné.

Má ešte niekto výhrady k tomu, že sa verejne hovorí o tom, že  Slovensko je mafiánsky štát? Ja voči tomuto tvrdeniu už výhrady naozaj nemám – bohužiaľ.

Kočner nad generálnym prokurátorom Trnkom dominoval spôsobom ako keby tým generálnym prokurátorom bol on a nie Trnka.

Nepochybujem o tom, že Trnka toho veľa vie na kolegov prokurátorov, sudcov, políciu a celú vládnucu mafiu od Mečiara až po Ficovu súčasnosť, možno preto sa mu dala stopka, aby mlčal čo najdlhšie, a podľa možnosti až do volieb, po ktorých sa ukáže kto bude na Slovensku vládnuť.

Celý tento prípad je príkladom hlavne pre zlodejov, ktorých odhalí bezpečnostná kamera, aby pri vyšetrovaní žiadali považovanie jej záznamu za nelegálny – presne ako to urobil špeciálny prokurátor v prípade Trnku.

Celá GP je spolitizovaná. Je to tragédia. – Musí sa tu odpolitizovať polícia aj súdnictvo. Zatiaľ sa nič nedeje, všetko sa zmieta pod koberec. Nečudujem sa tým ľuďom, ktorí tvrdia, že tento systém je ešte horší ako bol ten pred 89-tým rokom.

Ficove referendum skončilo fiaskom

22.01.2023

Už takmer pred 2 rokmi som sa vyjadril, že vládnutie OĽaNO skončí predčasnými voľbami! Prekvapilo ma, že opozícia nespravila viac opatrení k tomu, aby predčasné voľby boli oveľa skôr. Veď len hlúposti koľké narobili Matovič so Sulíkom – už tie bohato stačili k povaleniu vlády. Dobrým príkladom je fakt, že kvôli ich unáhleným opatreniam proti Covidu prišlo [...]

S podvodníkmi sa na Slovensku roztrhlo vrece!

15.11.2022

V dnešnom denníku Pravda ma zaujal tento článok „Podvodníci sú prefíkaní. Takto vás budú presviedčať, že máte problém s bankovým účtom“ – autor článku vyzýva obzvlášť dôchodcov aby nenaleteli podvodníkom. „Podvodníci pracujú s emóciami, a tak sa snažia vo vás vyvolať pocit naliehavosti. Nechýba im vynaliezavosť a sú dobre zorganizovaní. Môže sa [...]

Študenti zabíjali sekerou!

13.11.2022

Aj v Česku prežili podobnú hrôzu útoku so sekerou, aká sa odohrala v Strednej odbornej škole v Novákoch. „Študent Strednej priemyselnej školy chemickej v Pardubiciach tam najprv nastražil výbušný systém a potom utiekol do iného mesta, kde sekerou zabil náhodného okoloidúceho. Keď ho dolapila polícia, otrávil sa.“ Zdroj hroza-v-cesku-student-zabijal-sekerou V článku [...]

tibor gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,473
Celková čítanosť: 7627338x
Priemerná čítanosť článkov: 5178x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy