Založ si blog

Vie o tom súdruh Fico a splnomocnenec Ravasz?

Božena živorí ako v stredoveku, v rozpadávajúcom sa dome bez vody, padá na ňu strop a po zemi jej tam behajú potkany.

Bohužiaľ o 74 ročnú starenu sa nemá kto postarať. Žije v otrasných podmienkach, v polorozpadnutom dome s potkanmi a prosí o pomoc.

Chorá starenka žije na samote v katastri obce Cabaj-Čápor. „Doopatrovala rodičov, niektorých súrodencov a dokonca aj strýka. Teraz na staré kolená, ju do žiadneho domova dôchodcov nechcú prijať. Ostala sama. „Má rôzne choroby, je v hroznom zdravotnom stave, vraví s plačom Boženina sesternica Věra (70), ktorá sa o ňu stará.“

Opustená starenka živorí v štáte, ktorý sa nehanebne hrdí a pýši sociálnou politikou.

Starenka už nezvláda každý deň dochádzať 40 km. Do viacerých domovov dôchodcov dala žiadosť, no všade majú plno. Má 4 stupeň odkázanosti a nemôže takto ostať, veď ten dom na ňu spadne.

V dome trávi 24 hodín denne v hrozných podmienkach. Behajú tam myši a potkany, strop jej padá na hlavu, nie je tam voda ani toaleta a nevie si ani sama zakúriť.

Starenka vraví, že by odtiaľto okamžite odišla, ale nemá kam. Verí však, že sa jej ozve nejaký domov dôchodcov, kde prežije dôstojnú jeseň života.

Treba povedať, že obec jej chce pomôcť, má to však háčik: „V rámci svojich možností ju riešime už viac ako 3 roky. Býva v dome, ktorého technický stav je poznačený skutočnosťou, že bol dlhodobo zanedbávaný,“ vraví starosta Cabaja-Čápora Jozef Ligač.

Avšak obec môže požiadať o pomoc: Združenie miest a obcí Slovenska sa vyjadrilo, že obec má povinnosť zabezpečiť jej osobnú starostlivosť. „Obec môže o pomoc požiadať aj VUC, keď ide o potrebu posúdenia odkázanosti na sociálnu službu pobytového charakteru ( DSS).“ Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/931652/

Nepochybujem o tom, že mnohí čitatelia po prečítaní tohto blogu zareagujú v tom zmysle, že čo s týmto prípadom majú spoločné Fico a Ravasz? Takže k prípadnej otázke napíšem aj moje stanovisko: Nie je žiadnym tajomstvom, že ak niečo podobné sa odohráva v niektorej rodine rómskej osady, tak taký prípad okamžite rieši splnomocnenec Ravasz a zaoberá sa tým aj vláda SR. – Takže kladiem otázku: Prečo neplatí rovnaký meter aj v prípade občana majority?!

Ale, aby som tu o rómskej komunite nevyjadroval iba moje názory, dovolím si tu predložiť dva názory čitateľov, ktoré napísali v debate pod zdrojom.

Prvý názor čitateľa: „Pred Vianocami chodím s kamarátom navštíviť domov dôchodcov, kde mám bývalého kolegu, starý mládenec, bude mať 90-rokov,ešte aj ako dôchodca pracoval ako vrátnik, na jednom oddelení zvlášť som videl aj mladších okolo 50 rokov, ale aj ženy hovorím mu a tí čo tu robia? to sú psychicky chorí a od čoho, prepili si rozum, darebáci, ktorí svoj život prežili v krčme, majú rodinu ale tá ho tam dala aby mali od neho pokoj a človek ktorý slušne žil prežije svoj život v izbe s niekoľkými ako posledný pes. To je sociálny štát.“

Názor druhého čitateľa: „Má smolu v tom, že nie je cigánka. Okamžite by dostala všetko zadarmo. Ani vybavovať by nič nemusela ani ona, ani nikto iný za ňu. Prečítal som si zopár príspevkov. Musím povedať, že väčšina z nich pochádza od hlupákov, najmä od jedného z Bratislavy. Za tridsať rokov sa tu vystriedalo mnoho ľudí vo vedúcich funkciách. Niektorým s krátkou pamäťou pripomeniem zopár skutočností. Prvá nekomunistická vláda pod vedením Čarnogurského zničila dovtedy fungujúce poľnohospodárstvo a sebestačnú republiku vo výrobe základných potravín zmenila na závislú od dovozu približne 50 % spotreby. Odôvodnenie z úst premiéra, načo by sme vyrábali to, čosi môžeme kúpiť?! Mečiarova vláda rozdávala svojim štedrejšie, ako bývalý Dedo Mráz. Odôvodnenie, tvorba domácej strednej vrstvy podnikateľov. Dzurindove dve vlády vyhnali do zahraničia 240 tisíc ľudí za zamestnaním, bez akéhokoľvek zdôvodnenia a rozpredali často za bakšiš všetko, čo malo akú takú cenu. Odôvodnenie, štát je najhorší vlastník, čím priznal, že on aj s Miklošom sú najhorší vlastníci, lebo ten štát vtedy viedli hlavne oni dvaja. A na dôvažok, hneď po prevrate prvé, čo urobili vtedajší mocipáni, odučili cigánov robiť, urobili z nich a aj z mnohých bielych dobrovoľne nezamestnaných s trvalými sociálnymi dávkami na úkor dôchodcov a tiež poberateľov detských prídavkov na neobmedzený počet detí, ktoré takto pohodlne uživia množstvo povaľačov. No a za toto všetko je zrejme zodpovedný Fico, toto tvrdí hlavne časť obyvateľov s krátkou pamäťou. Nechcem tým povedať, že Fico neurobil žiadne chyby. Určite urobil. Niektorí ľudia sa domnievajú, že sú aj takí, ktorí nerobia chyby. Skutočnosť je taká, že každý, kto robí, robí aj chyby. Kto nerobí, ten nerobí ani chyby a podľa toho ten, kto nerobí chyby je pre niekoho ideálny.“

PS

S názormi oboch čitateľov sa plne stotožňujem a dodám už len toľko, že podobne by som to napísal aj ja, ale k tomu druhému príspevku by som ešte dopísal to, čo som už napísal hore: „Prečo neplatí rovnaký meter aj v prípade občana majority?!“ – Vláda Roberta Fica už vládne 12 rokov (posledných pár mesiacov vláda Pelegriniho), takže už mala dostatok času na to, aby ukázala, že tak ako rieši sociálne prípady v rómskej komunite, tak takisto ich mala a má riešiť aj v majorite.

Koľkých nás nakazia dovolenkári vracajúci sa z Chorvátska? !

31.07.2021

V Chorvátsku je momentálne vyše 1 000 000 turistov, väčšina v troch mestách a niet pochyb, že medzi nimi je hodne Slovákov. Pre chorvátsky turizmus je to nádejné číslo lebo v krajine je o 220 000 ľudí viac ako v rovnakom čase vlani. Viac v tomto zdroji cestovanie.pravda.sk Takže najskôr to môže dopadnúť tak, že o pár dní, (čiže keď sa slovenskí turisti vrátia z [...]

Smrteľne „vážne“ ku covidovým mutáciám

30.07.2021

Aká v poradí je už delta? Koľko tých mutácií ešte bude? Podľa toho, čo sledujem, a ako nás varujú odborníci, že ak sa neprestaneme správať ako stádo, ktorým opoziční politici hýbu tým smerom, ktorý im v danej chvíli vyhovuje, tak podľa mňa to neskončí ani vlnou théta. Ak šírenie covidu 19 a jeho mutácií vzniká práve uvoľňovaním nariadených pravidiel proti [...]

Tisícky vedcov bijú na poplach kvôli klimatickej kríze!

29.07.2021

Dostávame sa na zlomový bod! Musíme podniknúť okamžité kroky v súvislosti s klimatickou krízou. Spravili tak prostredníctvom článku publikovaného v stredu v žurnále BioScience, informuje portál Do „Extrémne klimatické udalosti a vzorce, ktoré sledujeme v niekoľkých uplynulých rokoch – nehovoriac o niekoľkých posledných týždňoch – zdôrazňujú zvýšenú [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,236
Celková čítanosť: 6010393x
Priemerná čítanosť článkov: 4863x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy