Založ si blog

Kočner uprene počúva a popritom si obhrýza nechty

Aféra po dvoch rokoch konečne naberá obrátky a ako vidieť aj Kočnerovi už nie je do smiechu a pri výpovedí Tótha v pojednávacej miestnosti súdu si obhryzáva nechty…

Tóth sa s Kočnerom pozná od roku 1995. Ich komunikácia bola veľmi intenzívna, komunikovali o článkoch v časoch, keď bol Tóth novinárom.

Kočner sa vždy zaujímal o politiku. Stretávali sme sa a rozprávali napríklad aj o medzinárodnej politike. „Nestýkali sme sa však pravidelne, ale naše vzťahy boli priateľské,“ vypovedal Tóth.

Kočner vytvoril zoznam 28 novinárov, ktorých mali sledovať. „Marian Kočner mi potom priniesol obálku, v ktorej boli vzťahové diagramy k tým novinárom,“ hovoril Tóth. Tie si vraj odfotil a ostatné skartoval.

Na nákup techniky a kamuflážnych prostriedkov dal Kočner Tóthovi okolo 40-tisíc eur. „Všetky tieto finančné prostriedky som odovzdal Miroslavovi Kriakovi,“ hovorí Tóth.

Sledovanie Kuciaka prebiehalo nejaké 3-4 dní. „Miroslav Kriak mi potom povedal, že to nemá zmysel, pretože Ján Kuciak žije ako mních, že nemá žiadny spoločenský život. ide do redakcie, je tam 10 hodín, potom sadne na autobus, zje bagetu a ide domov, kde zapne miešačku“– opisuje Tóth.

„Marian Kočner sa mi sťažoval, že Ján Kuciak je voči nemu zaujatý a niekto ho voči nemu „naštepil“ a niekto ho proti nemu hucká. Keďže ja som nebol zaangažovaný v ochodných aktivitách Mariana Kočnera nevedel som ani o prevodoch na Donovaloch. Mal som tendenciu Marianovi Kočnerovi veriť a myslel som si, že môže byť novinár voči nemu zaujatý. Mal som pocit, že po roku 1998 sa Marian Kočner zmenil, žiaľ, mýlil som sa,“ – hovoril Tóth. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/538979/

Veru, mýliť sa je ľudské, lenže v takých prípadoch potom bohužiaľ prichádzajú o život nevinní ľudia. Avšak, či už bol Kočner objednávateľom vraždy Jána Kuciaka alebo nie, tak už len za tieto špinavosti by si mal posedieť za mrežami aspoň 5 rokov.

Tóth hovoril aj o dovolenke na Kočnerovej jachte v Chorvátsku v júni 2017 – Parafrázoval slová Kočnera podľa nej. „Mal mu povedať, že keby sa fyzicky zlikvidoval a odstránil jeden novinár, všetci by sa zľakli a bol by pokoj.“

„Konanie Aleny Zsuzsovej, ako mi písala, ma utvrdilo v tom, že títo dvaja ľudia spolu zosnovali a objednali vraždu Jána Kuciaka,“ končí svoju detailnú výpoveď Tóth s jasným verdiktom. – Takže, ak sú Tóthove tvrdenia pravdivé, tak nepochybujem o tom, že doživotie Kočnera neminie.

Popradský „guru“ rozprašuje „fašistom“ mítingy

28.01.2020

Tiež nemám rád fašistov, avšak doposiaľ som nepostrehol, že strana, ktorú označujú fašistickou, je zakázaná. Veľmi ma prekvapilo, že v posledných dňoch sa zviditeľňuje človek, ktorý viac »

Nepodcenila WHO koronavírus?

26.01.2020

Koronavírus zatiaľ WHO nepovažuje za celosvetový problém. 23.1.2020 sa Svetová zdravotnícka organizácia rozhodla (tesnou väčšinou) neoznačiť epidémiu nového koronavírusu v Číne a v niektorých viac »

Premiér vychválil svoju stranu až k nebesám

25.01.2020

Pellegrini prostredníctvom e-mailu realizoval rozhovor pre širokú verejnosť. Na otázku, ktorá sa týka káuz politikov Smeru odpovedal, že „nikto nie je na Slovensku chránenou zverou.“ Musím viac »

Donald Trump

Trump navrhol vznik samostatného palestínskeho štátu

28.01.2020 18:49, aktualizované: 23:16

Navrhuje vznik samostatného palestínskeho štátu a Jeruzalem by mal byť nerozdeleným hlavným mestom Izraela.

bojnice zoo vch

Ako vyzerá karanténa bojnickej zoo?

28.01.2020 18:21

Po úhyne vtákov a uzatvorení zoo Bojnice, sú momentálne ostatné druhy vtáctva pod prísnym dozorom.

Dobré zdravie - január 2020

Svetové výsledky slovenskej lekárky: Zlepšuje život diabetikov jedlom

28.01.2020 18:00

Nenápadná červenovlasá lekárka z Liptovského Mikuláša lieči špeciálne zloženou stravou svojich pacientov s cukrovkou.

nemocnica, zdravotna sestra, zdravotnictvo, sestricka

Na Myjave niekto prestrelil okno čakárne detskej ambulancie aj stenu budovy

28.01.2020 17:51

Jeden projektil vnikol priamo do čakárne, kde v tom čase sedelo niekoľko detí s rodičmi.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 906
Celková čítanosť: 2890588x
Priemerná čítanosť článkov: 3190x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy