Založ si blog

Je ešte niekto, kto Matoviča berie vážne?

Igor Matovič vyhlásil, že „Peter Pellegrini je zbabelec, že zlyhal a mal by vo funkcii skončiť, lebo chránil systém a mafiu.“

Parlament ani na druhý pokus nebol uznášaniaschopný. V sále bolo málo poslancov. Predstavitelia koalície a opozície sa vzájomne obviňujú z nekonania schôdze.

Danko kritizoval niektorých neprítomných opozičných poslancov: „„povinnosťou koalície nie je dopĺňať hlasy za „lajdákov“ z opozície.““

Peter Pellegrini vyhlásil: „Ani ja, ani ministri sa nebojíme tohto návrhu a výkrikov opozičných poslancov, ktorí sa pod túto schôdzu podpísali. Myslím si, že si máme čo povedať, a teším sa, čo všetko si budeme môcť porozprávať aj o týchto poslancoch a poslankyniach a ktorí sa z toho zrejme nebudú tešiť.“ – Očakával by, že opozícia bude k návrhom na odvolanie premiéra či členov vlády pristupovať s väčšou vážnosťou.

K neúčasti viacerých poslancov opozície sa Matovič vyjadril, že Ústava SR nehovorí nič o tom, že v pléne musí byť na mimoriadnom rokovaní opozícia v kompletnom zložení.  Kritizoval koalíciu, že na schôdzu „dodala“ len tri hlasy a Richard Sulík k tomu dodal, že mimoriadna schôdza k odvolávaniu premiéra Petra Pellegriniho sa nekonala, lebo vládne strany robili obštrukcie – koalícia sa bojí počuť pravdu. Podľa Sulíka sa Pellegrini zľakol odvolávania. „Je to najslabší premiér v histórii našej krajiny.“

Jankovská tvrdí, že: „„s Kočnerom nekomunikovala, ani ho nepozná a mobilný telefón jej nevzali, ale vydala ho dobrovoľne. Tak, ako dobrovoľne vydala všetky kódy k svojmu mobilu, keďže nemá čo tajiť. Komunikáciu s Kočnerom označila za „údajnú““. Vláda odvolala Jankovskú na jej žiadosť.

Fico sa k odvolávaniu premiéra vyjadril, že opozícia je bandou komediantov. „Nejde jej o nič iné, len o šírenie nenávisti a neopodstatnených obvinení, čo je jej základnou politickou výbavou.“ – Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/524928-opozicia-sa-pokusi-odvolat-premiera-pellegriniho/  Odvolávanie Pelegriniho odložili na pondelok.

SNS si kúpila hlasy dôchodcov

17.09.2019

Dôchodcovia už od 1. januára 2020 nebudú musieť platiť koncesionárske poplatky. Danko sa pochválil, že plní svoje sľuby zo začiatku funkčného obdobia. Teda klobúk dole pred kapitánom, že viac »

Danko sa správa ako keby iba včera nastúpil do vlády

16.09.2019

Pán kapitán a čo ste robili takmer 4 roky, keď až teraz poukazujete na správu, podľa ktorej má Slovensko najslabší výber DPH?! Tvrdíte, že „máme nekoncepčné odmeňovanie v štátnej správe. viac »

Fico rafinovaný plán nepotrebuje

15.09.2019

Média kalkulujú, že Fico má plán na to, ako vládnuť ďalej. Veď nato netreba žiadneho politológa, aby to voliči nevideli, že 7-koalícia zostavená z opozičných strán a nových subjektov viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 864
Celková čítanosť: 2558661x
Priemerná čítanosť článkov: 2961x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy