Založ si blog

Vie o tom súdruh Fico a splnomocnenec Ravasz?

Božena živorí ako v stredoveku, v rozpadávajúcom sa dome bez vody, padá na ňu strop a po zemi jej tam behajú potkany.

Bohužiaľ o 74 ročnú starenu sa nemá kto postarať. Žije v otrasných podmienkach, v polorozpadnutom dome s potkanmi a prosí o pomoc.

Chorá starenka žije na samote v katastri obce Cabaj-Čápor. „Doopatrovala rodičov, niektorých súrodencov a dokonca aj strýka. Teraz na staré kolená, ju do žiadneho domova dôchodcov nechcú prijať. Ostala sama. „Má rôzne choroby, je v hroznom zdravotnom stave, vraví s plačom Boženina sesternica Věra (70), ktorá sa o ňu stará.“

Opustená starenka živorí v štáte, ktorý sa nehanebne hrdí a pýši sociálnou politikou.

Starenka už nezvláda každý deň dochádzať 40 km. Do viacerých domovov dôchodcov dala žiadosť, no všade majú plno. Má 4 stupeň odkázanosti a nemôže takto ostať, veď ten dom na ňu spadne.

V dome trávi 24 hodín denne v hrozných podmienkach. Behajú tam myši a potkany, strop jej padá na hlavu, nie je tam voda ani toaleta a nevie si ani sama zakúriť.

Starenka vraví, že by odtiaľto okamžite odišla, ale nemá kam. Verí však, že sa jej ozve nejaký domov dôchodcov, kde prežije dôstojnú jeseň života.

Treba povedať, že obec jej chce pomôcť, má to však háčik: „V rámci svojich možností ju riešime už viac ako 3 roky. Býva v dome, ktorého technický stav je poznačený skutočnosťou, že bol dlhodobo zanedbávaný,“ vraví starosta Cabaja-Čápora Jozef Ligač.

Avšak obec môže požiadať o pomoc: Združenie miest a obcí Slovenska sa vyjadrilo, že obec má povinnosť zabezpečiť jej osobnú starostlivosť. „Obec môže o pomoc požiadať aj VUC, keď ide o potrebu posúdenia odkázanosti na sociálnu službu pobytového charakteru ( DSS).“ Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/931652/

Nepochybujem o tom, že mnohí čitatelia po prečítaní tohto blogu zareagujú v tom zmysle, že čo s týmto prípadom majú spoločné Fico a Ravasz? Takže k prípadnej otázke napíšem aj moje stanovisko: Nie je žiadnym tajomstvom, že ak niečo podobné sa odohráva v niektorej rodine rómskej osady, tak taký prípad okamžite rieši splnomocnenec Ravasz a zaoberá sa tým aj vláda SR. – Takže kladiem otázku: Prečo neplatí rovnaký meter aj v prípade občana majority?!

Ale, aby som tu o rómskej komunite nevyjadroval iba moje názory, dovolím si tu predložiť dva názory čitateľov, ktoré napísali v debate pod zdrojom.

Prvý názor čitateľa: „Pred Vianocami chodím s kamarátom navštíviť domov dôchodcov, kde mám bývalého kolegu, starý mládenec, bude mať 90-rokov,ešte aj ako dôchodca pracoval ako vrátnik, na jednom oddelení zvlášť som videl aj mladších okolo 50 rokov, ale aj ženy hovorím mu a tí čo tu robia? to sú psychicky chorí a od čoho, prepili si rozum, darebáci, ktorí svoj život prežili v krčme, majú rodinu ale tá ho tam dala aby mali od neho pokoj a človek ktorý slušne žil prežije svoj život v izbe s niekoľkými ako posledný pes. To je sociálny štát.“

Názor druhého čitateľa: „Má smolu v tom, že nie je cigánka. Okamžite by dostala všetko zadarmo. Ani vybavovať by nič nemusela ani ona, ani nikto iný za ňu. Prečítal som si zopár príspevkov. Musím povedať, že väčšina z nich pochádza od hlupákov, najmä od jedného z Bratislavy. Za tridsať rokov sa tu vystriedalo mnoho ľudí vo vedúcich funkciách. Niektorým s krátkou pamäťou pripomeniem zopár skutočností. Prvá nekomunistická vláda pod vedením Čarnogurského zničila dovtedy fungujúce poľnohospodárstvo a sebestačnú republiku vo výrobe základných potravín zmenila na závislú od dovozu približne 50 % spotreby. Odôvodnenie z úst premiéra, načo by sme vyrábali to, čosi môžeme kúpiť?! Mečiarova vláda rozdávala svojim štedrejšie, ako bývalý Dedo Mráz. Odôvodnenie, tvorba domácej strednej vrstvy podnikateľov. Dzurindove dve vlády vyhnali do zahraničia 240 tisíc ľudí za zamestnaním, bez akéhokoľvek zdôvodnenia a rozpredali často za bakšiš všetko, čo malo akú takú cenu. Odôvodnenie, štát je najhorší vlastník, čím priznal, že on aj s Miklošom sú najhorší vlastníci, lebo ten štát vtedy viedli hlavne oni dvaja. A na dôvažok, hneď po prevrate prvé, čo urobili vtedajší mocipáni, odučili cigánov robiť, urobili z nich a aj z mnohých bielych dobrovoľne nezamestnaných s trvalými sociálnymi dávkami na úkor dôchodcov a tiež poberateľov detských prídavkov na neobmedzený počet detí, ktoré takto pohodlne uživia množstvo povaľačov. No a za toto všetko je zrejme zodpovedný Fico, toto tvrdí hlavne časť obyvateľov s krátkou pamäťou. Nechcem tým povedať, že Fico neurobil žiadne chyby. Určite urobil. Niektorí ľudia sa domnievajú, že sú aj takí, ktorí nerobia chyby. Skutočnosť je taká, že každý, kto robí, robí aj chyby. Kto nerobí, ten nerobí ani chyby a podľa toho ten, kto nerobí chyby je pre niekoho ideálny.“

PS

S názormi oboch čitateľov sa plne stotožňujem a dodám už len toľko, že podobne by som to napísal aj ja, ale k tomu druhému príspevku by som ešte dopísal to, čo som už napísal hore: „Prečo neplatí rovnaký meter aj v prípade občana majority?!“ – Vláda Roberta Fica už vládne 12 rokov (posledných pár mesiacov vláda Pelegriniho), takže už mala dostatok času na to, aby ukázala, že tak ako rieši sociálne prípady v rómskej komunite, tak takisto ich mala a má riešiť aj v majorite.

Popradský „guru“ rozprašuje „fašistom“ mítingy

28.01.2020

Tiež nemám rád fašistov, avšak doposiaľ som nepostrehol, že strana, ktorú označujú fašistickou, je zakázaná. Veľmi ma prekvapilo, že v posledných dňoch sa zviditeľňuje človek, ktorý viac »

Nepodcenila WHO koronavírus?

26.01.2020

Koronavírus zatiaľ WHO nepovažuje za celosvetový problém. 23.1.2020 sa Svetová zdravotnícka organizácia rozhodla (tesnou väčšinou) neoznačiť epidémiu nového koronavírusu v Číne a v niektorých viac »

Premiér vychválil svoju stranu až k nebesám

25.01.2020

Pellegrini prostredníctvom e-mailu realizoval rozhovor pre širokú verejnosť. Na otázku, ktorá sa týka káuz politikov Smeru odpovedal, že „nikto nie je na Slovensku chránenou zverou.“ Musím viac »

Donald Trump

Trump navrhol vznik samostatného palestínskeho štátu

28.01.2020 18:49, aktualizované: 23:16

Navrhuje vznik samostatného palestínskeho štátu a Jeruzalem by mal byť nerozdeleným hlavným mestom Izraela.

bojnice zoo vch

Ako vyzerá karanténa bojnickej zoo?

28.01.2020 18:21

Po úhyne vtákov a uzatvorení zoo Bojnice, sú momentálne ostatné druhy vtáctva pod prísnym dozorom.

Dobré zdravie - január 2020

Svetové výsledky slovenskej lekárky: Zlepšuje život diabetikov jedlom

28.01.2020 18:00

Nenápadná červenovlasá lekárka z Liptovského Mikuláša lieči špeciálne zloženou stravou svojich pacientov s cukrovkou.

nemocnica, zdravotna sestra, zdravotnictvo, sestricka

Na Myjave niekto prestrelil okno čakárne detskej ambulancie aj stenu budovy

28.01.2020 17:51

Jeden projektil vnikol priamo do čakárne, kde v tom čase sedelo niekoľko detí s rodičmi.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 906
Celková čítanosť: 2890532x
Priemerná čítanosť článkov: 3190x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy