Založ si blog

Slováci, dokedy sa necháte vodiť za nos našimi politikmi? !

Jasný príklad so zatknutím Trnku. V jeden deň sme sledovali frašku jeho zatýkania kukláčmi z NAKA a hneď na druhý deň ho Čižnár pustil na slobodu.

Teraz všetci politici vyjadrujú svoju frustráciu z jeho prepustenia a podnikajú kroky voči Čižnárovi, aby im vysvetlil svoj postup z prepustenia Trnku.

Aj prezidentka Čaputová sa nechala počuť, a pre Trnkov prípad si predvolá Lučanského a Čižnára… „Všetci sme počuli nahrávky rozhovorov medzi Marianom Kočnerom, Dobroslavom Trnkom a Jánom Počiatkom a to, čoho sme boli svedkami, je v ostrom kontraste s výsledkom postupu orgánov činných v trestnom konaní,“ uviedla s dôvetkom, že takéto rozdielne názory v jednej veci zo strany orgánov činných v trestnom konaní oslabujú dôveru v spravodlivosť.

Naka zadržala Trnku vo štvrtok (16. 1.) a v piatok ho už z policajného zadržania prepustili. (Urobili tak príkazom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/539356/

Nebolo by od veci, ak by sa pani Čaputová Čižnára spýtala verejne, kedy už konečne zatknú aj daňového podvodníka a pozemkového mafiána Kisku?!

Je to trápne, keď prezidentka robí zo seba tu najspravodlivejšiu osobu zo všetkých spravodlivých a podvody jej predchodcu ju vôbec netrápia. 🙁

 Gašparec 17.01.2020

Gašparec 17.01.2020

  1. októbra 2019 som napísal tento blog: Rozhovor Trnku s Kočnerom ma urazil https://kormidlo.blog.pravda.sk/2019/10/15/ – V jeho úvode som napísal: Rozhovor bývalého generálneho prokurátora Trnku s Kočnerom musí uraziť každého slušného občana v krajine. „Je to poníženie, keď mám žiť v štáte – v ktorom bola na čele generálnej prokuratúry osoba s takými nízkymi morálnymi hodnotami, aké prezentoval pán Trnka. Je strach z toho, kde vyrastajú naše deti a vnúčatá, je strach z toho, kam môžu dotiahnuť našu spoločnosť takíto ľudia. Vyzerá to tak, že v čase, keď bol pán Trnka generálnym prokurátorom, tak rozhodujúce slovo v konkrétnych trestných veciach mal Kočner a nie pán Trnka. Možno si treba položiť otázku, čo bolo za tým, že obyčajný podnikateľ mal pod palcom generálneho prokurátora? (Ak by mal Trnka čisté svedomie, tak si dovolím tvrdiť, že Kočnera by už dávno poslal za mreže z dôsledku vydierania a vyhrážania sa smrťou).“

Celé toto divadielko s Trnkom je iba politická fraška.

Správa o zadržaní Trnku bola podľa prezidentky Čaputovej pre slovenskú spravodlivosť prelomová – napísala to na svojom facebookovom profile.

Hádam najlepšie vyjadrenie za všetkých v debate k tejto téme bolo toto: „Ďalšieho generálneho prokurátora, ktorého majú mocní omotaného okolo prsta, už nepotrebujeme. Bude preto veľmi dôležité, kto na tento post zasadne. Jaromírovi Čižnárovi sa v lete končí funkčné obdobie a voľba nového šéfa prokuratúry bude kľúčová udalosť, ktorá zásadným spôsobom ovplyvní fungovanie justície v najbližších rokoch.“ Zdroj: https://nazory.pravda.sk/clanok/539199/

„Úlohou prokuratúry, súdov a polície aj naďalej zostáva vysporiadať sa s tými z vlastných radov, ktorých kredit vyvoláva oprávnené pochybnosti verejnosti a znižuje autoritu a dôveryhodnosť týchto inštitúcií. Každý krok k očiste dôveru posilňuje,” uviedla prezidentka.

Okrem iného na zadržanie Trnku políciou reagovala prezidentka Čaputová takto: „Správa o zadržaní jedného z bývalých najmocnejších mužov v štáte, Dobroslava Trnku, je pre spravodlivosť na Slovensku prelomová. Platilo by to tiež o hociktorom inom štáte, kde by sa šéf prokuratúry ocitol za mrežami a čelil by rozhodovaniu o väzobnom stíhaní za trestnú činnosť. Aby mohol nastať v našej justícii skutočne očistný proces, potrebujeme poznať pravdu a tú sa, verím, dozvieme v spravodlivom procese s pánom Trnkom aj so všetkými ďalšími, ktorí sa s ním na zneužívaní spravodlivosti podieľali. Úlohou prokuratúry, súdov a polície aj naďalej zostáva vysporiadať sa s tými z vlastných radov, ktorých kredit vyvoláva oprávnené pochybnosti verejnosti a znižuje autoritu a dôveryhodnosť týchto inštitúcií. Každý krok k očiste dôveru posilňuje,” uviedla prezidentka.

Pripomeňme si z čoho bol Trnka obvinený: Vyšetrovateľ NAKA ho obvinil 18. decembra a vo štvrtok 16. januára 2020 ho polícia zadržala pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Polícia na svojom facebookovom profile uviedla: obvinený sa dopustil skutku v období rokov 2007 až 2014, keď ako verejný činiteľ nesplnil povinnosť vyplývajúcu preňho z Trestného poriadku a po prevzatí zvukovej nahrávky zo spravodajskej operácie SIS s krycím názvom Gorila, – vyplývalo podozrenie zo spáchania viacerých trestných činov… nahrávku od Kočnera, ukrýval a neodovzdal ju orgánom činným v trestnom konaní. Takto podľa polície chcel získať majetkový prospech za to, že pomôže osobám na nahrávke.

Generálny prokurátor je predsa najvyšší strážca spravodlivosti. Teda mal by byť.

Kiska, Kiska, riť ti stíska

24.02.2020

Už tretie video ukazuje Andreja Kisku ako sa stretol s Michalom Šuligom - takže do soboty nám média stihnú zverejniť min. ďalšie štyri podobné videa. Rozdiel medzi tými predošlými dvoma videami viac »

Ráž bez servítky! Pre toto fandím Ficovi!

23.02.2020

Toto sa liberálom páčiť určite nebude. Jožovi Rážovi je liberálny trend ukradnutý. Nemá rád Američanov, dáva väčšiu možnosť komunizmu ako kapitalizmu a podľa neho majú na Slovensku viac »

Progresívci rolu klaunov nezvládli.

22.02.2020

Koalícia v zúženej zostave „Smeru a SNS začala bojovať o každého voliča a zvolala mimoriadnu schôdzu parlamentu.“ – Nemyslím si, že ak poslanci schvália trinásty dôchodok, tak prezidentka viac »

rakety noc izrael nálet

Izrael udrel proti Islamskému džihádu v Sýrii a v Pásme Gazy

24.02.2020 21:36

Palestínski radikáli dnes v reakcii na nočné údery odpálili niekoľko rakiet z Pásma Gazy na územie Izraela.

Patriot USA RUMUNSKO

Srbsko kúpilo od Ruska moderný protilietadlový systém Pancir-S1

24.02.2020 19:47

Môže to mať za následok uvalenie amerických sankcií na Belehrad

igor matovič

Matovič: Chcem byť premiérom

24.02.2020 19:43

Igor Matovič v štylizovanom rozhovore so svojou dcérkou Klárkou zverejnil na sociálnej sieti svoje najvyššie ambície - stať sa premiérom.

spravodlivosť, váhy, kniha, kladivko

Situácia na Okresnom súde Bratislava I kritická. Môže za to Kočnerova Threema

24.02.2020 18:25

Okresný súd prišiel o niekoľkých sudcov.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 3114049x
Priemerná čítanosť článkov: 3370x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy