Založ si blog

Hlavná úloha opozície = SMER SD musí padnúť!

Rozhádzaná opozícia sa nevie zjednotiť, ale všetkým ide iba o to, aby SMER SD už po marcových voľbách nevládol… nikto ešte ani nevie ako parlamentné voľby dopadnú, ale média už šíria správu, že Čaputová hovorí o úradníckom kabinete.

Tento prípad je jasným dôkazom toho ako média dokážu manipulovať s nerozhodnými voličmi. Stačí zverejniť článok, že opozícia nemá dosť hlasov na to, aby teraz vládla, že preferencie ju po marcových voľbách pasujú do vlády len v prípade zostavenia krkolomnej 7-koalície. K tomu sa pricapí správa, že prezidentka Zuzana Čaputová hovorí, že ak padne súčasná vláda, zostaví úradnícky kabinet a koleso sa točí na plné obrátky…to, že ak taký stav nastane a čo o tom hovorí Ústava SR – to ako vidieť autorov takýchto článkov vôbec netrápi, veď účel svätí prostriedky, a im ani o nič iné nejde. (Za svoje bludy dostanú zaplatené a k tomu za ne nenesú žiadnu zodpovednosť, veď všetko sa zvali na voličov).

Lenže podľa Ústavy SR nie je v právomoci prezidentky zostavovať vládu. Prezidentka môže vymenovať vládu alebo členov vlády len na základe hlasovania NR SR.

Pripadá mi to tak, že články tohto rangu chcú prehovoriť do duše tých voličov, ktorí dávajú svoje hlasy opozičným stranám, aby ich dali iba tým, ktoré sú na popredných miestach.

Desaťročia tvrdím, že na Slovensku vo všetkých doterajších voľbách zohrali veľkú úlohu média – a všetko nasvedčuje tomu, že to nebude inak ani v budúcoročných parlamentných voľbách.

Zaistili Kičurove zlaté tehličky za pol milióna eur

17.06.2020

Polícia zaistila desiatky zlatých tehličiek za približne pol milióna eur – majú patriť bývalému šéfovi Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) Kajetánovi Kičurovi a mal ich uložené v bezpečnostnej schránke. – Kičura je obvinený z korupcie a už druhý mesiac je vo väzbe. – Zdroj:pravda.sk – Z čela štátnych hmotných rezerv ho odvolala Matovičova [...]

Tvrdohlavý Matovič!

16.06.2020

Nevolil som pani Čaputovú za prezidentku, ale musím uznať, že právom kritizuje vládu za nedeľné zatváranie obchodov. Prezidentka nepovažuje obmedzenie nedeľného predaja z dôvodu sanitárneho dňa za primerané a dôvodné. – Myslím si to isté, sanitárne opatrenia môžu majitelia prevádzok realizovať kedykoľvek. Počas núdzového stavu sa to ešte dalo tolerovať, ale teraz [...]

Uhrík podal trestné oznámenie na premiéra Matoviča

15.06.2020

Vyzerá to tak, že Uhríkovým vzorom je Blaha strany Smer-sd, obaja sa dokážu zviditeľniť hlúposťami, ktoré vedia pretočiť tak, ako im to v danej chvíli vyhovuje. Spoliehajú sa na to, že sa nájde dostatok čitateľov, ktorí ich tvrdeniam uveria. Uhrík tvrdí, že premiér Igor Matovič považuje nacistickú NSDAP za pozitívny vzor. – Pripomeniem, že Uhrík sa chytil [...]

Juraj Šeliga

Dusno v koalícii. Šeliga: Brzdime a neprilievajme olej do ohňa!

06.07.2020 19:27

„Stojíme pevne za Borisom Kollárom,“ odkázal po poslaneckom klube Peter Pčolinský (Sme rodina). Pre TV Pravda sa vyjadrili aj Juraj Šeliga (Za ľudí) a Anna Zemanová (SaS).

Chorvátsko Voľby Parlamentné

Chorvátsky premiér s „koronou“ víťazstva

06.07.2020 18:08

Parlamentné voľby v Chorvátsku boli predčasné, ale pre šéfa vlády prišli v pravý čas.

pčolinský

Pčolinský: Sme rodina pevne stojí za svojím predsedom

06.07.2020 18:02

V pondelok majú na koaličnej rade hovoriť aj o tom, či Boris Kollár navrhne, aby parlament hlasoval o jeho odvolaní.

Virus Outbreak Switzerland

Švajčiari musia nosiť rúška

06.07.2020 17:00

Švajčiarsko zaviedlo povinné nosenie rúšok v mestskej hromadnej doprave. Úrady doteraz občanom len radili zakrývať si ústa a nos počas dopravnej špičky.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,011
Celková čítanosť: 4258967x
Priemerná čítanosť článkov: 4213x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy