Založ si blog

Kiska vracia úder

Po sériách smeráckych videí, ktoré lomcujú internetom, sa rozhodol prehovoriť Kiska. Zobral si na paškál Fica a nezostal mu nič dlžný! „Ahoj Robert, dlho sme sa nestretli, tak ti píšem otvorený list,“ začiatok statusu pripomína súkromný list v ktorom expremiérovi tyká. Kiska premostil na spomínané kampaňové videá. „Vojdeš do dejín ako človek, ktorý umožnil zlu ovládnuť našu krajinu. Chcem ti otvorene povedať, že za 12 rokov vládnutia si mal všetky možnosti ho zastaviť. To zlo ovládlo aj teba, šíriš ho všade okolo. V každom vyjadrení, na každej tlačovke, v každom videu.“

„Myslíš si, že si silný a všetci sa ťa stále boja. Už nie, už dávno nie. Never ľuďom, ktorí žijú z tvojej moci a stále ti to hovoria. Tým ide len o seba, už dávno nie o teba,“ píše Kiska. Nezabudol spomenuť aj dianie v procese Kuciak. „Jeden z vrahov spomínal na súde tvoje meno a mená: Kaliňák, Glváč, Bödör, Gašpar, Počiatek. Kočner sa vraj tváril, že vás pozná a kryjete ho. Ak by ste konali, Ján Kuciak a Martina Kušnírová mohli asi žiť. Mali ste v rukách políciu, ktorá odmietla Jána Kuciaka chrániť, aj keď o to žiadal. Mali ste SIS, ktorá snáď Kočnera roky poznala. Naopak, celý systém ste zneužívali proti každému, kto vás kritizoval. A umožnili ľuďom ako Kočner mať pocit, že môžu všetko a že sa im nikdy nestane nič,“ naráža Kiska aj na slová Zoltána Andruskóa.

Sebavedomý Kiska odkazuje Ficovi, že voľby chce rozhodne vyhrať.: Máte v srdci hroznú nenávisť voči iným. Verím, že odpustenie neočakávate od Jankových a Martininých rodičov. To skutočne od nich nechcite. A od nás ostatných tiež nikdy neočakávajte, že zabudneme. Nie, nezabudneme a vo voľbách vás porazím a vrátime Slovensko naspäť všetkým slušným ľuďom,“​ uzavrel Kiska.

Kiska týmto statusom reagoval aj na včerajšie zverejnené video Smeru o jeho vízii pre Slovensko. Zdroj: https://www.topky.sk/cl/10/1852891/VOLBY-2020-Kiska-vracia-uder– Ficovi

Myslím, že by nebolo od veci pripomenúť Kiskovu reakciu k mýtnej lúpeži storočia adresovanej premiérovi: Podľa Kisku je premiér arogantný voči dopravcom a bol pri lúpeži storočia. Podľa Remišovej Slovensko pre mýto môže prísť až o 800 miliónov eur. Česko platí za prevádzku mýta oveľa menej ako Slovensko. (Podľa strany Za ľudí zodpovednosť za to nesie najmä strana Smer).

Môj názor na Kisku som zverejnil pred niekoľkými týždňami týmto blogom: Pochybujem o čestnosti Kiskovho bohatstva

V ňom som spomenul ako Kiska v roku 1990 poldruha roka vykonával manuálne práce na čerpacej stanici a v obchode so sendvičmi – neskôr na stavbách v Spojených štátoch. – Tam mal zarobiť prvé veľké peniaze, ktoré vzápätí investoval do americkej brokerskej spoločnosti, tá obchodovala na komoditnej burze, ale nanešťastie do troch týždňov skrachovala.

Kiska sa v decembri 1991 vrátil na Slovensko. 18. februára 1992 založil spolu so svojim bratom a bratrancom  spoločnosť s ručením obmedzeným TRIANGLE GROUP INTERNATIONAL so sídlom v Kežmarku. (Vystupovala ako pobočka rovnomennej americkej spoločnosti v Severnej Karolíne vlastnenej ich priateľom). „Spoločnosť prevádzkovala sieť zlatníctiev na Slovensku, spolu s pobočkou v Ostrave v Česku. Po neúspechu so skúšobnou výrobou vlastných zlatých šperkov sa zamerala na ich nákup od slovenských a českých zlatníkov a následný predaj v Spojených štátoch.“

  1. mája 1995 na tento účel založili spoločnosť EUROGOLD CORPORATION v Severnej Karolíne, Kiska bol jej viceprezidentom a sekretárom. Ale ani tento Kiskov biznis ešte nebol úspešný.

Príbeh milionára Kisku sa začína písať v septembri 1996 keď založil „eseročku“ TatraCredit, ktorá ponúkala službu Triangel. Služba spočívala v nakúpení spotrebnej elektroniky priamo od výrobcu, s cieľom „obísť veľkoobchodnú a maloobchodnú maržu a v následnom splátkovom predaji spotrebiteľovi.“ Jej sortiment sa postupne rozšíril o nábytok, hračky, športové potreby a podobne. – „Odkiaľ dovtedy nie veľmi úspešný podnikateľ získal počiatočný kapitál, ktorý musel v tomto období predstavovať rádovo milióny slovenských korún je otázne.“ Krátko na to založil akciovú spoločnosť QUATRO, tá ponúkala konkurenčný projekt splátkového predaja priamo v predajniach. Takže Kiska konkuroval sám sebe. Vyjadrenie Kisku: „Je to typický americký model, kde vlastníte úspešnú značku a sami jej vytvoríte aj konkurenciu.“-  „Ak štartovný kapitál v prípade nákupu elektroniky na úrovni výrobcu mohol predstavovať milióny korún, v prípade požičiavania peňazí to museli byť prinajmenšom desiatky miliónov!“ – Žiadne riadne vysvetlenie!

Zaujímavé sú najmä podmienky za akých Kiska požičiaval…jeho „splátkové firmy a nebankovka niekoľko rokov ponúkali ľuďom financovanie na úver s ročným úrokom až okolo tridsiatich percent (!). Kto splátky neuhradil, čelil exekúcii. Kiska s partnermi biznis vybudovali a v roku 2005 predali bankovému domu.“ Zdroj: http://www.hlavnydennik.sk/2019/12/02/pochybny-povod-kiskovho-bohatstva/

O ďalších pochybnostiach Kiskovho podnikania po roku 2005 sa už ani nejdem zmieňovať, boli toho plné noviny, ako holding čelil pokutám od Slovenskej obchodnej inšpekcie, ktorá mala viacero výhrad k rôznym produktom. – Príkladom by mohol byť jeden z klientov nebankovej spoločnosti QuatroCar, ktorý bol „v októbri 2011 nepríjemne prekvapený pri žiadosti o predčasné splatenie úveru zobratého na kúpu ojazdenej Škody Octavia. Až doma si totiž všimol poplatok za poskytnutie úveru vo výške 2 280 eur.“ – (Podľa obchodnej inšpekcie, tak celková výška nákladov na úver nebola na úrovni 14,34 percenta, ale viac ako 36 percent.)

 Karikatúra: VICO 13.01.2020

Karikatúra: VICO 13.01.2020

Takže na tomto je postavený úspech Andreja Kisku?! Ak podobne ako Kiska podnikali a podnikajú viacerí podnikatelia na Slovensku, tak v takom prípade s Kiskovým výrokom, že: „Slovensko je mafiánsky štát.“ – naozaj súhlasím.

Popradský „guru“ rozprašuje „fašistom“ mítingy

28.01.2020

Tiež nemám rád fašistov, avšak doposiaľ som nepostrehol, že strana, ktorú označujú fašistickou, je zakázaná. Veľmi ma prekvapilo, že v posledných dňoch sa zviditeľňuje človek, ktorý viac »

Nepodcenila WHO koronavírus?

26.01.2020

Koronavírus zatiaľ WHO nepovažuje za celosvetový problém. 23.1.2020 sa Svetová zdravotnícka organizácia rozhodla (tesnou väčšinou) neoznačiť epidémiu nového koronavírusu v Číne a v niektorých viac »

Premiér vychválil svoju stranu až k nebesám

25.01.2020

Pellegrini prostredníctvom e-mailu realizoval rozhovor pre širokú verejnosť. Na otázku, ktorá sa týka káuz politikov Smeru odpovedal, že „nikto nie je na Slovensku chránenou zverou.“ Musím viac »

Donald Trump

Trump navrhol vznik samostatného palestínskeho štátu

28.01.2020 18:49, aktualizované: 23:16

Navrhuje vznik samostatného palestínskeho štátu a Jeruzalem by mal byť nerozdeleným hlavným mestom Izraela.

bojnice zoo vch

Ako vyzerá karanténa bojnickej zoo?

28.01.2020 18:21

Po úhyne vtákov a uzatvorení zoo Bojnice, sú momentálne ostatné druhy vtáctva pod prísnym dozorom.

Dobré zdravie - január 2020

Svetové výsledky slovenskej lekárky: Zlepšuje život diabetikov jedlom

28.01.2020 18:00

Nenápadná červenovlasá lekárka z Liptovského Mikuláša lieči špeciálne zloženou stravou svojich pacientov s cukrovkou.

nemocnica, zdravotna sestra, zdravotnictvo, sestricka

Na Myjave niekto prestrelil okno čakárne detskej ambulancie aj stenu budovy

28.01.2020 17:51

Jeden projektil vnikol priamo do čakárne, kde v tom čase sedelo niekoľko detí s rodičmi.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 906
Celková čítanosť: 2890492x
Priemerná čítanosť článkov: 3190x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy